Главная страница

Фармакологія. ТЕСТИ ФАРМАКОЛОГІЯ. 1 Загальна фармакологія


Скачать 269.33 Kb.
Название1 Загальна фармакологія
АнкорФармакологія
Дата13.03.2022
Размер269.33 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаТЕСТИ ФАРМАКОЛОГІЯ.docx
ТипДокументы
#394535
страница11 из 18
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   18

A.*Магнію сульфат

B. Кордарон

C. Апресин

D. Метилдофа

E. Резерпін

13. Хворому з артеріальною гіпертензією було призначено один з антигіпертензивних засобів. Артеріальний тиск нормалізувався, однак хворого почав турбувати постійний сухий кашель. Який з перерахованих препаратів має таку побічну дію.

A. * Еналаприлу малеат

B. Анаприлін

C. Клофелін

D. Резерпін

E. Ніфедипін

14. У хворого колаптоїдний стан через зниження тонусу периферичних судин. Який препарат найефективніший в цій ситуації?

A. * Мезатон

B. Прозерин

C. Ізадрин

D. Клофелін

E. Празозин

15. До приймального покою лікарні доставлено хворого з тяжким отруєнням невідомою речовиною в стані гострої судинної недостатності. Який із зазначених препаратів необхідно використати для термiнової допомоги?

A.*Мезатон

B. Iзадрiн

C. Анаприлін

D. Нафтизин

E.Атенолол

16. У хворої Ю. 59 років з нейроциркуляторною (первинною) артеріальною гіпотензією купіровано гіпотонічний криз зашкірним введенням 1 мл 20% розчину кофеїну бензоату натрію. Механізм дії цього препарату?

A. * Блокада аденозинових рецепторів

B. Активація пуринових рецепторів

C. Блокада альфа-адренорецепторів

D. Активація бета-адренорецепторів

E. Блокада моноаміноксідази

17. Жінка 52 років, що хворіє на цукровий діабет, звернулася до лікаря із скаргами на головні болі, стомлюваність, безсоння. При огляді встановлений високий рівень АТ 200\100 мм.рт.ст. Який препарат найбільш доцільно використати для швидкої нормалізаці артеріального тиску?

A.*Каптоприл

B. Резерпін.

C. Празозин

D. Папаверин

E. Анаприлін

18. Для купірування гіпертонічного кризу лікар призначив клофелін. До якої групи за механізмом дії відноситься зазначений лікарський засіб?

A. * Центральних альфа 2-адреноміметиків

B.Альфа-адреноблокаторів

C. Неселективних альфа-адреномиметиків

D. Селективних альфа 1-адреномиметиків

E. Селективних бета1- адреноблокаторів

19. Жінка 50 років звернулась до поліклініки із скаргами на головний біль, нудоту. Обстеження виявило початкову стадію гіпертонічної хвороби. Інтерн намагався виписати їй резерпін, але лікар-консультант заперечив це, вказавши на наявність супутнього захворювання. Який патологічний процес є протипоказанням до призначення резерпіну?

A. *Виразкова хвороба шлунку

B. Холецистит

C. Нефрит

D. Міокардит

E. Панкреатит

20. Хворий з гіпертонічною хворобою тривалий час приймав лікарський препарат. Через деякий час у нього з’явилось відчуття втоми, сухості в роті, сонливості, закрепи. Для якого препарата характерні такі побічні ефекти?

A. * Клофелін

B. Каптоприл

C. Папаверін

D. Ніфедіпін

E. Дібазол

21. У приймальне відділення поступив хворий з гіпертонічним кризом. Що необхідно ввести хворому для нормалізації артеріального тиску?

A. *Магнія сульфат внутрім’язево

B. Резерпін

C. Еналаприл

D. Магнію сульфат всередину

E. Анаприлін всередину

22. Хвора 50 років страждає гіпертонічною хворобою ІІ стадії і виразковою хворобою шлунка з гіперацидним синдромом. Який із названих препаратів не рекомендується приймати хворій для лікування гіпертонічної хвороби?

A. * Резерпін

B. Дибазол

C. Спіронолактон

D. Фуросемід

E. Фенігідин

23. Хворий на гіпертонічну хворобу ІІ стадії з лікувальною метою приймав один з гіпотензивних препаратів. Через деякий час АТ знизився, але хворий став скаржитися на в`ялість, сонливість, байдужість. Пізніше з`явився біль у шлунку, була діагностовано виразкова хвороба. Який гіпотензивний препарат приймав хворий?

A. * Резерпін

B. Дибазол

C. Фуросемід

D. Верапаміл

E. Каптоприл

24. У хворого 55 років виявлено гіпертонічну хворобу з підвищеним рівнем реніну в крові. Якому гіпотензивному препарату слід надати перевагу при лікуванні хворого?

A. * Еналаприл

B. Клофелін

C. Магнію сульфат

D. Папаверин

E. Празозин

25. Хворий на гіпертонічну хворобу, який лікувався гіпотіазидом, скаржиться на загальну слабість, втрату апетиту, серцебиття. Спостерігається гіпотонія м’язів, в’ялі паралічі, послаблення перистальтики кишечника. Що може бути причиною такого стану?

A. *Гіпокаліємія

B. Гіперурікемія

C. Гіпонатріємія

D. Гіперкаліємія

E. Гіперкальціємія

26. Для зменшення втрати крові при проведенні операції на печінці необхідно викликати штучну гіпотонію. Вибрати препарат:

A. *Гігроній

B. Ацеклідін

C. Пірилен

D. Метацин

E. Гоматропін

27. Хворий на гіпертонічну хворобу приймає еналаприл. Який механізм дії цього гіпотензивного засобу?

A. Інгібує ангіотензин-перетворюючий фермент

B. Антагоніст ангіотензинових рецепторів

C. Інгібує фосфодіестеразу

D. Інгібує циклооксигеназу

E. Блокує Са++-канали

28. При гіпертонічному кризі хворому ввели магнію сульфат, в результаті чого настало різке зниження артеріального тиску. Введенням якого препарату можна запобігти побічні ефекти магнію сульфату?

A. *Кальцію хлорид

B. Калію хлорид

C. Трилон Б

D. Натрію бромід

E. Натрію сульфат

29. У хворого відмічене різке підвищення артеріального тиску. З метою невідкладної допомоги хворому внутрішньовенно ввели препарат, що викликав короткочасне підвищення тиску, який потім знизився. Визначте препарат.

A. *Клофелін

B. Гігроній

C. Магнію сульфат

D. Дибазол

E. Саралазин

30. Пацієнт 45 років з гіпертонічною хворобою, що 4 дні лікується антигіпертензивним препаратом відмічає нормалізацію артеріального тиску, але скаржиться на сонливість і загальмованість. Який препарат приймає хворий?

A. *Клофелін

B. Празозин

C. Каптоприл

D. Еналаприл

E. Апресин

31. На фоні прийому алкоголю у хворого, який отримує клофелін для лікування гіпертонічної хвороби, з’явилися явища різкого пригнічення центральної нервової системи. З чим це може бути пов’язане?

A. *Потенціювання ефектів

B. Сумація ефектів

C. Кумуляція

D. Інтоксикація

E. Ідіосинкразія

32. Пацієнтці, що страждає на гіпертонічну хворобу, лікар призначив лозартан (козаар). Яка фармакологічна властивість цього препарату забезпечує терапевтичний ефект ?

A. *Блокада ангіотензинових рецепторів

B. Блокада альфа-адренорецепторів

C. Блокада бета-адренорецепторів

D. Інгібування ангіотензин перетворюючого ферменту

E. Антагонізм з іонами кальцію
10 Сечогінні та урикозуричні засоби

1. У хворого на гіпертонічну хворобу виразний терапевтичнийефект викликав спіронолактон. Його терапевтична активність обумовлена ослабленнням дії

A. *Альдостерону

B. Реніну

C. Ангіотензинперетворюючого ферменту

D. Ангиотензину ІІ

E. Брадикініну

2. Хворому з опіковим шоком введено сечогінний препарат, який збільшує осмотичний тиск як у просвіті судин, так і на протязі всього нефрона. Вкажіть який сечогінний засіб був введений хворому?

A. * Маніт

B. Фуросемид

C. Дихлотіазид

D. Діакарб

E. Спиронолактон

3.Хворомуз явищамизагальних набряків, ацидозуі гіперкаліємії необхідно назначитисечогінний засіб. Який з нижчеперерахованих препаратів слід використати

A.*Фуросемид

B. Спиронолактон

C. Дігоксин

D. Триамтерен

E. Маніт

4. У хворої 65 років на фоні хронічної серцевої недостатності развинувся вторинний гіперальдостеронізм. Який препарат для збільшення діурезу слід призначити:

A. *Спіронолактон

B. Фуросемід

C. Дихлотіазид

D. Трава ортосифона

E. Клопамід

5. У приймальне відділення надійшов хворий з алкогольним отруєнням. Лікар призначив провести пацієнту форсований діурез. Який сечогінний засіб необхідно використовувати?

A. * Фуросемід

B. Спіронолактон

C. Діакарб

D. Еуфілін

E. Амілорид

6.Хворому з початковою стадією гіпертонічної хвороби бувпризначений діуретик по 0,025 г 2 разина день. Через 7-8 днів АТдещознизився, проте він став відмічати біль в сердці, м’язеву слабкість, дрижання кінцівок. Аналіз крові показавзміниелектролітного балансу в бік гіпокаліємії. Який з вказаних препаратів міг викликати таку побічну дію?

A. *Діхлотіазид;

B.Спіронолактон;

C.Тріамтерен;

D.Амілорид;

E.Манітол.

7. У хворої на хронічну серцеву недостатність з набряковим синдромом у крові виявлено підвищення вмісту альдостерону. Який діуретичний засіб найдоцільніше призначити?

A. * Спіронолактон

B. Тріамтерен

C. Діакарб

D. Гідрохлортіазид

E. Фуросемід

8. Хворій на гіпертонічну хворобу у комплексній терапії призначено гідрохлортіазид. Який механізм дії препарату сприяє зниженню артеріального тиску?

A. * Збільшення виділення іонів натрію та води

B. Збільшення утворення ангіотензину ІІ

C. Блокада кальцієвих каналів

D. Зменшення виділення іонів натрію та води

E. Блокада ферменту карбоангідрази

9. У хворого травма мозку. В післяопераційному періоді розвинулась загроза набряку мозку. Призначте препарат для усунення цього ускладнення

A. *Фуросемід

B. Папаверіну гідрохлорид

C. Спіронолактон

D. Діхлотіазид

E. Дигоксин

10. У хворого із значними периферійними набряками почергове використання дихлотиазиду, етакриновоі кислоти і фурасеміду не призвело до значного діуретичного ефекту. Аналіз крові вказав значне підвищення кількості альдостерону. Вкажить препарат вибору.

A. * Спіронолактон

B. Маніт

C. Клопамід

D. Сечовина

E. Амілорид

11. Виберіть сечогінний препарат, котрий доцільно призначити при хронічній серцевій недостатності з метою попередження розвитку гіпокаліємії

A. *Тріамтерен

B. Клопамід

C. Фурасемід

D. Діхлотіазид

E. Манніт

12.Хворому поставлений діагноз: Черепно-мозкова травма, набряк мозку. Якийіз сечогінних засобів слід призначити хворому з метою дегідратації мозку?

A. *Маніт.

B. Циклометіазид.

C. Оксодолин.

D. Тріамтерен

E. Спіронолактон

13. У пацієнтки 46 років на фоні миготливої аритмії почався набряк легень. Який січогінний препарат необхідно ввести в першу чергу для виведення хворої з важкого стану?

A. *Фуросемід

B. Тріамтерен

C. Верошпірон

D. Амілорид

E. Еуфілін

14. У приймальне відділення лікарні поступив хворий зі скаргами на набряки, підвищення артеріального тиску. Що необхідно призначити хворому для зменшення набряків?

A. *Діхлотіазид

B. Кордіамін

C. Резерпін

D. Сальбутамол

E. Анаприлін

15. Для зменшення набряків на ногах хворому з хронічною серцево-судинною недостатністю лікар призначив діуретичний засіб. Через деякий час у хворого з’явились ознаки гіпокаліемії. Який з препаратів міг цьому сприяти?

A. * Кислота етакринова

B.Спіронолактон

C.Тріамтерен

D.Теофіллін

E.Тріампур

16. В процесі лікування хронічного набрякового синдрому фуросемідом у хворого виникло порушення катінного складу плазми крові. Який засіб слід використати для його корекції?

A. * Калію хлорид

B. Кальцію хлорид

C. Натрію хлорид

D. Натрію гідрокарбонат

E. Літію карбонат

17. Хворий поступив до офтальмологічного відділення з діагнозом: відкритокутова глаукома лівого ока. Після додаткового обстеження лікар призначив діакарб. Вкажіть механізм зниження внутришньоочного тиску під впливом діакарбу:

A. * Інгібування карбоангідрази циліарного тіла

B. Зменшення продукції спиномозкової рідини

C. Збільшення осмотичного тиску плазми крові

D. Блокування реабсорбції натрія в канальцях нефрону

E. Гальмування синтезу альдостерону в наднирниках

18.Відмітьтесечогіннийзасіб для форсованого діурезу:

A. *Фуросемід

B. Дихлотиазід

C. Спіронолактон

D. Клопамід

E. Оксолідин

19. В нейрохірургічне відділення лікарні швидкої допомоги поступив хворий з черепно-мозковою травмою. Діагностовано набряк мозку В комплексі мір невідкладною допомоги показана дегідратація Який діуретичний засіюб в даній ситуаціх повинен призначити лікар?

A. * Маніт

B. Діакарб

C. Діхлотиазид

D. Клопамид

E. Спіронолактон

20. Який з перерахованих сечогінних засобів не буде проявляти діуретичного ефекту у пацієнта з хворобою Адісона?

A. *Спіронолактон

B. Фуросемід

C. Гіпотіазид

D. Тріамтерен

E. Етакринова кислота

21. В офтальмологічневідділення поступивхворийзгострим нападом глаукоми. Яким діуретичнимзасобом можнапідсилити дію пілокарпіну?

A. *Діакарб

B. Спіронолактон

C. Фуросемід

D. Эуфиллін

E. Маніт

22. У хворого подагрічний артрит. Який препарат необхідно призначити для пригнічення синтезу кислоти з організму?

A. *Аллопурінол

B. Етамід

C. Еуфілін

D. Спіронолактон

E. Діхлотіазид

23. У хворого гостра серцево-легенева недостатність, що супроводжується набряком легенів. Який препарат з групи діуретиків необхідно призначити?

A. * Фуросемід

B. Спіронолактон

C. Діхлотіазид

D. Діакарб

E. Триамтерен

24. У хворого гострий набряк легень, який зумовлений лівошлуночковою серцевою недостатністю. Який осмотичний діуретик необхіднообрати для його купірування?

A. *Маніт

B. Діакарб

C. Гідрохлоротиазид

D. Спіронолактон

E. Триамтерен

25. Хворому гіпертонічною хворобою був призначений діуретик для регулярного прийому. Через деякий час артеріальний тиск нормалізувався, проте з’явився біль в ділянці серця. мязова слабість, тремтіння кінцівок. Аналіз крові показав зміни електролітного балансу в сторону гіпокаліємії. Який препарат міг викликати дане ускладнення?

A. * Дихлотіазид

B. Спіронолактон

C. Тріамтерен

D. Маніт

E. Сечовина

26. Хворому із черепно-мозковою травмою з метою попередження набряку мозку лікар призначив сечогінний засіб. Який з перерахованих засобів є препаратом вибору у даній ситуації?

A. *Сечовина

B. Дихлотіазид

C. Спіронолактон

D. Тріамтерен

E. Діакарб

27. Який з нижче наведених сечогінних засобів слід призначити хворому з первинним гіперальдостеронізмом?
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   18


написать администратору сайта