Главная страница
Навигация по странице:

  • ІІ. Педагогічна система Фрідриха Фрьобеля.

  • 10- 11 слайд

  • 12-13-14 слайд

  • Фрідрих Фрьобель. 2 слайд Педагогічна діяльність


    Скачать 23.78 Kb.
    Название2 слайд Педагогічна діяльність
    Дата13.04.2021
    Размер23.78 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаФрідрих Фрьобель.docx
    ТипДокументы
    #194382


    2 слайд Педагогічна діяльність Фрідріха Фрьобеля розгорнулася в той час, коли в Західній Європі після французької буржуазної революції і промислового перевороту почався бурхливий розвиток капіталізму, виникали великі мануфактури зі специфічним для них поділом праці,дозволяє залучати до промислове виробництво жінок і малолітніх дітей,що супроводжувалося масовим розпадом сімей трудящих і зростанням в їх середовищі дитячої бездоглядності.

    Фрідріх Вільгельм Фребеля був видатним представником педагогіки першої половини XIX ст., Він зіграв видатну роль в розвитку теорії та практики дошкільного виховання.

    3 слайд.У другій половині XIX - початку XX ст. в Європі широкого поширення набула теорія дошкільного виховання німецького педагога Фрідріха Фрьобеля

    Оскільки в цей час особливої актуальності набули питання організації установ для виховання дітей дошкільного віку, Фрьобель в 1816 р.в Тюрінгії в скромному селі Грісгейм відкрив свій перший виховний заклад "Універсальний німецький виховний інститут", яке через рік він переніс у сусіднє село Кайльгау. Слідуючи педагогічним принципам Песталоцці, Фрьобель у своєму інституті займався з дітьми фізичними вправами, привчав їх до сільськогосподарської праці, у навчанні використовував наочність.

    Робота Фрьобеля йшла успішно, і заклад швидко набував великої популярності.

    4 слайдФрьобелівський дитячі сади були світлим, веселим промінням у цьому похмурому дитячому царстві, але до того різко встали в розріз з попередніми установами, що викликали на себе немилість духовенства, а потім і уряду. Внаслідок цього в Пруссії дитячі сади були заборонені від 1851-1860 рр..За цей проміжок часу дитячі сади існували в Пруссії неофіційно, ховаючись у сімейних гуртках, серед учнів і шанувальників Фребеля.

    Фрьобель займався, також ,теоретичною розробкою своєю виховною системою , в основу якої ним були покладені принципи педагогіки Песталоцці в поєднанні з ідеалістичними постулатами німецької філософії.

    5 слайд Фрідріх Фрьобель - послідовник Песталоцці, розвив і систематизував погляди Песталоцці на виховання.

    По Фрьобелю, природа й люди об'єднані Богом і розвиваються відповідно до закону Божому. Божественна природа становить сутність всіх речей, а їхнє призначення полягає в тому, щоб виразити, виявити й розвити цю природу. Тому люди повинні протягом життя виявити властиву їм божественну природу, а виховання покликане вести людей у цьому напрямку. Фребель писав: "Вільне й спонтанне подання божественного в людині й через життя людини, як ми бачили, є вищою метою й призначенням усього виховання, так само як і вищій долі людини"

    Фрьобель особливо підкреслював важливість виховання дітей у родині. Основним моментом, характерним для поглядів Фрьобеля на виховання, є те, що місцем природного розвитку дітей він уважав будинок, а кращими вчителями - батьків. Подібно Песталоцці, він особливо підкреслював роль матері. Уважаючи дитячий сад необхідним доповненням до сімейного виховання, Фрьобель став засновником дитячого саду.

    6- 7 слайд Дитячий садок в Бланкенбурге проіснував всього 7 років і був закритий через нестачу коштів. Але Фрьобель продовжував роботу і здійснив підготовку "дитячих садівниць - виховательок. Наприкінці життя йому вдалося відкрити ще один дитячий садок у Марієнталі, але в 1851 р.за наказом німецької влади всі дитячі садки в Німеччині були заборонені, як складові частини нібито соціалістичної системи Фрьобеля, що має на меті вести юнацтво до атеїзму. Це було сильним ударом для Фрьобеля, і 21 червня 1852 р. він помер у Марієнталі.Незважаючи на протидії реакціонерів, він був визнаний і відомий далеко за межами своєї батьківщини.

    ІІ. Педагогічна система Фрідриха Фрьобеля.

    8 слайд Педагогічна система Фрьобеля була суперечливою. Вона грунтувалася на ідеалістичній філософії, яка стверджувала верховенство духовного начала над матеріальним. Виховання, розумілося Фрьобелем, як розвиток у людини чотирьох вроджених інстинктів: діяльності, пізнання, художнього і релігійного. Мета виховання - виявлення закладеного в дитині божественного начала, яка властива всім людям. Саме таке тлумачення Фрьобель дав і принципом «природосообразно». Він вважав, що виховання нічого не додає до того, що дано природою, а лише розвиває закладені в ньому якості.

    Разом з тим Фрьобель пропагував цінну і важливу думку про нескінченний розвиток в природі і про розвиток людини протягом усього життя.Надаючи величезного значення дошкільного виховання, він вважав гру основним засобом розвитку, показав її велику роль у фізичному і психічному становленні дитини.Виходячи з природних особливостей дітей, Фрьобель вважав, що для задоволення потреб дитини у діяльності й спілкуванні е іншими дітьми необхідно виховувати його в суспільстві однолітків.Він дав глибоке педагогічне обгрунтування цієї ідеї і багато зробив для її популяризації і широкого розповсюдження.

    9 слайд Фрьобель вірив, що ігрові матеріали - важливі засоби утворення, які можуть сприяти розвитку внутрішніх потреб дітей. Фрьобель був найпершим в історії експертом у галузі освіти, хто визнав цінність дитячої гри й першою людиною, що створив освітні матеріали для дітей. Спочатку було всього шість видів освітніх матеріалів, розроблених Фрьобелем, пізніше ця кількість зросла до 20 видів, завдяки послідовникам Фрьобеля.

    Головні принципи педагогічної системи Фрьобеля:

    IV. Методика педагогічного виховання в дитячому садку.

    10- 11 слайд Фрьобель вважав метою виховання, розвиток природних здібностей дитини. Виховання, писав він, має керувати саморозкриття, але саморозкриття неможливо без зовнішніх впливів, чому необхідні різноманітні засоби, що викликають розвиток внутрішніх тенденцій, потягів.У дитячому садку слід виховувати дітей, залучаючи їх до різних діяльностей, розвивати їхнє тіло, вправляти зовнішні відчуття, знайомити їх з людьми, природою; в іграх, веселощі і безневинних забавах готувати їх до школи, допомагаючи їм розвиватися, як рослинам в саду.

    12-13-14 слайд Дитячий сад повинен здійснювати всебічний розвиток дітей, яке починається з їх фізичного розвитку. Вже у ранньому віці догляд за тілом дитини Фрьобель пов'язував, слідом за Песталоцці, з розвитком його психіки. Для поступового зміцнення і розвитку всіх членів і органів дитини він рекомендував надати йому свободу русі, помірне і відповідне харчування, зручний одяг.Величезне значення для фізичного розвитку дитини мають, вважав Фребеля, різноманітні види діяльності: ігри, ритмічні рухи, конструювання, сільськогосподарські нескладні роботи на ділянці, прогулянки.

    15-16 слайд Ядром педагогіки дитячого садка Фрьобель вважав гру.Розкриваючи її сутність, він доводив, що гра для дитини - потяг, інстинкт, основна його діяльність, стихія, в якій він живе, вона - його власне життя. У грі дитина висловлює свій внутрішній світ через зображення зовнішнього світу.

    17-18 слайд Фрьобель широко використовував гру як один із засобів морального виховання, вважаючи, що в колективних та індивідуальних іграх, наслідуючи дорослим, дитина затверджується в правилах і нормах моральної поведінки, тренує свою волю. Ігри, на його думку, сприяють розвитку уяви та фантазії, необхідних для дитячої творчості.

    VI. Значення педагогічних поглядів Фрідриха Фрьобеля.

    19 слайд Фребель особливо підкреслював важливість виховання дітей у родині. Основним моментом, характерним для поглядів Фребеля на виховання, є те, що місцем природного розвитку дітей він уважав будинок, а кращими вчителями - батьків. Подібно Песталоцци, він особливо підкреслював роль матері. Фрьобель уперше в історії дошкільної педагогіки дав цілісну, методично детально розробленими, оснащеними практичними посібниками систему суспільного дошкільного виховання. Він чимало сприяв виділенню дошкільної педагогіки в самостійну область знання.

    20 слайд Педагогічні погляди Фрьобеля були побудовані на основі переконаності в тім, що можливості людини розвиваються в процесі його діяльності, і що педагогічний процес, відповідно до цього, повинен бути заснований на "дії, роботі й мисленні". Виховання Фрьобель розглядав як двосторонній, що зачіпає одночасно вчителя й учня процес, що підводить їх обох до свідомих зусиль, спрямованим на те, щоб змінити самого себе. Фрьобель вважав, що для виховання особливе значення мають різноманітні види діяльності (гра, навчання, праця) і намагався показати можливість їхньої взаємодії в різних формах.

    21 слайд Систему своїх педагогічних поглядів Ф.Фрьобеля виклав у головному своїй праці "Виховання людини". Велика увага в ньому, він приділив питанням духовно-морального становлення і виховання маленьких дітей. Людина з раннього дитинства, хоча і в неясному передчутті, усвідомлює "своє походження з Божественного, з Бога, і це передчуття, це ще менш, ніж туманна свідомість, має бути рано взрощено, посилена, виховане в людині, а потім вже доведено і прояснити до свідомості ". (1, 59)

    І знову Ф.Фрьобель заспокоює вихователів: "Тут нема чого боятися, що слова, недоступні дітям, вселяють їм почуття, чужі їм; релігійне має привілей чистого повітря, ясного, сонячного світла і чистої води. Всяка земна істота вдихає його, і в кожному воно виражається у своїй особливій формі, у своїх фарбах, у кожній істоті приймає своє вираження "(1,238).

    22 слайд Значення Фрьобеля в історії педагогіки визначається тим, що він сприяв виділенню дошкільної педагогіки в самостійну галузь науки,уперше створивши теорію роботи дошкільних установ. Він багато зробив для пропаганди ідеї дошкільного виховання та широкого розповсюдження дитячих садів.

    Багато педагогів займалися розробкою своїх систем раннього розвитку дитини… Головним, у будь-якій навчальній системі, залишаються – духовні цінності, коли формуються взаємовідношення дитини з оточуючим (навколишнім середовищем), розуміння життя, патріотичні почуття. Все це зараз дуже актуально в нашому сучасному суспільстві і застосовується багатьма педагогами в практичній діяльності.

    23 слайд Однак, не можна не відмітити, що саме методика Фрідриха Фрьобеля – ціле життя, своя філософія.

    Талант видатного педагога органічно з’єднав в собі талант «магістра слова».

    Сьогодні ім’я Фрідриха Фрьобеля відоме в усьому світі, як символ самовідданого служіння дітям, їхньому щасливому майбутньому, отже майбутньому суспільства.


    написать администратору сайта