Главная страница

Банк-тестових-завдань-Крок-М-. Акушерство і гінекологія


Скачать 472.67 Kb.
НазваниеАкушерство і гінекологія
Дата17.03.2022
Размер472.67 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБанк-тестових-завдань-Крок-М-.docx
ТипДокументы
#401424
страница15 из 28
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   28

Невідкладні стани в акушерстві та гінекології



1 Фельдшера ФАПу викликали до вагітної, яка скаржиться на біль у животі, вагітність ІІІ 36 тиж. Гіпертонічна хвороба. При пальпації матка болюча в ділянці дна матки, напружена, положення плода повздовжнє, головне передлежання, серцебиття плода 140 за 1хв. Ваш діагноз:

A *Вагітність 36 тиж. Гіпертонічна хвороба. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

B Вагітність 36 тиж. Гіпертонічна хвороба. Бокове передлежання плаценти

C Вагітність 36 тиж. Гіпертонічна хвороба. Загроза передчасних пологів

D Вагітність 36 тиж. Гіпертонічна хвороба. Розрив матки що стався

E Вагітність 36 тиж. Загрозливий розрив матки
2 Фельдшером швидкої допомоги доставлена породілля у пологове відділення. У ранньому післяпологовому періоді виник геморагічний шок. Що передусім потрібно зробити:

A *Наладити інфузію розчинів у дві вени

B Ввести преднізолон

C Ввести знеболювальні засоби

D Ввести кальцію хлорид

E Ввести кордіамін
3 До гінекологічного відділення фельдшером ФАПу доставлена жінка з підозрою на порушену позаматкову вагітність. Яке дослідження треба провести для уточнення діагнозу?

A *Пункція черевної порожнини через заднє склепіння піхви

B Діагностичне вишкрібання порожнини матки

C Біопсія

D Зондування матки

E Пункція черевної порожнини через передню черевну стінку
4 Фельдшер швидкої допомоги доставив жінку в гінекологічне відділення. Діагноз: аборт в ходу. Виберіть метод лікування в даному випадку:

A *Вишкрібання порожнини матки

B Накладання швів на шийку матки

C призначення спазмолітичних засобів

D призначення утеротонічних засобів

E холод на низ живота
5 У приймальне відділення гінекологічного стаціонару, бригадою швидкої допомоги, доставлена жінка 28 років із скаргами на різкий біль внизу живота, короткочасною втратою свідомості вдома, незначними кров’янистими виділеннями із статевих шляхів. Затримка менструації – 7 днів. До якого додаткового методу потрібно підготувати жінку для уточнення діагнозу?

A *УЗД

B Діагностичне вишкрібання

C Мазок на ступінь чистоти

D Мазок на цитологію

E Кольпоскопія
6 Під час пологів у медичному транспорті у роділлі із вузьким тазом, стали болючі перейми. Контракційне кільце на рівні пупка, косо розташоване. Нижній сегмент матки болючий при пальпації. Положення плода поздовжнє, голова притиснута до входу в таз. Серцебиття плоду приглушене 16 уд. за хв. Яке ускладнення виникло у пологах?

A *Загроза розриву матки

B Повний розрив матки

C Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.

D Розрив промежини

E Центральне передлежання плаценти
7 У хворої 50 років із раком шийки матки виникла профузна кровотеча. До хворої викликали фельдшера ФАПу. Яку допомогу потрібно надати?

A *Тугу тампонаду піхви

B Накласти шов на шийку матки

C Перетиснути черевну аорту

D Ввести но-шпу в/м

E Ввести тампон з ефіром
8 На ФАП звернулася хвора із скаргами на різкий переймоподібний біль внизу живота. При проведенні дворучного дослідження виявлена справа у малому тазу пухлина круглої форми із рівною поверхнею, рухлива, болюча при подразненні очеревини. Який попередній діагноз фельдшера?

A *Перекрут ніжки кісти

B Апоплексія яєчника

C Порушена позаматкова вагітність

D Злоякісне переродження пухлини

E Оофорит
9 У породілі 30 років у ранньому післяпологовому періоді виявлено кровотечу із зовнішніх статевих органів. Жінка народила дівчинку вдома 4540 г. Пологи були повторні,стрімкі , розрив промежини при перших пологах. В анамнезі: кандидозні кольпіти. При об’єктивному дослідженні фельдшером ФАПу виявлено: розрив слизової піхви і розрив промежини до ануса. Вкажіть степінь розриву промежини.

A *II

BI

CIII

DIV

E -
10 До жінки 25 років викликано швидку допомогу. Скарги на перймоподібний біль протягом 2 годин. Машиною швидої допомоги вагітна доставлена у гінкологічне відділення.При огляді у приймальному відділенні у хворої на підкладі утвір округлої форми, зортки крові. Попередній діагноз?

A *Повний аборт

B Міхурцевий занесок

C Аборт в ходу

D Загрозливий аборт

E Позаматкова вагітність
11 До фельдшера ФАПу звернулась вагітна М. 20 років в терміні вагітності 37 тижнів, зі скаргами на кров’янисті мажучі виділення із статевих органів. Об’єктивно: живіт збільшений за рахунок вагітної матки, передлежить голівка високо над входом в малий таз. Серцебиття плоду ясне, ритмічне до 140/хв. При УЗ дослідженні передлежить плацента. Який показаний метод розродження?

A *Кесарів розтин

B Через природні пологові шляхи

C Накладання акушерських щипців

D Ввести утеротонічні засоби

E Гістероскопія
12 На ФАП звернулась вагітна М. 20 років в терміні вагітності 20 тижнів, зі скаргами на набряки на нижніх кінцівках, животі, головний біль, погіршення зору. Об’єктивно:загальний стан важкий, АТ - 170/100 мм рт.ст. на обох руках, білок сечі 5,0 г/л. Під час огляду з’явився напад судом. Про яку патологію ви подумали?

A *Еклампсія

B Гіпертонічна хвороба

C Набряки вагітних

D Пієлонефрит вагітних

E Пре еклампсія легкого ступеня
13 Пацієнтка 21 рік, звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на болі внизу живота, поперековій області, значні кров’янисті виділення, зі згустками із статевих органів. Остання менструація 2 місяці тому. При піхвовому обстеженні: матка збільшена до 8 тижнів вагітності, в церквіальному каналі візуалізується нижній полюс плодового яйця, додатки без особливостей значні кров’янисті виділення. Яке ускладнення вагітності?

A *Аборт в ходу

B Ювенільна кровотеча

C Гіпотонічна кровотеча

D Позаматкова вагітність

E Апоплексія яєчника
14 До фельдшера ШМД звернулася жінка 52 років зі скаргами на значні кров’янисті виділення із статевих органів. Кровотеча триває 10 днів. За останні 6 місяців жінка відмічала порушення оваріально-менструального циклу (затримку менструації до 1 місяця). Вкажіть, який метод діагностики потрібно провести?

A *Діагностичне вишкрібання порожнини матки

B Лапароскопія

C Амніоскопія

D Кольпоскопія

E Пункція заднього склепіння піхви
15 В пологовий будинок фельдшер ФАПу доставив вагітну у тяжкому стані віком 23 роки. Вагітність перша, строк 28 тижнів. Набряки всього тіла, скаржиться на головний біль, АТ - 180/105 мм рт.ст. Ваш діагноз:

A *Прееклампсія тяжкого ступеня

B Еклампсія

C Вегетативно-судинна дистонія

D Гіпертонічна хвороба

E Моносимптомний гестоз
16 У роділлі перший період пологів. Передбачувальна маса плода 4500 г. Перейми різко болючі, матка у вигляді “піщаного годинника”, роділля занепокоєна. Яку допомогу повинен надати фельдшер ФАПу?

A *Припинити пологову діяльність

B Вести пологи на ФАПі

C Покласти холод

D Ввести кровозупинні ирепарати

E Дати кисень
17 Фельдшера ФАПу викликали до вагітної у якої на тлі повного благополуччя з’явились кров’янисті виділення з піхви, які не супроводжуються болем. Вагітність друга, строк – 30 тижнів. Ваша тактика?

A *Терміново госпіталізувати

B Виміряти АТ і пульс

C Провести піхвове обстеження

D Ввести кровоспинні засоби

E Холод на живіт
18 Хвора 28 років викликала ШМД додому. Скарги: озноб, висока температура - 39,6°С, тупий біль внизу живота. 3 дні тому був проведений штучний аборт в терміні 12 тижнів, виписана в задовільному стані з нормальною температурою. Загальний стан порушений. Язик сухий, обкладений білим нальотом. Живіт бере активну участь в диханні, м'який при пальпації безболісний, симптомів подразнення очеревини немає. Виділення з піхви гнійно-кров'янисті не рясні. Від запропонованої госпіталізації категорично відмовилася. Невідкладна допомога жінці полягає в проведенні наступних заходів:

A *Наполягати на госпіталізації.

B Призначити антибактеріальну терапію.

C Холод на низ живота.

D Викликати на консультацію хірурга.

E Рекомендувати теплу ванну.
19 У повторновагітна, термін вагітності 8 тижнів, скаржиться на ниючі болі внизу живота і кровянисті видлення зі статевих шляхів. Піхвове дослідження: канал шийки матки пропускає палець, в ньому визначаються елементи плодового яйця. Величина матки не відповідає терміну вагітності. Придатки матки не визначаються. Кровотеча рясна. Оцініть ситуацію.

A *Неповний аборт

B Саркома матки

C Передчасні пологи

D Передлежання плаценти

E Міхуровий занесок
20 Визначте гостру гінекологічну патологію, яка не завжди потребує оперативного втручання.

A *Апоплексія яєчника

B Перекрут ніжки кістоми

C Розрив труби при позаматковій вагітності

D Перитоніт при розплавленні піовару

E Тубооваріальний абсцесс з симптомами пельвіоперитоніту
21 Яка форма блювоти вагітної потребує негайної госпіталізації до стаціонару?

A *Надмірне блювання

B Легка форма

C Помірне блювання

D Нудота та відсутність блювання

E Всі форми.
22 У третьому періоді пологів пройшло більше ніж 30 хвилин. Ознаки відшарування плаценти позитивні. Зовнішні прийоми видалення посліду неефективні. Яка повинна бути подальша тактика?

A *Ручне видалення посліду під знеболюванням.

B Очикування самостійного видалення посліду.

C Повторно застосувати зовнішні прийоми видалення посліду

D Застосувати препарати які збільшують скорочувальну діяльність матки.

E Ввести окситоцин
23 У вагітної з пізнім гестозом розвинувся напад судом. Що із перерахованого є

першочерговим при наданні долікарської допомоги?

A *Забезпечення прохідності дихальних шляхів

B Введення еуфіліну

C Інгаляційний наркоз

D Подача кисню

E Вимірювання АТ
24 Хвора 42 роки, звернулась зі скаргами на біль внизу живота, нудоту, блювання, що з’явились після різких рухів. Об’єктивно: напруження м’язів черевної стінки, симптоми подразнення очеревини позитивний, Вагінальнне обстеження: матка не збільшена, ліворуч від матки пальпується утвір 7-8 см в діаметрі, округлої форми, щільно-еластичної консистенції, різко болюче при зміщенні. Який діагноз є найбільш ймовірний?

A *Перекрут ніжки пухлини

B Розрив піоксальнінкса

C Позаматкова трубна вагітність

D Гострий аднексит

E Апоплексія яєчника
25 У гінекологічне відділення поступила жінка 28 років зі скаргами на раптовий біль внизу живота, що іррадіює у пряму кишку, крижі. Біль супроводжується втратою свідомості. Шкіра бліда. Пульс 90 уд/хв., слабкий, АТ- 90/60 мм рт.ст. Затримка менструації 5 тижнів. Який набір інструментів слід приготувати?

A *Для пункції заднього склепіння

B Для біопсії шийки матки

C Для видалення субмукозного вузла

D Для видалення поліпа

E Для зондування порожнини матки
26 Виклик фельдера на дому до вагітної 36 тижнів.Скарги на кров’янисті виділення із статевих шляхів, що з’явилися раптово серед повного здоров’я. Вкажіть тактику фельдшера.

A *Викликати лікарсько-акушерську бригаду

B Транспортувати в лікарню

C Визначити групу крові та резус фактор

D Ввести в/в 1% розчин вікасолу

E Ввести в/в 5% розчин амінокапронової кислоти
27 До пологового будинку доставлено вагітну з кровотечею із статевих органів. Діагноз: вагітність 38-39 тижнів, центральне передлежання плаценти. Яка невідкладна допомога?

A *Кесарів розтин

B Акушерські щипці

C Вакуум-екстракція плода

D Родорозрішення через природні родові шляхи

E -
28 Фельдшера Швидкої медичної допомоги викликали до дівчинки 13 років. Скарги на сильний біль внизу живота. Під час огляду в ділянці статевих органів виявлено синюшність та випинання дівочої перетинки. Ваш діагноз.

A *Атрезія дівочої перетинки

B Вульвіт

C Кольпіт

D Ендометрит

E Бартолініт
29 Фельдшера швидкої медичної допомоги викликали до жінки 25 років, яка скаржиться на різкий біль у здухвинній ділянці ліворуч з ірадіацією у крижі, пряму кишку, запаморочення. Затримка місячних 5 тижнів. Ваш діагноз.

A *Порушена позаматкова вагітність

B Перекрут ніжки кісти

C Сальпінгоофорит

D Апоплексія яєчника

E Некроз фіброматозного вузла
30 Фельдшера швидкої медичної допомоги викликали для надання допомоги під час пологів поза стаціонаром. Об’єктивно: перейми болючі, нижній сегмент матки перерозтягнений, контракційне кільце розташоване косо на рівні пупка. Передбачувальна маса плода – 4 600 г. Встановити діагноз.

A *Загроза розриву матки

B Передлежання плаценти

C Розрив шийки матки

D Розрив матки, що відбувся

E Передчасне розташування нормально розташованої плаценти
31 Фельдшера швидкої медичної допомоги викликали до вагітної. Термін вагітності 35 тижнів. Під час сну з’явились кров’янисті виділення із статевих шляхів. Передлежить голівка над входом у таз. Встановити діагноз.

A *Передлежання плаценти

B Передчасне розташування нормально розташованої плаценти

C Загроза розриву матки

D Розрив матки, що відбувся

E Розрив шийки матки
32 Фельдшера швидкої медичної допомоги викликали до вагітної. Термін вагітності 36 тижнів. У хворої набряки ніг, передньої черевної стінки, АТ- 165/105 мм рт.ст., протеїнурія- 2 г/л. Ваш діагноз.

A *Прееклампсія II ступеня

B Гіпертензія під час вагітності

C Набряки під час вагітності

D Протеїнурія під час вагітності

E Прееклампсія III ступеня

33 До фельдшера ФАПу звернулася пацієнтка зі скаргами на переймоподібний біль унизу живота, що періодично підсилюється, температуру – 37,6оС, загальну слабкість. Остання менструація без затримки і особливостей. В анамнезі кіста яєчника. Бімануально – матка звичайних розмірів, щільна. Рухома, болюча. Біля неї визначається тугоеластичне утворення до 10 см, болюче, малорухоме. Встановіть діагноз.

A *Перекрут ніжки кісти яєчника

B Порушена позаматкова вагітність

C Апоплексія яєчника

D Гострий аднексит

E Розрив капсули кісти яєчника
34 Фельдшер ФАПу веде ІІІ період строкових пологів. Яких заходів слід ужити при кровотечі в пологах, якщо плацента відокремилася, а послід не виділяється.

A *Застосувати метод Абуладзе або Креде-Лазаревича

B Увести утеротонічні засоби

C Виконати зовнішній масаж матки

D Накласти шов за Лосицькою

E Здійснити ручне відокремлення плаценти
35 Фельдшер ФАПу веде ІІІ період передчасних пологів. Після народження плаценти в породіллі триває кровотеча. Матка м’яка на дотик, скорочується погано. Встановіть діагноз.

A *Гіпотонія матки

B Атонія матки

C Розрив м’яких тканин пологових шляхів

D Прирощення плаценти

E Гематометра
36 Роділля 38 років поступила на ФАП в І періоді термінових пологів. Роділля неспокійна, збуджена, скарги на відчуття страху, сильний біль у животі й попереку, що не припиняється, матка у вигляді “піщаного годинника”, сечопускання болюче, частини плода не пальпуються. Вкажіть тактику фельдшера при відсутності лікаря.

A *Негайно припинити пологову діяльність

B Ввести окситоцин

C Зробити епізіотомію

D Зробити амніотомію

E Накласти акушерські щипці
37 У пацієнтки 52 років виникла дисфункціональна маткова кровотеча. Пріоритетною дією фельдшера при наданні невідкладної допомоги буде підготовка набору інструментів для:

A *Діагностичного роздільного вишкрібання слизової оболонки матки

B Біопсії шийки матки

C Зондування порожнини матки

D Пункції заднього склепіння піхви

E Визначення прохідності маткових труб
38 Пацієнтка 25 років звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на затримку менструації 5 тижнів, слабкість, нудоту. З анамнезу з’ясовано: хворіє на хронічний аднексит на протязі 2-х років. При огляді в дзеркалах виявлено ціаноз слизової облонки піхви, нависання заднього склепіння. Під час огляду раптово виник різкий біль в лівій здухвинній ділянці, втратила свідомість. Ваш попередній діагноз?

A *Порушена позаматкова вагітність

B Прогресуюча позаматков вагітність

C Розрив кісти яєчника.

D Розрив кісти жовтого тіла

E Апоплексія яєчника
39 Фельдшера ФАПу викликали до вагітної у якої раптово виник напад судом Що з перерахованого є першочерговим при наданні долікарської допомоги?

A *Забезпечення прохідності дихальних шляхів

B Введення гіпотонічних засобів

C Вимірювання АТ

D Подача кисню

E Інгаляційний наркоз
40 Пологи відбулися за межами медичного закладу (вдома). Через 30 хвилин після виділення посліду посилились кров’янисті виділення з родових шляхів. Родові шляхи при огляді цілі, дефекту плаценти та оболонок не виявлено Вкажіть першочергові дії фельдшера.

A *Провести зовнішній масаж матки

B Мобілізувати ліктьову вену

C Провести масаж матки на кулаці

D Ввести кровозупинні препарати

E Притиснути аорту до хребта кулаком
41 Першовагітна в терміні 35-36 тижнів скаржиться на головний біль, біль у епігастрії, сонливість, набряки на ногах. АТ- 180/120 мм рт.ст. Положення плоду поздовжнє, головне передлежання. Серцебиття плода 130 уд. за хв. Чим ускладнився перебіг вагітності?

A *Прееклампсія тяжкого ступеню

B Гіпертонічна хвороба

C Прееклампсія легкого ступеню

D еклампсія

E Пієлонефрит вагітних
42 На ФАП звернулась жінка 25 років зі скаргами на гострий біль унизу живота. Затримка менструації до 2 місяців. Хвора бліда, АТ- 90/50 мм рт.ст. Пульс - 120 уд. за хв. Позитивні симптоми подразнення очеревини. При піхвовому обстеженні: матка дещо збільшена, додатки зліва збільшені, болючі, заднє склепіння нависає, болюче. Який стан виник у пацієнтки?

A *Перервана позаматкова вагітність

B Загроза викидня

C Викидень, що розпочався

D Викидень в розпалі

E Гострий сальпінгоофорит
43 У хворої 70 років з діагнозом інфільтративний рак шийки матки виникла масивна кровотеча із статевих шляхів. При огляді в дзеркалах: шийка матки збільшена, деформована, на піхвовій частині визначається кратероподібна виразка. Яку необхідну допомогу треба надати?

A *Провести тугу тампонаду піхви

B Ввести знеболюючі засоби

C Провести біопсію шийки матки

D Ввести скорочуючи матку засоби

E Ввести кровозупинні засоби
44 Швидку медичну допомогу викликали до вагітної зі скаргами на біль внизу живота. Вагітність в терміні 35-36 тижнів. Загальний стан середнього ступеню важкості, шкіра бліда, пульс - 98/хв. АТ- 140/90 мм рт.ст. Матка збільшена згідно строку вагітності, напружена, асиметрична, болісна при пальпації. Серцебиття плода 160-170/хв., приглушене. Який стан виник у вагітної?

A *Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

B Загроза розриву матки

C Гіпертонус матки

D Передлежання плаценти

E Загроза передчасних пологів
45 Роділля в І періоді пологів. Виникла загроза розриву матки. Вказати першочергові заходи невідкладної долікарської допомоги:

A *Зняти пологову діяльність

B Стимулювати пологову діяльність

C Ввести спазмолітики

D З’ясувати причини загрози

E Провести піхвове дослідження
46 Через 5 хвилин після народження плоду у роділлі почалася кровотеча. Крововтрата – 500 мл. Ознак відокремлення плаценти немає. Вкажіть метод невідкладної допомоги.

A *Провести ручне відділення плаценти та видалення посліду

B Ввести позмолітики

C Провести зовнішній масаж матки

D Застосувати зовнішні прийоми видалення плаценти

E Ввести утеротонічні засоби
47 У вагітної з пізнім гестозом розвинувся напад судом. Вкажіть, що із переліченого є першочерговим при наданні невідкладної допомоги.

A *Ввести роторозширювач та зафіксувати язик

B Виміряти артеріальний тиск

C Дати кисень

D Дати наркоз

E Ввести еуфілін
48 Швидка виїхала на виклик. Фельдшер діагностував “аборт в ходу” при терміні вагітності 8 тижнів який метод лікування застосовують при “аборті в ходу”?

A *Інструментальна ревізія порожнини матки

B Призначення утеротонічних засобів

C Призначення спазмолітиків

D Накладання швів на шийку матки

E Холод на низ живота
49 Швидка виїхала на виклик повторна вагітність, 40 тижнів, пологової діяльності не має, значна кровотеча, відкриття шийки матки 1 см, внутрішній зів закритий гупчастою тканиною. Попередній діагноз?

A *Центральне передлежання плаценти

B Крайове передлежання плаценти

C Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти

D Шийкова вагітність

E Гіпотонічна кровотеча
50 Ви фельдшер ФАПу. У жінки 25 років маткова кровотеча нез’ясованого походження, АТ - 90/50 мм рт.ст. Який захід невідкладної долікарської допомоги треба провести для транспортування хворої у стаціонар?

A *Мобілізувати вену для інфузії

B Ввести кровоспинні засоби

C Покласти холод на низ живота

D Ввести скорочуючи матку засоби

E Ввести хлористий кальцій
51 Ви фельдшер ШМД. Виклик до роділлі у якої четверті пологи. Вдома відійшли навколоплідні води і почалася пологова діяльність. В машині починаються потуги, врізуються сідниці плода. Ваші дії?

A *Зупинити машину, дотримуючись правил асептики, прийняти пологи застосовуючи акушерську допомогу за методом Цов’янова І

B Ввести заспокійливі засоби

C Викликати по рації акушерську бригаду

D Продовжити транспортування до пологового будинку

E Забезпечити доступ свіжого повітря та заспокоїти роділлю
52 Ви фельдшер ФАПу. До Вас звернулась жінка 64 років зі скаргами на кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Менопауза 10 років. При огляді в дзеркалах: шийка матки чиста, із зовнішнього вічка спостерігаються темно-кров’янисті виділення. Ваша тактика?

A *Госпіталізація в гінекологічне відділення з метою фракційного діагностичного вишкрібання порожнини матки

B Тампонада піхви

C Холод на низ живота

D Ввести засоби скорочуючи матку

E Ввести внутрішньовенно 10 мл – 10% розчину хлористого кальцію
53 Фельдшером ШМД в гінекологічне відділення доставлена породілля 26 років. На 5 добу після пологів почалась маткова кровотеча, яка склала 400 мл. Загальний стан погіршився: температура тіла - 36,7оС, пульс – 94/хв., АТ – 90/70 мм рт.ст. Матка болісна, дно ії на рівні пупка. При піхвовому дослідженні: шийка матки розкрита до 2 см, за внутрішнім вічком визначаються згортки крові. Яка подальша тактика?

A *Інструментальна ревізія порожнини матки

B Ручне обстеження порожнини матки та видалення часток плаценти що затрималась

C Ввести препарати, що скорочують матку

D Зовнішній масаж матки після спорожнення сечового міхура

E Надпіхвова ампутація матки
54 До фельдшера ФАПУ звернулась повторновагітна в терміні 30 тижнів вагітності зі скаргами на мажучі кров’янисті виділення зі статевих шляхів, болі не турбують. Відзначається високе стояння передлежачої частини плода над площиною входу в малий таз. Запідозрено передлежання плаценти. Яка подальша тактика фельдшера?

A *Термінова госпіталізація в акушерській стаціонар

B Госпіталізація в стаціонар у плановому порядку

C Подальше спостереження в жіночій кконсультації

D Проведення піхвового дослідження в умовах жіночої консультації

E Амніоскопія
55 У хворої Н., 55 років, діагностований рак шийки матки з розпадом пухлини. На дому виникла кровотеча з піхви. Викликана бригада швидкої невідкладної медичної допомоги. Вкажіть об’єм долікарської допомоги.

A *Виконати тугу тампонаду піхви

B Ввести кровозупинні засоби

C Провести піхвову ванночку

D Обробити перекисом водню шийку матки

E Холод на низ живота
56 У жінки 25 років скарги на гострий біль внизу живота, запаморочення, менструальний цикл нерегулярний, остання менструація – 2 тижні тому. Тест на вагітність негативний. Якій патології відповідає дана клінічна картина?

A *Апоплексія яєчника

B Позаматкова вагітність

C Хронічний аднексит

D Мимовільний аборт

E Рак яєчника
57 На ФАП звернулась жінка зі скаргами на періодичний переймоподібний біль у здухвинній ділянці, затримку менструації. При проведенні бімануального дослідження з’явився різкий біль внизу живота, короткочасна втрата свідомості, блідість шкіри, пульс частий, слабкого наповнення. Якій патології відповідає дана клінічна картина?

A *Порушена позаматкова вагітність

B Апоплексія яєчника

C Прогресуюча позаматкова вагітність

D Перекрути ніжки кисти яєчника

E Розрив піосальпінкса
58 Вагітна М., 31-32 тижні вагітності, звернулась зі скаргами на появу кровотечі з статевих шляхів яскраво червоного кольору, біль відсутній. Об’єктивно: блідість шкіри та видимих слизових оболонок, матка в нормотонусі. АТ - 100/60 мм рт.ст., Рs - 86 на хвилину. Якій патології відповідає дана клінічна картина?

A *Передлежання плаценти

B Самовільний аботр

C Загроза передчасних пологів

D Відшарування плаценти

E Розрив матки
59 У роділлі в І-му періоді пологів виник різкий головний біль, порушення зору, АТ - 170/100 мм рт.ст. На висоті однієї з потуг – короткочасна втрата свідомості з почерговим скороченням м’язів обличчя і тулуба. Яке ускладнення виникло у роділлі?

A *Еклампсія

B Прееклампсія легкого ступеня

C Прееклампсія середнього ступеня

D Прееклампсія важкого ступеня

E Відшарування плаценти
60 Оглядаючи вагітну 30 тижнів, фельдшер ФАПу діагностував початок передчасних пологів. З метою профілактики дистрес-синдрому він введе:

A *Внутрішньом’язово дексаметазон 6 мг

B Внутрішньовенно гініпрал

C Сублінгвально ніфідіпін

D Внутрішньом’язово дексаметазон 24 мг

E Окситоцин 5 ОД та 500 мл 0,9% натрію хлориду
61 Який з методів ведення пологів слід обрати, якщо у роділлі з кровотечею встановлено діагноз центрального перед лежання плаценти?

A *Кесарів розтин

B Накладання акушерських щипців.

C Поворот плоду на ніжку і витягнення на ніжку.

D Амніотомія з наступною епізіотомією

E Поворот по Архангельському
62 До фельдшера ШМД звернулася жінка 20 років зі скаргами на різкий біль внизу живота, що іррадіює у пряму кишку, крижі. Була короткочасна втрата свідомості. Об’єктивно: шкіра бліда, АТ- 80/60 мм рт.ст., пульс - 91/хв., затримка менструації - 20 днів. Живіт різко болючий у нижніх відділах, симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний. Який пріоритетний метод діагностики даної патології?

A *Пункція заднього склепіння

B Діагностична лапароскопія

C Гістеросальпінгографія

D Кульдоскопія

E Біопсія шийки матки
63 Фельдшера ФАПу викликали до вагітної у якої на тлі повного благополуччя з’явились кров’янисті виділення з піхви, які не супроводжуються болем. Вагітність друга, строк - 30 тижнів. Ваша тактика:

A *Терміново госпіталізувати в відділення патології вагітності

B Виміряти АТ і пульс

C Провести піхвове обстеження

D Ввести кровоспинні засоби

E Холод на живіт
64У гінекологічне відділення поступила жінка 28 років зі скаргами на раптовий біль внизу живота, що іррадіює у пряму кишку, крижі. Біль супроводжується втратою свідомості. Шкіра бліда. Пульс - 90/хв., слабкий, АТ- 90/60 мм рт.ст. Затримка менструації 5 тижнів. Який набір інструментів слід приготувати?

A *Для пункції через заднє склепіння піхви

B Для біопсії шийки матки

C Для видалення субмукозного вузла

D Для видалення поліпа

E Для зондування порожнини матки
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   28


написать администратору сайта