Главная страница

Банк-тестових-завдань-Крок-М-. Акушерство і гінекологія


Скачать 472.67 Kb.
НазваниеАкушерство і гінекологія
Дата17.03.2022
Размер472.67 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБанк-тестових-завдань-Крок-М-.docx
ТипДокументы
#401424
страница28 из 28
1   ...   20   21   22   23   24   25   26   27   28

A *Післяін’єкціїний абсцес

B Бешиху

C Флегмону

D Карбункул

E Фурункул
163 Фельдшер амбулаторії проводить визначення групи крові двома серіями стандартних сироваток. Аглютинація відбувалася у всіх лунках. Але коли вона додала до лунок по краплі фізіологічного розчину аглютинація скрізь зникла. Яка група крові в хворого?

A *І група

B ІІ група

C ІІІ група

D ІV група

E Помилка при визначенні
164 Хворий 63 р, скаржиться на біль в ділянці сечового міхура розпираючого характеру, неможливість самостійного сечовипускання. З анамнезу відомо, що протягом останніх декількох років хворіє сечокам’яною хворобою. Об-но: в ділянці сечового міхура відмічається напруження, болючість при пальпації. Яке ускладнення Ви запідозрите?

A *Гостра затримка сечі

B Цистит

C Гострий пієлонефрит

D Ниркова колька

E Апендикулярний інфільтрат
165 У хворого М. 30 р., після ДТП рвана рана у середній третині стегна. В рані видно уламки кістки, витікає кров яскраво – червоного кольору.Яку першочергову допомогу необхідно виконати?

A *Накласти джгут на ділянку верхньої третини стегна

B Провести тугу тампонаду рани

C Накласти давлючу асептичну пов’язку

D Ввести анальгетики внутрішньовенно

E Розпочати протишокову терапію
166 Ухворого раптовий гострий біль у поперековій ділянці з правого боку. Іррадіює в яєчко, в голівку прутня, внутрішню поверхню стегна. Для якої патології характерні такі ознаки?

A *Ниркова коліка

B Гострий апендицит

C Печінкова коліка

D Гострий панкреатит

E Гострий холецистит
167 Потерпілий має поранення ножем у грудну клітку. Наявність яких ознак вимагає застосування оклюзійної пов’язки ?

A *Клекотання на вдиху і видиху

B Кровотеча з рани

C Біль при диханні

D Блювання кров’ю

E Гавкаючий кашель
168 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас звернувся пацієнт із розтягненням зв’язок гомiлково-ступневого суглобу. Яку пов’язку Ви накладете?

A *Тугу хрестоподібну

B Черепашачу

C Тугу колову

D Хрестоподібну

E Тугу спіральну
169 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас звернувся пацієнт з термічним опіком тильної поверхні кисті І-ІІ ст. Яку пов’язку краще накласти в даному випадку?

A *Зворотну

B Спіральну

C Лицарську рукавицю

D Хрестоподібну

E Колову
170 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас звернувся пацієнт з бурситом ліктьового суглоба. Яку пов’язку необхідно накласти після пункції та видалення рідини?

A *Давлячу черепашачу

B Тугу черепашачу

C Тугу колову

D Колову

E Давлячу спіральну
171 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До вас звернувся пацієнт із бородавкою в ділянці волосистої частини голови, яка почала збільшуватися, часто травмується гребінцем, періодично кровоточить. Що порадити пацієнту?

A *Звернутися до хірурга, краще онколога

B Прийняти курс УФО (7сеансів)

C Прийняти кровозупинні препарати

D На деякий час дати спокій пухлині, не травмувати

E При травмуванні бородавку обробляти діамантовим зеленим
172 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До вас звернувся пацієнт, у якого після вживання жирної їжі виник біль в епігастральній ділянці та правому підребер’ї, нудота. При обстеженні хворого ви виявили напруження живота в епігастральній ділянці, слабко позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Ваша тактика.

A *Викликати “швидку допомогу”

B Прикласти тепло на ділянку правого підребер’я

C Дати знеболюючі та жовчогінні засоби

D Поставити очисну клізму

E Дати проносні засоби, активоване вугілля
173 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До вас звернувся пацієнт, у якого на 4-й день після отримання колотої рани у ній став відчуватися розпираючий біль. Краї рани стали тьмяні, у хворого підвищилась температура тіла. Що трапилося з раною?

A *Розвинулась анаеробна iнфекцiя

B Рана почала гоїтися

C Виникла сибірка рани

D Розвинулась II стадія розвитку раньового процесу

E Виникло нагноєння
174 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас доставлений потерпілий, який на підприємстві отримав травму. При обстеженні Вами виявлено закритий перелом правого плеча. Які заходи необхідно провести в даному випадку?

A *Знеболити, транспортна іммобілізація

B Проведення протишокових заходів, вправлення відламків

C Надати спокій, транспортна іммобілізація

D Транспортна іммобілізація, міхур з льодом

E Ввести кровоспинні препарати
175 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас доставлена дитина, 11 років, після падіння з дерева скаржиться на біль у грудній клітці, кашель, задишку. Об'єктивно: шкіра бліда, покрита холодним потом, в ділянці 6-7 ребер справа – невелика рана, пальпація різко болюча, при перкусії притуплення легеневого звуку, дихання послаблене. Назвіть спосіб транспортування.

A *Напівсидячи

B На спині

C На боці

D На животі

E На спині в позі жаби
176 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас доставлений потерпілий Н., 27 р, після травми живота. Скарги на біль в животі, припинення виділення сечі, здуття живота. При пальпації живота відмічається напруження м'язів, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. У черевній порожнині є рідина, яка переміщується при зміні положення хворого. З чим пов'язана проблема пацієнта?

A *Внутрішньочеревне ушкодження сечового міхура

B Позачеревне ушкодження сечового міхура

C Гострий апендицит

D Гострий пієліт

E Гострий цистит

177 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас звернувся пацієнт 30 років, на потиличній поверхні шиї утворився інфільтрат, який піднімається над поверхнею шкіри. Шкіра в цьому місці має багряно-синій колір. Множинні гнійники об’єднуються в єдиний гнійно-некротичний конгломерат. Що із перерахованого являється найбільш прийнятним втручанням при цьому захворюванні?

A *Оперативне лікування

B Застосування антибіотиків широкого спектру дії

C Ультрафіолетове опромінювання

D Сульфаніламідні препарати

E Обколювання навколо карбункула 0,5 \% розчином новокаїну
178 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас звернулася пацієнтка С. 60 р., два місяці тому в ділянці лівої молочної залози з’явилась виразка з сірим дном . Шкіра навколо неї набрякла, дещо гіперемована. Навколо пальпується щільний безболісний інфільтрат. Підпахвинні лімфовузли зліва збільшені.Ваш діагноз.

A *Злоякісне новоутворення молочної залози

B Трофічна виразка молочної залози і підпахвинний лімфаденіт

C Первинний сифіліс

D Туберкульоз шкіри молочної залози і підпахвинний лімфаденіт

E Карбункул молочної залози і підпахвинний лімфаденіт
179 Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас звернулася жінка 28 років, Ви виявили в лівій молочній залозі щільне утворення з горіх, має чіткі контури, безболісне. Лімфовузли не збільшені. Що з переліченого імовірніше за все Ви повинні виконати?

A *Направити до хірурга

B Накласти пов'язку

C Не звертати уваги

D Спостерігати

E Накласти компрес
180 До ФАПу хвора 56 р., поступила зі скаргами на біль оперізуючого характеру, нудоту, багаторазове блювання, здуття живота, наростаючу слабкість. Стан хворої важкий, значна блідість шкіри, язик сухий. Живіт здутий, м’який при пальпації. Симптоми подразнення очеревини слабо позитивні. Про який попередній діагноз можна думати?

A *Гострий панкреатит

B Гострий апендицит

C Перфоративна виразка шлунку

D Гострий холецистит

E Гостра спастична кишкова непрохідність

181 Хворому, розпочато переливання крові. Через 5 хвилин стан хворого погіршився, з’явився біль у попереку, потемніння в очах, мерехтіння “мушок”, вкрився холодним потом. Виникло відчуття страху Ps – 110/хв., ниткоподібний, АТ- 60/40 мм рт.ст. Яке ускладнення розвинулось?

A *Гемотрансфузійний шок

B Пірогенна реакція

C Шлункова кровотеча

D Анафілактичний шок

E Гостре порушення мозкового кровообігу

182 ШД приїхала на виклик до хворого 63 років. Об’єктивно: стан важкий, шкіра бліда, пульс – 124 уд. за хв. АТ- 85/60 мм рт.ст. Язик сухий, живіт напружений, болісний. Виявлено позитивний симптом Валя, Ківуля, шум “плеску”. Яку патологію можна запідозрити у даного хворого?

A *Кишкова непрохідність

B Асцит

C Гострий апендицит

D Гострий панкреатит

E Гострий перитоніт
183 До Вас звернувся пацієнт, який скаржиться на слабкість, підвищення температури до 38°С, наявність болючого інфільтрату на задній поверхні шиї. Ви виявили інфільтрат синюшно-багрового кольору з кількома гнійними крапками. Ваш діагноз.

A *Карбункул

B Фурункул

C Абсцес

D Флегмона

E Бешиха
184 До фельдшера ФАПу звернулась жінка 35 р. з скаргами на сіпаючий біль в ІІ пальці лівої кисті, яка 3 дні тому поранила палець при чистці риби. Останню ніч жінка не спала внаслідок нестерпного болю. При огляді: нігтьова фаланга лівої кисті різко набрякла, гіперемійована. Яке захворювання у жінки?

A *Панарицій

B Пароніхія

C Артрит

D Бурсит

E Остеомієліт
185 До фельдшерського здоровпункту заводу звернувся робітник з скаргами на нездужання, підвищення температури до 39оС, озноб. При огляді: на задній поверхні шиї інфільтрат багряно-червоного кольору з кількома отворами, через які виділяється зеленувато-сірого кольору гній. Який найбільш ймовірний діагноз?

A *Карбункул

B Фурункул

C Бешиха

D Абсцес

E Гідроаденіт
186 Фельдшера ФАПу запросили оглянути хворого 47р., який 2 дні тому ушкодив ногу на присадибній ділянці, зі скаргами на наявність рани та розпираючий біль в лівій гомілці. Об’єктивно: Шкіра лівої гомілки бліда, наявні багрово - синюшні плями. З рани виділяється повітря та вибухають м’язи, що мають вигляд вареного м’яса. Пальпаторно: визначається крепітація та позитивний симптом лігатури. Який найбільш ймовірний діагноз у пацієнта?

A *Газова гангрена

B Правець

C Бешиха

D Сибірка

E Гнійна рана
187 До фельдшера ФАПу звернувся хворий 35 років зі скаргами на болі в литкових м‘язах при ході, які зникають після відпочинку, мерзлякуватість стоп. Тривалий час працював на Півночі, палить. Об‘єктивно: шкіра стоп і гомілок бліда. Пульсація тильних артерій стоп різко ослаблена. Що можна запідозрити у хворого?

A *Облітеруючий ендартеріїт.

B Гострий тромбоз підколінної артерії

C Тромбофлебіт глибоких вен гомілки

D Варикозна хвороба

E Міозит литкових м‘язів
188 На четверту добу після отримання колотої рани правої стопи у хворого підвищилася tо до 38оС, пахвинні лімфатичні вузли збільшилися, стали болючі, шкіра над ними почервоніла. Про яке ускладнення рани можна думати?

A *Лімфаденіт

B Флегмона

C Бешиха

D Лімфангоїт

E Правець
189 Фельдшер ШМД оглянув пацієнта, 30 р., який упав з висоти 2 метрів на ноги. Об’єктивно: болючість у ділянці другого поперекового хребця, яка збільшуєть при навантажені по вісі хребта. Вкажіть положення, у якому необхідно транспортувати пацієнта:

A *На спині

B На лівому боці

C На правому боці

D Напівсидячи

E У положенні “жаби”
190 До фельдшера ФАПУ звернувся хворий П., 60 років зі скаргами на неприємні відчуття в задньому проході, біль та домішки крові під час акту дефекації. При огляді виявлено варикозні вузли в ділянці анального отвору. Який діагноз найбільш ймовірний?

A *Геморой

B Тріщина заднього проходу

C Гострий парапроктит

D Рак прямої кишки

E Поліпи прямої кишки
191 Після визначення груп крові, резус-фактора, проведення проб на індивідуальну сумісність та біологічної проби їх результати заносять до:

A *Протоколу переливання крові

B Листа інтенсивного нагляду

C Температурного листка

D Листка лікарняних призначень

E Амбулаторної картки
192 До фельдшера ФАПу звернулась мати з дитиною 3-х місяців з скаргами на асиметрію шкірних складок на стегнах у дитини. Яке захворювання запідозрить фельдшер?

A *Природжений вивих стегна

B Травматичний вивих стегна

C Застарілий вивих стегна

D Звичний вивих стегна

E Патологічний вивих стегна
193 До фельдшера ФАПу звернулася жінка 54 років зі скаргами на біль та набряк у ділянці нижньої третини правої гомілки, судоми литкових м’язів уночі. При огляді: поверхневі вени розширені, видно зони гіперпігментації нижньої третини гомілки. Вкажіть діагноз:

A *Варикозна хвороба правої нижньої кінцівки

B Флебіт поверхневих вен правої нижньої кінцівки

C Гостра венозна недостатність правої нижньої кінцівки

D Облітеруючий атеросклероз судин правої нижньої кінцівки

E Тромбоз поверхневих вен правої нижньої кінцівки


1   ...   20   21   22   23   24   25   26   27   28


написать администратору сайта