Главная страница
Навигация по странице:

  • Специфікування вимог Class diagram (діаграма класів)

  • Package diagrams (діаграма пакетів)

  • Автоматизированная система по учету жителей и их расчетов. Моя ДЗ. Автоматизована система житлоуправління з обліку мешканців та їх розрахунків


    Скачать 0.91 Mb.
    НазваниеАвтоматизована система житлоуправління з обліку мешканців та їх розрахунків
    АнкорАвтоматизированная система по учету жителей и их расчетов
    Дата07.09.2019
    Размер0.91 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаМоя ДЗ.docx
    ТипПояснювальна записка
    #86171
    страница2 из 4
    1   2   3   4
    Робоча та організаційна структури (WBS, OBS) та двонаправлена модель управління проектом
    OBS – це внутрішня організація команди проекту (рис.5).


    Organization Breakdown Structure (OBS) (рис.5)


    WBS — ієрархічна структура, необхідна для логічного детального розподілу усіх робіт на окремі операції, які плануються відповідно до обраної моделі життєвого циклу (рис.6)

    Work Breakdown Structure (WBS) (рис.6)
    При поєднанні OBS і WBS можна отримати двонаправлену модель управління проектом, яка показує відповідальність учасників проекту за певні етапи розробки (рис.7).

    Двонаправлена модель (рис.7)

    Специфікування вимог
    Class diagram (діаграма класів)

    Діаграма класів (Class diagram) призначена для відображення статичної структури ПЗ проекту, що проектується. Діаграма містить класи і взаємозв’язки між ними та дозволяє описати їх структуру та типи відношень.

    Діаграма класів UML (рис.8)
    Вербальна специфікація діаграми класів(рис.8):

    Система, що проектується мітить наступні класи: Жилець, Вікно програми, БД користувачів, Інформація про користувачів, Адміністратор, Майстер, Робітник техпідтримки. Жилець, для роботи із системою, взаємодіє із вікном програми, тому між ними встановлено відношення асоціації. В свою чергу, вікно програми, для здійснення своїх функцій, взаємодіє із базою даних користувачів, тому між ними також встановлено відношення асоціації. На діаграмі присутній клас Інформація про користувача, клас БД користувачів включає в себе даний клас, але так як в класі БД користувачів міститься резервне копіювання, то клас Інформація про користувача може існувати за межами класу БД користувачів, тому між ними встановлено відношення агрегації. Адміністратор взаємодіє з БД користувачів для формування звітів, тому між ними встановлено відношення асоціації. Майстер приймає замовлення від жильців і виконує їх, тому між ними також встановлено відношення асоціації. Аналогічно, як і майстер, робітник техпідтримки отримує повідомлення від жильців і відправляє їм відповіді, тому між даними класами також встановлено відношення асоціації.
    Package diagrams (діаграма пакетів)

    Пакети відображають структуру ПЗ проекту - розподіл на підсистеми та залежності між ними.


    Діаграма пакетів UML (рис.9)
    Вербальна специфікація діаграми пакетів (рис.9):

    Діаграма пакетів (рис.9) складається з трьох пакетів, а саме: “Користувачі системи”, “Працівники” та “Система”. В кожен з цих пакетів входять певні класи, які взяті з діаграми класів UML, яка зображена на рис.8. В пакет “Система” входять наступні класи: “База даних користувачів”, “Інформація про користувача” та “Вікно програми”. В пакет “Працівники” – “Адміністратор”, “Майстер”, “Робітник техпідтримки”. І в останній пакет “Користувачі системи” входять клас “Жилець” та “пакет Працівники”.

    На рис.9 видно, що між пакетами, як і в діаграмі класів між класами, встановлено певні зв’язки. В наслідок того, що пакет “Працівники” входить в пакет “користувачі системи”, між ними встановлено відношення композиції. Класи пакету “Користувачі системи” взаємодіють з класами пакету “Система”, тому ці пакеті знаходяться у відношенні асоціації.
    1   2   3   4


    написать администратору сайта