Главная страница
Навигация по странице:

  • §32-33 Қазақстанда ауыл шаруашылығын ұжымдастыру Сабақтың мақсаты

  • Сабақтың әдіс-тәсілдері

  • Сабақтың барысы Мұғалімнің іс-әрекеті

  • Түсіну минут

  • Қолдану 15 минут

  • Бағалау

  • 3 минут 2- тапсырма:«Жылдар сөйлейді» сәйкестендіру кестесін толтыру.

  • Рефлексия «Хаттар ұяшығы »

  • ХАТТАР ҰЯШЫҒЫ Маған ұнады Менің білгім келеді Маған ұнамады

  • _Қазақстандағы ұжымдастыру_ ашық сабақ. азастан тарихы Сынып 8


    Скачать 22 Kb.
    Названиеазастан тарихы Сынып 8
    Дата11.04.2023
    Размер22 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла_Қазақстандағы ұжымдастыру_ ашық сабақ.docx
    ТипДокументы
    #1052858

    Қазақстан тарихы

    Сынып - 8

    Сабақтың тақырыбы:

    §32-33 Қазақстанда ауыл шаруашылығын ұжымдастыру

    Сабақтың мақсаты:


    Қазақстандағы ауыл шаруашылығын ұжымдастыру туралы білу, негізгі идеясын түсіндіру, алған ақпаратын пайдалана алу дағдысын қалыптастыру.

    Тарихи санасы қалыптасқан, Отанын шексіз сүйетін, ұлттық рухы жоғары, шығармашыл жеке тұлға тәрбиелеу.

    Сабақтың әдіс-тәсілдері:

     

    Топтық жұмыс, СТО элементтері, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ

    Күтілетін нәтиже:


     Жаңа тақырып бойынша өз бетімен ізденіс жұмыстарын меңгере отырып, өздігінен өзара оқытуға,талдауға,сыни көзқарастары қалыптасады.Қазақстанда күштеп ұжымдастырудың зардаптарын танытуда негізгі идеясын түсінеді, алған ақпаратын пайдалана алу дағдысы қалыптасады.

    Сілтеме

    9 сынып «Атамұра» 2013ж Б.Ғ Аяған, М.Ж Шаймерденова

    9 сынып Қазақстан тарихы. Электронды оқулық,

    Ресурстар

    Электронды оқулық, постер, маркерлер,дидактикалық таратпа материалдар, слайд

    Сабақ жоспары:


    І. Ұйымдастыру кезеңі: мақсат қою,топқа бөлу.

    ІІ. Сабақ барысы. Блум таксономиясы

    III. Рефлексия

    ІV. Үйге тапсырма беру.  §19

    Шығармашылық тапсырма «Қазіргі кездегі ауыл шаруашылығының дамуы» ( эссе,презентация)

    Сабақтың барысы

    Мұғалімнің іс-әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Білу

    1. минут

    І. Қызығушылығын ояту:

    1.Шаттық шеңбері «Жүректен жүрекке»

    2. Асық таңдау арқылы топқа бөлу

    3. Үй тапсырмасы «Бір сөйлем» әдісін қолдану.

    Бағалау: Сандық ішінен жауап берген оқушыларға теңге таратылады

    • Оқушылар шеңбер құрып отырады (сағат тілі бағытымен бір –біріне тілек айта отырып, жүрек сыйлайды .

    • Өткен тақырып бойынша «бір сөйлем» әдісі бойынша үй тапсырмасы тексеріледі. Егер бірін- бірі қайталайтын болса, барлығы сандарын соғады, егер дұрыс болса қол шапалақтайды.

    Түсіну

    1. минут

    1.Ой қозғау. «Ұжымдастыру» сөзжұмбақты шешу.

    Бағалау: Сандық ішінен жауап берген оқушыларға теңге таратылады

    2. Мағынаны тану: Электронды оқулықты пайдаланып, білім беру. Слайд көрсету.

        1. Оқушылар сөзжұмбақ шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.




    Қолдану

    15 минут

    1- тапсырма: «Ақпаратты тапсырма» Оқулықпен жұмыс жасайтын топтық тапсырмалар беру. Постер қорғату.

    • 1- топ: «Шаруалар» Ұжымдастыру бағыты

    • 2- топ: «Жұмысшылар» Астық, ет және жүн дайындау науқаны

    • 3-топ: «Кеңестер» Күштеп отырықшыландыру саясаты

    • 4-топ: «Достар» Қазақстандағы күштеп ұжымдастырудың зардаптары.




        1. Топтар оқулықпен жұмыс жүргізеді, ойланады.Постер жасап, қорғайды.


    Бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы өзара бірін- бірі бағалайды.


    Талдау

    3 минут

    2- тапсырма:«Жылдар сөйлейді» сәйкестендіру кестесін толтыру.

    Мұғалім топтарға бірдей тапсырма жазылған үлестірме таратады. Әр топ бегілі уақытта дұрыс жауабын табуы қажет


    Топтар уақытты тиімді пайдаланып сәйкестендіру кестесін толтырады

    Бағалау: Оқушылар өзін-өзі бағалайды.


    3-тапсырма «Венн диаграммасы»

    1927-1937жж ауыл шаруашылығы мен қазіргі таңдағы ауыл шарушылығын салыстыру

    Бағалау: Бас бармақпен бағалау


    Жинақтау

    3 минут

    7- тапсырма:

    «Қазақстандағы ұжымдастырудың салдары» ассосация құру


    Топ мүшелері өздеріне берілген тапсырманы 3 минутта шапшаң жауап беруге тырысады.Алған білімдерін жинақтайды

    Бағалау: Бағдаршам арқылы өзара бағалау.



    Бағалау

    5 минут

    Бағалау


    Әр топ  бірін-бірі формативті және суммативті бағалайды.Критерий арқылы бағалау

    Рефлексия «Хаттар ұяшығы »

    Әр оқушы өзінің сабақтан алған әсерін стикерге жазып, хаттар ұяшығына жапсырады.


    ХАТТАР ҰЯШЫҒЫ

    Маған ұнады

    Менің білгім келеді

    Маған ұнамады

    Мен ойландым


    написать администратору сайта