Пәні:
| Музыка
|
Күні:
| 16.02.2023 жыл
|
Педагогтің аты-жөні:
| Ә.Машкенеева
|
Сынып: 1
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
| Балаларға арналған әндер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 1.1.2.1. есту қабілетіне сүйеніп таныс дыбыстарды, музыканы тану
1.1.3.1. музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын анықтау
|
Сабақтың мақсаты
| Қазақтың салт-дәстүрімен таныстыру. Бесік жыры және тұсау кесер жырымен таныстыру.
|
Құндылықтар
| өмір бойы оқуға дайын болу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/
уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы (2 мин)
| Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Үш қадам» әдісі
1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау)
2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау)
3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету)
| Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар сұраққа жауап береді
Тамаша!Керемет!
Ғажап!
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
15 мин
| «Көңілді пойыз» әдісі
Оқушыларға жаттаған «Құлыншағым» әнін қайталатамын.
1-тапсырм
Ұжымдық жұмыс
« Кім жылдам?» әдісі
Әріпті жұмбақты тапқызамын..
Дескриптор:
Сөздерді табады, сөйлем құрайды
2-жаттығу.Қазақ халқының өмірінде ән мен күй ерекше орын алады. Музыка арқылы біз ата-бабамыздың тұрмысы мен салтын білентін боламывз. Музыка адамдардың туған жерге, табиғатқа деген махаббатын жеткізеді. Халқымызда балаларға арналған әндер көп. Осының бірі –бала уату әндері.
| «Құлыншағым» әнін хормен айтады.
Әріпті жұмбақты шешеді
«БАла уату» әнін тыңдайды.
| Мадақтау
Мадақтау
|
Алма, алма ағашы
Бейнебаян.
|
Сергіту сәті
2 минут
| «Дыбыстар» ойыны. Дауысты дыбыс айтқанда алға қадам жасап, сөз құратамын.
| Дауысты дыбысты естігенде әркім сол сөзден басталатын сөз құрайды, алға қадам жасайды. Дауыссыз дыбыс айтқанда тыныштық сақтайды.
|
|
|
Сабақтың соңы
10 мин
| 3 – тапсырма
Жеке жұмыс
«Тыңда» әдісі
«Тұсаукесер» әнін тыңдатамын
| «Тұсаукесер» әнін бірнеше рет тыңдайды, хормен қайталап айтады, жаттайды.
| «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
| Дәптер, қалам
|
Рефлексия
3 мин
| «Көңіл-күй» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар
Бүгінгі сабақты түсінбедім
| Бүгінгі сабақтан алған білімдерін суреттер арқылы анықтайды.
| Суреттер арқылы
| «Көңіл-күй» бұрышы
|