|
Информатика 2.3.тақырып 10сынып қмж 472. Инф 2.3. Бекітемін ыса мерзімді жоспары
Бекітемін:
Қысқа мерзімді жоспары
| Бөлім
| Деректерді ұсыну
| Педагогтың аты-жөні
| Қомшабаева Арайлым Бексейтқызы
| Күні
| 11.10.2022
| Сынып 10а,ә
| Қатысушылар саны
|
| Қатыспағандар саны
|
| Сабақтың тақырыбы:
| Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия)
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 10.2.2.1-логикалық операцияларды қолдану (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия)
| Сабақтың мақсаты:
| Барлық оқушылар:
| Логика және оның түрлерін анықтау
| Көптеген оқушылар:
| Ойлаудың негізгі формалары мен логикалық амалдарды салыстыру
| Кейбір оқушылар:
| логикалық амалдарды өмірде қолдану
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
| Педагогтың әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| 1.Оқушылармен амандасу. түгендеу.
2.Үй тапсырмасын тексеру: Санау жүйелерін салыстыру есептері.
Дискриптор: Сандарды бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауыстырып, оларды салыстыра алады.
3.Жаңа сабақ: Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
«Миға шабуыл» әдісі
- «Пікір» дегеніміз не?
- Қай пікір ақиқат және жалған болып табылады?
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды.
Ауызша мадақтау, ынталандыру
Коньюнкция Дизъюнкция Инверсия
А
| В
| F
| А
| В
| F
| A
| B
| 1
| 1
| 1
| 1
| 1
| 1
| 1
| 0
| 1
| 0
| 0
| 1
| 0
| 1
| 0
| 1
| 0
| 0
| 1
| 1
| 0
| 1
| 0
| 0
| 0
| 0
| 0
| 0
|
| 1.Мұғаліммен амандасады, түгенделеді.
2.Үй тапсырмаларын көрсетеді.
3.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
Сабақтың мақсаттарымен танысады.
| 1балл
| www.mektep.edus.kz
дәптер
оқулық
| Сабақтың ортасы
| 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі
Логикалық амалдарды Венн диаграммасы арқылы салыстыру
Дескриптор:_-_Логика_және_логикалық_амалдарды_анықтайды.-_Логикалық_амалдарды_салыстыра_алады.2-тапсырма.'>Дескриптор:
- Логика және логикалық амалдарды анықтайды.
- Логикалық амалдарды салыстыра алады.
2-тапсырма.
- Төмендегі пікірлерді теріске шығарыңдар
1. Бүгін театрда «Абай» қойылымы болады.
2. Жұп сандар жай сандар болады.
3. Самат өзіне берілген 5 тапсырманы да орындап шықты.
4. Барлық мектептерде спортқа қызығатын
оқушылар табылады.
Дескриптор:
Логикалық амалдарды практикада қолдана алады.
3-тапсырма.
- Төменде қарапайым пікірлер берілген:
1) А={Монитор – ақпаратты қағазға басатын құрылғы};
2) В={Принтер – ақпартты енгізетін құрылғы};
3) С={Процессор – ақпаратты өңдеуші құрылғы};
4) D= {Тінтуір – ақпаратты сақтау құрылғысы};
5) E={Сканер – ақпаратты компьютерге көшіріп өткізетін құрылғы}.
- 1, 2, 3-кестелерді пайдаланып логикалық
амалдардың нәтижесін табыңдар.
1) (А^В) 2) (С˅D) 3) (А˅В) 4) (В^С);
5) (E^C) 6) (С^D) 7) ¬А 8) В .
Дескриптор:
Ақиқат кестелерін қолданып логикалық амалдардың нәтижесін табады.
| Арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін дәптерге жазады
2-тапсырманы орындайды
3-тапсырманы орындайды
|
3 балл
2 балл
4 балл
| Жұмыс дәптері
Тақта, дәптер
| Сабақтың соңы
| Оқулықтың 50-бетіндегі 2.3.6-кестені толтыру, талқылау.
Бағалау: Тапсырмалардың орындалыстарына қарай оқушыларды бағалау.
Кері байланыс:
Нені үйрендік?
Не қиын болды?
Келесі сабақта нені үйренгіңіз келеді?
Үй тапсырмасы: 50бет төмендек берілген тапсырманы орындап келу.
| Тапсырманы орындайды, сыныппен талқылайды. Кері байланыс береді
Тапсырманы жазып алады
|
| Оқулық www.mektep.edus.kz Күнделік
| |
|
|