Главная страница
Навигация по странице:

  • Мұғалімнің аты-жөні: Динбаева К.А. Пән/Сынып

  • Күні: 02.03.23ж Тарау немесе бөлім атауы

  • Саралап оқыту тапсырмалары Ұжымдық жұмыс

  • Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма)

  • Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы Уақыты Кезеңдері

  • Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз

  • Шеңберге іштей сызылған үшбұрыш

  • 9 сын 02.03.23. Бекітемін Кшербаева Ж. Малімні атыжні


    Скачать 3.93 Mb.
    НазваниеБекітемін Кшербаева Ж. Малімні атыжні
    Дата06.04.2023
    Размер3.93 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла9 сын 02.03.23.docx
    ТипДокументы
    #1041310


    Бекітемін: Көшербаева Ж.

    Мұғалімнің аты-жөні:

    Динбаева К.А.

    Пән/Сынып:

    9 «А», «Б»

    Күні:

    02.03.23ж

    Тарау немесе бөлім атауы:

    9.3А Үшбұрыштарды шешу

    Сабақтың тақырыбы:

    Іштей сызылған үшбұрыш пен сырттай сызылған көпбұрыштың аудандары. (3-сабақ)

    Оқу мақсаты:

    9.1.3.8 іштей сызылған үшбұрыштың ауданын ( – үшбұрыштың қабырғалары, – сырттай сызылған шеңбер радиусы) және сырттай сызылған көпбұрыштың ауданының ( мұндағы – іштей сызылған шеңбер радиусы, көпбұрыштың жарты периметрi) формуларын біледі және қолданады

    Бағалау критериі:

    9.1.3.8 іштей сызылған үшбұрыштың ауданын ( – үшбұрыштың қабырғалары, – сырттай сызылған шеңбер радиусы) және сырттай сызылған көпбұрыштың ауданының ( мұндағы – іштей сызылған шеңбер радиусы, көпбұрыштың жарты периметрi) формуларын біледі және қолданады

    Саралап оқыту тапсырмалары

    Ұжымдық жұмыс

    Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

    Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;

    Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

    Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма)

    Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

    Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;

    Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

    Жеке жұмыс

    Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

    Уақыты

    Кезеңдері

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    3 минут


    Ұйымдастыру

    Сәлеметсіздерме!Бүгін, шеңберге іштей немесе сырттай сызылған үшбұрыштың ауданын пайдаланып, шеңбердің радиусын табу формулалары тақырыбын қарастырамыз

    Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

    • -шеңберге іштей сызылған үшбұрыштың ауданын табу формуласы;

    • -әртүрлі үшбұрыштарға сырттай сызылған шеңберлер центрлерінің орналасу жағадайлары.

    Үй тапсырмасын тексеру №283


    Амандасады, тақырыпты жазады.
    Сұрақтарға жауап береді








    Сабақтың ортасы

    35

    минут


    Шеңберге іштей сызылған үшбұрыш

    Егер үшбұрыштың барлық төбелері шеңбердің бойында жатса, онда үшбұрыш шеңберге іштей сызылған деп аталады. Басқаша айтқанда, бұл жағдайда шеңбер үшбұрышқа сырттай сызылған деп те аталады.

    Теорема. Кез келген үшбұрышқа сырттай шеңбер сызуға болады. Оның центрі үшбұрыштың қабырғаларына жүргізілген орта перпендикулярлардың қиылысу нүктесі болады.

    Оқулықтан есептер шығарады













    Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады

    Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады.








    Дескриптор:

    -Шеңберге сырттай сызылған көпбұрыштың ауданын табу фор-муласын қолданады;

    - Үшбұрыштың биіктігін табады; -Шеңбердің радиусын табады.
    Дескриптор:

    -Шеңберге сырттай сызылған көпбұрыштың ауданын табу фор-муласын қолданады;

    - Үшбұрыштың биіктігін табады; -Шеңбердің радиусын табады.

    Дескриптор:

    -Шеңберге сырттай сызылған көпбұрыштың ауданын табу фор-муласын қолданады;

    - Үшбұрыштың биіктігін табады; -Шеңбердің радиусын табады.




    Оқу-лық

    2 минут



    Кері байланыс: БББ

    Үйге тапсырма. №290 (ә); №291


    Тақырыпты меңгергенін анықтау
    Кері байланыс жасайды.




    написать администратору сайта