Оқу мақсаты:
| 5.3.2.1
фигураларды қию және құрастыру арқылы есептер шығару
|
|
Бағалау критериі:
| -фигураларды қиюға және құрастыруға берілген есептер.
-фигураларды қиюға және құрастыруға берілген есептерді шығару.
|
|
Саралап оқыту тапсырмалары
|
|
Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату
| Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.
| Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы
|
|
Уақыты
| Кезең дері
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
|
3 минут
| Ұйым дастыру
| Сәлеметсіздерме! Бүгін, Фигураларды қиюға берілген есептер. Фигураларды құрастыруға берілген есептер тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
-фигураларды қиюға және құрастыруға берілген есептер.
-фигураларды қиюға және құрастыруға берілген есептерді шығару.
- Ұйымдастыру Өткен материалды қайталау.
|
Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады.
Сұрақтарға жауап береді
|
| Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.
Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов
Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл
|
|
5 мин
| Жаңа сабақ
| Практикалық жұмыстан бастауға болады. Мұғалім балаларға өздеріне таныс екі фигураны көрсетеді: мысалы: шаршы мен үшбұрыш. Фигураның қалай аталатынын, оның түсін, мөлшерін, т.б. нақтылайды. Содан кейін алдын ала белгіленген сызық бойынша фигуралардың бірін балалар жеңіл ажырата алатын шаршы, үшбұрыш сияқты бірнеше бөлікке бөледі. Жаңа неше фигура пайда болғанын, олардың қалай аталатынын сұрайды. Ары қарай осы жаңа пайда болған фигуралардан қайтадан алғашқы фигураны құрастыруға болатынын балалар анықтайды. Практикалық жұмыс магнитті тақтада көрсетіледі. Екінші фигурамен де осындай жұмыс жүргізіледі. Фигураларды еркін түрде бөліктерге бөліп, жинап алу сияқты жұмыстарды қайталау.
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.
|
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.
|
Слайд
|
|
5 мин
| Тапсырмалар.
| Есептер шығару
№1. Графикалық диктант:
- Дөңгелектің оң жағына үшбұрыш сал;
- Үшбұрыштың оң жағына шаршыны сал; Оқушылар оқулық бойынша практикалық жұмысты (№2 тапсырма) орындайды:
- Адамның денесі қандай фигуралардан құрастырылған?
-Неше дөңгелек бар? Неше үшбұрыш?
-Кран қандай фигуралардан құрастырылған? Неше шаршы? Неше төртбұрыш? Үшбұрыштар ше?»
Оқулықтан №1315, №1317
|
Тақырыпқа қатысты есептерді шығарады
ҚБ: Бағдаршам арқылы бағалайды.
|
Дескриптор:
1.Бұрыштарды оқиды.
2.Белгіленуімен жазады.
Дескриптор:
1.Есеп мазмұнын түсінеді.
2.Градусын анықтайды.
3.Жауабын жазады
|
Презентация
Интернет ресурстары
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.
Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов
Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл
|
|
25 мин
| Жеке жұмыс
| ББЖБ тапсырмасын орындайды.
| Берілген есептерді шығарады.
|
Мониторинг
|
|
|
2 минут
| Соңы
| Бүгінгі сабақта: - фигураларды қиюға және құрастыруға берілген есептер.
-фигураларды қиюға және құрастыруға берілген есептерді шығару
Бекіту сұрақтары:
Параллелепипед текше бола ма?
Текше мен тік бұрышты параллелепипедтің ұқсастығы бар ма?
Текшенің неше өлшемі болады?
Тік бұрышты параллелепипедтің көлемін қалай табамыз
Бекіту: Рефлексия.
Не үйрендім?
| Мен үшін қиын болды
| Мен үшін қызықты
|
|
|
|
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
|
Кері байланыс
| Презентация
|
|