Сабақ кезеңі/Уақыты
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Ұйымдастыру
3 мин
| Топқа бөлу. «Ел аналары» суреттермен таныстыру арқылы топқа бөлемін.
https://learningapps.org/watch?v=p5v5nf6uk22
Сабақтың зерттеу сұрағы: «Менің Джокондам – Ұлпан». Жазушының қойын дәптерінде осылай жазуының себебі неде?
| Оқулық, жұмыс дәптерлері
https://www.canva.com/design/DAE5EL7gvDY/UKdc04ba2atsh1YBiPoTdA/edit
|
Өткенді еске түсіру
3 мин
| Сұрақ
Ғ. Мүсіреповтің «Ұлпан» романының идеясы неде екенін еске түсірейікші?
Еске түсіру үшін видео көрсету
| Оқушы жауабы
Видеоны көріп, еске түсіреді.
| «Ашық журнал» әдісі Мадақтау сөз
|
|
Жаңа білім
20 мин
| 1-тапсырма. Топтық жұмыс
«Кубизм» әдісі
Оқушыларға белгілі бір тақырыпты ашу үшін бірігіп топқа қарай кубиктің әр қыры таңдалынады. Өтілетін тақырып әр қырынан ашылады, жан-жақты сипатталады, қорытындыланады.
| Сипаттаңыз. Қазақ халқында даналығымен, ақылдылығымен ерекшелене білген ел аналарын атап, оларды суреттеңіздер.
Салыстырыңыз. Абайдың әжесі Зере мен "Ұлпан" романының басты кейіпкері Ұлпанды салыстырыңыздар.
Зерттеңіз. "Жүйелі сөз жүйесін табар, Жүйесіз сөз иесін табар" деген Ұлпан сөзінің мәнін түсіндіріңіздер.
Қолданыңыз. Ұлпан образы туралы пікір жинақтаңыздар. Өз пікірлеріңізді қосыңыздар. Дәлелдеңіз. Ұлпан "Ел анасы" бола алды ма? Дәлелдеңіздер. ПОПС формуласы Талдаңыз. Ғабит Мүсіреповтің «Ұлпан» повесіндегі Ұлпан образының қазақ қыздарына тән ұлттық мінез сипатын қазіргі қазақ қыздарының бойындағы мінез-құлық қасиеттерімен салыстыра талдаңыздар.
| «Ашық журнал» әдісі Мадақтау сөз
| Wordwall.net программасы
https://www.canva.com/design/DAE5EL7gvDY/UKdc04ba2atsh1YBiPoTdA/edit
|
Бекіту тапсырмасы
Кері байланыс
19 мин
| 2-тапсырма. Жұптық жұмыс
"Менің Джокондам - Ұлпан". Жазушының қойын дәптерінде осылай жазуының себебі неде?
Сабақтың зерттеу сұрағын талдай отырып, жаңа адам формуласын толтырады.
Сабақты қорытындылайды.
| «НеоАдам» ӘДІСІ
| Қалыптастырушы бағалау
«Ашық журнал» әдісі
Өз ойын тұжырымдап жазады Сабақтың зерттеу сұрағына жауап береді Ұлпан бейнесін ашады
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
|
|
Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?
|
|
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
|
|
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?
|
|
Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге
назар аудару қажет?
1.
2.
|