4 саны. 4 санымен таныстыру. Білім беру саласы Таным Таырып 4 санымен таныстыру
Скачать 41.85 Kb.
|
Күні: Білім беру саласы: «Таным» Тақырып: 4 санымен таныстыру. Бөлімі: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы: 4 санымен танысу. Мақсаты: 4 санының пайда болуын, санның құрамымен таныстыру. Логикалық есептерді шығаруға үйрету. Білімділік: Балаларға 4 санының жазылу жолдарын, құрамымен таныстыру. 0-ден 4 санына дейігі сандарды ауызша тура және кері санауға үйрету. Дамытушылық: Суреттер бойынша есептер құрастыра отырып, балалардың логикалық ойлау қабілетін, тіл байлығын, сөздік қорын молайту. Тәрбиелік: Дидактикалық материалдарды пайдалана отырып, балаларды ұйымшылдыққа, ауызбірлікке тәрбиелеу. Әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, түсіндіру. Көрнекіліктер: суреттер, карточкамен жұмыс.
Сабақтың өзіндік талдау. Сабақ математика пәнінен мектепалды даярлық сыныбында өтті. Тізім бойынша 9 оқушы, сабақта қатысқаны 9 оқушы. Сабақтың тақырыбы: «4 санымен таныстыру» Сабақтың мақсатына жету үшін, оқушылардың алдарына осындай міндеттер қойылды: Мақсаты: 4 санының пайда болуын, санның құрамымен таныстыру. Логикалық есептерді шығаруға үйрету. Білімділік: Балаларға 4 санының жазылу жолдарын, құрамымен таныстыру. 0-ден 4 санына дейігі сандарды ауызша тура және кері санауға үйрету. Дамытушылық: Суреттер бойынша есептер құрастыра отырып, балалардың логикалық ойлау қабілетін, тіл байлығын, сөздік қорын молайту. Тәрбиелік: Дидактикалық материалдарды пайдалана отырып, балаларды ұйымшылдыққа, ауызбірлікке тәрбиелеу. Әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, түсіндіру. Көрнекіліктер: суреттер, карточкамен жұмыс. Сабақ дәстүрлі, ертегі түрінде өтті. Сабақ IV кезеңнен тұрады. І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Сабақтың барысы ІІІ. Сергіту сәті IV. Қорытынды Сабаққа түлкі қонаққа келді. Түлкі сабаққа «Кім жылдам» деген ойынын ала келді. 0-ден 3-ке дейін, 3-тен 0-ге дейін тура және кері санату арқылы балалар өткен сабақты қайталады. Сабақты қайталап болған соң жаңа сабақты балаларға түсіндірілді. Сабаққа қатысу барысында оқушылар белсенділік танытты. Сабаққа оқушылардың барлығы белсене қатысты. Сабақ кезеңнен кезеңге сатылы өтті. Сабақты қорытындылау барысында: - Балалар, бүгін біз сабақта не істедік? - деген сауалға тиімді, күткен жауабымды алдым. Сабақ өту барысында уақыт тиімді ойлағандай пайдаланылды. Оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділіктеріне қарай сабақ мақсатына жетті деген ойдамын. Қазратерек жалпы орта білім беретін мектеп Математика пәнінен – сыныпта өткізілген ашық сабақтың жоспары Тақырыбы: 4 санымен таныстыру Мектепалды даярлық сыныбының тәрбиешісі Омарова Алтын Амангельдыевна |