Бөлім:
| 8.4А Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары. Генетикалық байланыс
| Педагогтің аты-жөні:
| Есалиева К.Б.
| Күні:
| 31.03
| Сыныбы:8
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:
| Оксидтер.№6зертханалық тәжірибе «Оксидтердің
қасиеттерін зерттеу»
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| 8.3.4.7 -оксидтердің жіктелуін және қасиеттерін білу, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастыру
| Сабақтың мақсаты:
| Оксидтердің қасиеттеін ұғындыра біледі
Оксидтердің жіктелуі мен алыну жолдарын қасиеттерін сипаттайды
Оксидтер жайлы алған білімдерін еске түсіру арқылы жіктелуін , атауын ,оксидтердің алу жолдарын анықтайды
| Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
5 мин.
| (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.Өткенге шолу сұрақ-жауап арқылы жасау.
| Сұрақтарға жауап береді
| Ауыза бағалау
| Оқулық, жұмыс дәптері
| Сабақтың ортасы 35мин
| Оқулықта берілген тапсырманы орындаймыз Талқылау сұрақтары:
Оксидтер дегеніміз не?
Жіктелуіне қарай қанша топқа жіктеледі?
ЕББҚ тапсырмасы
| 1-тапсырма
Мына қосылыстардың ішінен оксидтердің формулаларын теріп жазып, оларды атап элементтердің валенттіліктерін анықтаңдар.
HCI, CaO, Na2S, CO2, KCI, P2O5, H2S, SO2, H2SiO3, Fe2O3.
Мына оксидтерді алыну жолдарын жаз, атаны ата,теңдеу теңестір.
K2O N2O3 CaO P2O5
2-тапсырма
Мына реакция теңдеулерін аяқтап, теңестір.
C + O2=
S + O2 =
HgO = 4-тапсырма
1.Мына элементтердің: H, Na, Mg, AI, Ca оксидтерінің формуласын жазып, атауларын атаңдар.
2.Мына оксидтерді: MnO2, MnO3, NO, Mn2O7 халықаралық атаулары бойынша екі тәсілмен атаңдар.
3.Берілген оксидтерді жіктеңдер: CaO, SO2, BeO, CO
| Дескриптор: Жалпы -2балл
Тапсырманы орындайды
Жалпы балл-3балл
Жалпы балл-5балл
| ДК экраны
8-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері.
| Сабақтың соңы Рефлексия
5 мин.
| «Еркін микрофон» әдісі. сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдау
| Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
| оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалау
|
Күнделік кз
| |