Главная страница
Навигация по странице:

  • Мұғалімнің аты-жөні: Кадиров Сабыр Сынып: 8 А,Ә,Б,В

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Жоспар Жоспарланатын уақыт Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

  • Оқушының әрекеті Дереккөздер

  • Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы айталы. Үй тапсырмасы

  • Интеллектуальные игры. Зияткерлік ойындар. Блім 5блім лтты ойын


    Скачать 301.57 Kb.
    НазваниеБлім 5блім лтты ойын
    АнкорИнтеллектуальные игры
    Дата27.02.2023
    Размер301.57 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЗияткерлік ойындар.docx
    ТипДокументы
    #958612

    Бөлім

    5-бөлім ұлттық ойын

    Күні: 01.2023ж

    Мұғалімнің аты-жөні: Кадиров Сабыр

    Сынып: 8 А,Ә,Б,В







    Сабақтың тақырыбы

    Зияткерлік ойындар

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.2.6.1 Жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін қолдана білу

    Сабақтың мақсаттары

    Жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін қолдана білу

    Бағалау критерийлері

    Тоғызқұмалақ ойыны білім алушының зейінін және есте сақтау қабілетін арттыратындығын айтады

    Өзінің шығармашылық қабілетін ортада көрсетеді және өз ойын ұсынады







    Жоспар

    Жоспарланатын уақыт

    Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

    Оқушының әрекеті

    Дереккөздер

    Сабақтың басы



    Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу. Оқушылардың қалай сезініп тұрғандарына аса мән беру. Киім киістеріне көңіл аудару. Сабаққа қаншалықты дайын болуларына көз жеткізу. Бүгінгі сабақ мақсатымен таныстыру.

    Сабаққа зейіндерін аударуларына байланысты сұрақтар қою (миға шабуыл).
    Екі топқа бөлу, денені қыздыру жаттығуларын орындау. Шеңбер жасап тұру:мойын бұлшық еттерінен бастап жаттығу жасау. Иық, қол, аяқ буындарына жаттығу жасау. Еденнен созылу жаттығулары. Спорт зал бойынша айнала жүгіру жаттығуларын орындау:

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Әр бір тапсырмаға үлкен, бос кеңістік.


    Сабақтың ортасы



    «Тоғызқұмалақ» ойынының негізгі тактикалық әдістерін талқылаңыздар. Ойын біткеннен кейін оқушылар өз ойындарын жақсарту үшін қолданылған әдістер мен стратегияларды талқылайды.

    «Тұздық алу». Егер жүріс жүрілгеннен кейін тесіктердің бірінде үш тас қалса, бұл тесік «тұздық» деп аталады. Кейін осы тұздыққа түскен әрбір тас тұздығы бар ойыншының қазанына жинақталады, бірақ ойыншы 9-шы, сол секілді қарсыласы бірінші болып тұздық алған тесіктен қазан жинай алмайды.

    (П, Э) «Атсырау». Егер жүрістен соң ойыншылардың бірінің барлық тесіктері бос болса, ол «атсыз қалу» деген жағдайда болады. Бұл жағдайда ол жүріс алмайды да, жаяу қалады.



    Жетістік критерилері:

    1. Оқушылар мұғалімнің қауіпсіздік ережесіне байланысты нұсқауды тыңдайды.




    2. Оқушылар ұлттық ойындар сабағында әр-түрлі қимыл әрекетке байланысты дұрыс денені қыздыра біледі.

    3.Оқушылар сабақ барысында өзін-өзі сақтауды және өзгені сақтандыруды біледі.

    4. Оқушылар ұлттық ойындарда әділ болу және бұл ойындарда адамгершілік құндылықтарды көрсету







    .


    Жаңа анықтамаларды ережелердіі тыңдайды, қайталайды, арнайы тапсырмаларды орындайды
    - Өз жолымен жүгіреді.

    - Ережені бұзбай жылдам жүгіріп өтеді.

    - Жарыс кезінде жылдам қозғалады


    Ойынға арналған үлкен алаң.

    Тоғызқұмалақ тақтасы мен тастары (жұп үшін).


    «Тоғызқұмалақ»ойынының ережелері бойынша ақпарат: http://soyle.kz/article/view?id=176

    Тоғызқұмалақ ойынындағы алуан түрлі жағдаяттар:

    http://www.bilu.kz/kazah-igry.php#togyz

    Сабақтың соңы



    Кері байланыс:

    «Бес саусақ» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы айталы.

    Үй тапсырмасы: 5-тапсырма 53 бет.

    Қима қағаздан гүлдің суретін жинау арқылы 3 топ құрылады.

    стикер


    написать администратору сайта