Главная страница
Навигация по странице:

  • К. Агабекова Күні: 22 .09.202 2

  • Сабақтың тақырыбы

  • Сабақ мақсаты

  • Сабақ барысы

  • Сабақтың басы

  • С абақтың ортасы

  • Сабақтың соңы Кері байланыс. «Алма ағашы» әдісі

  • қмж. Қорқыттың нақыл сөзінің құндылығы. Блім Дананы сзі аылды кзі Педагогті атыжні К. Агабекова


    Скачать 27.02 Kb.
    НазваниеБлім Дананы сзі аылды кзі Педагогті атыжні К. Агабекова
    Дата25.09.2022
    Размер27.02 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаҚорқыттың нақыл сөзінің құндылығы.docx
    ТипДокументы
    #695529

    Қысқа мерзімді жоспар



    Бөлім:

    Дананың сөзі – ақылдың көзі

    Педагогтің аты-жөні:

    К. Агабекова

    Күні:

    22.09.2022

    Сыныбы:

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Қорқыттың нақыл сөздерінің құндылығы

    Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

    8.3.1.1 шығарманың тақырыбы мен идеясын осы тектес басқа шығармалармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау;

    Сабақ мақсаты:

    шығарманың тақырыбы мен идеясын осы тектес басқа шығармалармен салыстырады, тарихи және көркемдік құндылығын бағалайды


    Сабақ барысы


    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы


    Қызығушылықты ояту

    Ұйымдастыру кезеңі

    Оқушылармен сәлемдесу.

    Психологиялық ахуалды орнату. Топқа бөлу.

    «Сатамын және сатып аламын» тренингі

    Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызу. Шеңберде тұрған қатысушы қасындағы көршісіне өзінің жағымсыз қасиетін сатып,оның немесе ертегідегі кейіпкерлердің жақсы қасиетін сатып алады. Мысалы, «Мен еріншектігімді саған сатып, сенің шыншылдығыңды сатып аламын»

    Оқушыларды топқа бөлу.

    Әр оқушының бір-бір заты алынып,қорап ішіне салынады да,араластырылып,мұғалім заттарды төрт партаның үстіне ретсіз қояды. Әркім өзінің заты тұрған партаға барып отырады.

    Шеңберде тұрып, Қорқыттың

    3-4 нақыл сөздерінен жатқа айтады.


    Қалыптастырушы бағалау:

    Мадақтау





    С абақтың ортасы

    «Ой шақыру» стратегиясы

    - Қорқыт нақылдарының өміршеңдігі неде деп ойлайсыңдар?

    - Қорқыт шығармаларына берер бағаң қандай?
    «Талдап білу»

    Оқушылар нақыл сөздерді бірінен соң бірі дауыстап оқиды және бір- бірінің оқылымдарына қысқаша сипаттама береді.

    Талқылаушы – нақыл сөздердің тақырыбын,идеясын,мағынасын айтады.

    Белгілеуші – нақыл сөздердің мазмұны бойынша сұрақ дайындайды.

    Байланыстырушы – нақыл сөздердің мағынасын өмірмен байланыстырады.

    Топ шешені – нақыл сөздердің мазмұнына сәйкес қазіргі қолданыстағы мақал-мәтел айтады.

    Қорытындылаушы – нақыл сөздердің құндылығын айтып, баға береді.



    Дескриптор: Жалпы - 4 балл.

    -Тапсырманы орындайды.

    -Пікір алмасады.

    «РАФТ»

    Роль – оқушы

    Аудитория – Қорқыт атаға

    Форма – хат

    Тақырып – қазіргі жастардың тәлім-тәрбиесі туралы (Қорқыт атаның нақыл сөздерін қатыстыра жазу керек)

    Қалыптастырушы бағалау:

    П +, М - , Қ (қызықты


    8-сынып Қазақ әдебиеті оқулығының хрестоматиясы



    Сабақтың соңы

    Кері байланыс. «Алма ағашы» әдісі

    Жасыл түсті алма – мен бәрін жақсы орындадым, қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ.


    «Желпуіш» әдісі

    А4қағазы таратылып, одан бүктеліп желпуіш жасалады. Оның әр қырына оқушылар кезекпен сабақ бойынша түсінгенін 1 сөйлеммен жазып шығады.









    написать администратору сайта