Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні Сынып

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті

  • Ұйымдастыру кезеңі

  • Ортасы 4 мин 10 мин 6 мин 5 мин 8 мин 2 мин

  • / өзіне ғана тән ерекшеліктерін, белгілерін сипаттаңыздар/.

  • Критерийлер Дескрипторлар Бағалау шкаласы +/

  • ДүниежүзіДіндерін жоспар бойынша сипаттай алуда.

  • ҚБ: «Баспалдақ» әдісі 1.Білімім төмен 2.Орташа 3.Орташадан жоғары 4. Жоғары ҚБ

  • Сабақтың соңы 3 мин Екі түрлі түсініктеме күнделігі.

  • Мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды, үзінділерді жазады.

  • Үйге тапсырма 2мин Үйге тапсырма

  • ҚМЖ. 18.10.2022 ҚМЖ. Блім Халы географиясы Педагогты атыжні


    Скачать 98.8 Kb.
    НазваниеБлім Халы географиясы Педагогты атыжні
    Дата19.10.2022
    Размер98.8 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла18.10.2022 ҚМЖ.docx
    ТипДокументы
    #741030




    Бөлім

    Халық географиясы

    Педагогтың аты-жөні

    Байгенже Мақсат

    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы

    Дүниежүзі халқының діни құрамы

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    7.4.1.2 -дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтайды

    Сабақтың мақсаты


    Дүние жүзі халқының діни құрамы мен таралу аймақтарын анықтап,картадан көрсетеді


    Бағалау критерииі

    Егер төмендегі бағалау критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді

    • -Дүние жүзі халқының діни құрамы мен таралу аймақтарын анықтау, таралу аймақтарын картадан көрсете алса;

    • -Қазіргі замандағы діннің рөліне баға бере алса;

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    5 мин

    Ұйымдастыру кезеңі:

    Топқа бөлу.

    Сыныпқа кіре бере оқушылар карточкалар таңдау арқылы топтарға бөлінеді.

    1-топ. Христиан

    2-топ. Ислам

    3-топ. Буддизм

    4-топ. Ұлттық діндер

    Үй тапсырмасын қайталау.

    Қайталау сұрақтары:

    • 1. Тіл дегеніміз не?

    • 2. Қостілділік немесе блингвизмді қалай түсінесің?

    • 3. Тіл-халықтың белгісі дегеніміз не?

    • 4. Жер бетінде ең көп таралған тілдер.

    • 5. Этнос-дегеніміз не?

    • 6. Қазіргі кезде латын әліпбиіне көшу сөз болуда, оған қалай қарайсыңдар?

    Қортынды тірек сызбаны толықтыру..


    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ



    Ұялы телефон

    Және интернет желілері
    Кітап


    Ортасы

    4 мин

    10 мин

    6 мин

    5 мин


    8 мин

    2 мин


    Слайдтағы сурет арқылы сабақтың тақырыбын, мақстаттарын ашу.

    • Оқушыларға «Әлемдік діндер» атты видеоролик ұсынылады.

    Видео көрмес бұрын оқушыларға зерттеу сұрақтары қойылады:

    1. Қай дін ең бірінші болып пайда болды?

    2. Ең кең тараған дін қайсысы?

    3. Барлық діннің ортақ ұстанымы қандай?

    Осы сұрақтарға жауап алғаннан кейін оқушыларға топтық жұмыс орындауды ұсынамын.
    Тапсырма №1: топтық жұмыс.

    Оқулық мәтінді пайдалана отырып, жоспарға сәйкес дүниежүзі діндерін сипаттаңыздар. /10 минут/.

    1-топ. Христиан

    2-топ. Ислам

    3-топ. Буддизм

    4 топ. Ұлттық діндер

    Жоспар.

    • Дін атауы

    • Шығу тарихы

    • Тармақтары немесе бағыттары

    • Таралған аумағы

    • Діни мерекелері

    • Ерекшеліктері/ өзіне ғана тән ерекшеліктерін, белгілерін сипаттаңыздар/.

    Бағалау критерийлері

    Критерийлер

    Дескрипторлар

    Бағалау шкаласы

    +/-


    ДүниежүзіДіндерін жоспар бойынша сипаттай алуда.

    Шығу тарихы




    Тармақтары немесе бағыттары




    Таралған аумағы




    Діни мерекелері




    Сипаттама /өзіне ғана тән ерекшеліктерін, белгілерін сипаттай алады/.





    Барлық постерлер тақтаға ілінеді.

    Әр топ өз жұмыстарын 2 минут ішінде қорғаулары тиіс.

    • Топтар бір-бірін бағалайды. «Ғылыми. Түсінікті. Қызықты»


    Сергіту сәті. Елдердің сәлемдесу салты:

    1. Жапонияда иіліп сәлемдеседі.

    2. Солтүстік Африка елдерінде адамдар қолдарын бірінші маңдайға, екінші ерінге, үшінші кеудесіне қояды. Бұл – өзімді ойлаймын, сен туралы айтамын, сені сыйлаймын дегенді білдіреді екен.

    3. Замбезияда отыра қалып, қол шапалақтайды.



    Тапсырма 2

    Жеке жұмыс :Кескін картаға дүниежүзі халқының ұстанатын діндерін түсіріңіздер (әр топ атына сай діннің таралуын түсіреді)/8 минут/
    Тапсырма орындалғаннан кейін, әлемдік діндердің таралуына талдау жүреді ./2минут/.

    Әлемдік діндер картасы






    Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды

    Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі

    Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды

    Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады

    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау

    ҚБ: «Баспалдақ» әдісі 1.Білімім төмен

    2.Орташа 3.Орташадан жоғары 4. Жоғары

    ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау

    https://youtu.be/XfSQWR2XGl0

    https://youtu.be/84aAnBxeB24

    Слайдар

    Ашық сұрап-жауаптар

    Сабақтың соңы

    3 мин


    Екі түрлі түсініктеме күнделігі.

    Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу барысында олар:


    Бөліктің оң жағына

    Сол жағына

    Мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды, үзінділерді жазады.

    Сол әсер еткен үзінділер жайлы пікір жазады (нені еске түсіреді, себеп-салдары қандай, қандай сұрақ бар т.б.)




    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы

    Үйге тапсырма

    2мин

    Үйге тапсырма:

    БАҚ-тан тіл туралы мақала оқып,өз пікірін дайындау


    написать администратору сайта