Главная страница
Навигация по странице:

  • Давлет Дильназ Шарипбекқызы Күні: 3.11.2022 ж

  • Scratch бағдарламалау ортасымен жұмыс

  • Сабақтың мақсаты Барлық оқушы үшін

  • Топтастыру Kәмпиттер

  • Ұжымдық жұмыс «» әдісі

  • Практикалық тапсырмалар Топтық жұмыс

  • Мыса-лы Нәти-же Түсініктеме

  • Рефлексия Сабақты бекіту «Табыс баспалдағы» әдісі

  • Үй тапсырмасы Өткен бөлім тақырыптарын қайталау. №4,5 бет131Мақсаты

  • Қарапайым, кірістірілген және құрамды шарт тексеру операторын программа құруда қалай тиімді қолдану керек

  • Күнделікті өмірімізден көрініс тауып отырған кірістірілген шарттарға қандай мысалдар келтіре аласың

  • Scratchпен жұмыс. Давлет Дильназ Шарипбекызы


    Скачать 4.84 Mb.
    НазваниеДавлет Дильназ Шарипбекызы
    Дата23.02.2023
    Размер4.84 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаScratchпен жұмыс.docx
    ТипДокументы
    #951373




    Бөлімі:




    Педагогтің аты-жөні:

    Давлет Дильназ Шарипбекқызы

    Күні:

    3.11.2022 ж

    Сыныбы: Инф-20-1, 21-1у

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Scratch бағдарламалау ортасымен жұмыс

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты




    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушы үшін:

    Оқушылардың көбі үшін:

    Кейбір оқушылар үшін:

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы
    5 мин.


    (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі

    1. Сәлемдесу.

    2. Оқушыларды түгендеу.

    3. Психологиялық жағымды ахуал орнату.

    «Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» мақалын негізге ала отырып, оқушыларға түрлі түсті кәмпит таратамын. Кәмпитті жеп, оның қағазына өз бойына ұнамсыз деп ойлайтын қасиетін жазады да, қағазын умаждап, жыртып тастайды. Осылайша олар бұл қасиеттерінен арылуға бір қадам жасайды.

    4. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру.

    5. Оқушыларды топқа бөлу. Таңдалған кәмпит түрлеріне қарай топтарға бөлінеді.


    Топтастыру Kәмпиттер арқылы 4 топқа бөлінеді.





    слайд




    5 мин.


    Ұжымдық жұмыс

    «» әдісі

    Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында жаңа тақырыбы




    «Менің жұлдызым» әдісі арқылы жинаған жұлдызшала рын санайды





    Сабақтың ортасы


    31 мин.



    Практикалық тапсырмалар

    Топтық жұмыс
    1-тапсырма. Программалардың кодында жіберілген қателерді анықтаңдар.
    1-кодІ топ

    a=int (input())

    b=input ()

    if a > 0

    if a-b > 0

    a:=a-b

    else:

    a=a+b+c

    else:

    a=a**2

    print (a)
    2-код – ІІ топ

    a=input (int())

    b=int (input ())

    c== (input())

    if a ‰ 2=0:

    if b‰2 ==1

    k:=b//c

    else:

    k=a//c

    else:

    k=(a+b)‰c

    print (‘k’)

    3-код – ІІІ топ

    a=int (input ( )

    b=int (input )

    c= (input())

    max:=a

    if max < b

    max= =b

    if max < c

    max= =c

    print (‘max’)


    Дескриптор:

    • Программа кодында жіберілген қателерді табуда қиындық туындайды.

    • Программа кодында жіберілген қателерді жартылай табады.

    • Программа кодында жіберілген қателерді дұрыс табады.





    Бағалау: Оқушылар сабақ басынан соңына дейінгі «Менің жұлдызым» әдісі арқылы жинаған жұлдызшала рын санайды. Интерактивті тақтада көрсетілген бағалау шкаласына сәйкес өздерінің бағасын анықтайды. 5 жұлдыздан жоғары – Жарайсың! 4 жұлдызша – Жақсы! 3 жұлдызша – Орташа! 3 жұлдызшада н төмені – Талпын!


    7-сынып оқулығы.

    Компьютер.





    (Ж) 7-тапсырма

    Тағы да сол ауа райы. Қазақстанның солтүстік, шығыс, оңтүстік, батыс және орталық өңірлеріндегі қыс маусымындағы бір күндік ауа райы жайлы деректер берілген (1-сурет). Осы деректерді пайдаланып, еліміздің өңірлерінде тіркелген ең суық және жылы температураның айырмашылығының модулін табатын программа құрастыр.


    Мыса-лы

    Нәти-же

    Түсініктеме

    -16

    -12

    11

    5

    -8

    25

    |-16 -11|= 25







    Дескриптор:

    *Деректерді пайдаланып, еліміздің өңірлерінде тіркелген ең суық және жылы температураның айырмашылығының модулін табатын программаны құрастыруда қиындық туындайды.

    *Деректерді пайдаланып, еліміздің өңірлерінде тіркелген ең суық және жылы температураның айырмашылығының модулін табатын программаны жартылай құрастырады.

    *Деректерді пайдаланып еліміздің өңірлерінде тіркелген ең суық және жылы температураның айырмашылығының модулін табатын программаны дұрыс құрастырады.




    7-сынып оқулығы

    Компьютер





    (Ж) 9-тапсырма






    Дескриптор:




    «Менің жұлдызым» әдісі арқылы жинаған жұлдызшала рын санайды.




    Сабақтың соңы



    7 мин.

    Рефлексия


    Сабақты бекіту

    «Табыс баспалдағы» әдісі арқылы жүргізіледі.Оқушы сабақты қай деңгейде түсінгенін бояйды. Таратылған парақтарды толтырып береді. Сол бойынша алдағы сабақты жоспарлаймын.



    «Менің жұлдызым» әдісі арқылы жинаған жұлдызшала рын санайды.

    Мақсаты:

    Сабақты

    қорытындылау.





    Үй тапсырмасы

    Өткен бөлім тақырыптарын қайталау. №4,5 бет131

    Мақсаты: Өткен сабақты пысықтау.


    1-кодІ топ

    a=int (input())

    b=input ()

    if a > 0

    if a-b > 0

    a:=a-b

    else:

    a=a+b+c

    else:

    a=a**2

    print (a)
    2-код – ІІ топ

    a=input (int())

    b=int (input ())

    c== (input())

    if a ‰ 2=0:

    if b‰2 ==1

    k:=b//c

    else:

    k=a//c

    else:

    k=(a+b)‰c

    print (‘k’)
    3-код – ІІІ топ

    a=int (input ( )

    b=int (input )

    c= (input())

    max:=a

    if max < b

    max= =b

    if max < c

    max= =c

    print (‘max’)
    7

    П. 7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану.3.3.3 Python (пайтон) программалау тіліндегі күрделі шарттарды қолдану;

    7.3.3.3

    Практикалық

    жұмысалгоритмдер мен таңдау алгоритмдерін программа құруда қолдануды қалай ұйымдастыруға болатынын біледі. Тармақталған және таңдау алгоритмдерін математика және геометТармақталған алгоритмдер мен таңдау алгоритмдерін программа құруда қолдануды қалай ұйымдастыруға болатынын біледі. Тармақталған және таңдау алгоритмдерін математика және геометрияда қолдануға мысалдар келтіредірияда қолдануға мысалдар келтіреді.ақталған алгоритмдер мен таңдау Тармақталған алгоритмдер мен таңдау алгоритмдерін программа құруда қолдануды қалай ұйымдастыруға болатынын біледі. Тармақталған және таңдау алгоритмдерін математика және геометрияда қолдануға мысалдар келтіреді.алгоритмдерін программа құруда қолдануды қалай ұйымдастыруға болатынын біледі. Тармақталған және таңдау алгоритмдерін математика және геометрияда қолдануға мысалдар келтіреді.

    on (пайтон) программалау тіліндегі күрделі шарттарды қолдану;

    Қарапайым, кірістірілген және құрамды шарт тексеру операторын программа құруда қалай тиімді қолдану керек?

    Күнделікті өмірдегі іс­әрекеттеріңнің бірін құрамды шарт түрінде қалай сипаттаған болар едің?
    Күнделікті өмірімізден көрініс тауып отырған кірістірілген шарттарға қандай мысалдар келтіре аласың?































    написать администратору сайта