ЛБ_5. Державний вищий навчальний заклад
Скачать 31.19 Kb.
|
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД „КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА” Звіт до виконаної лабораторної роботи №4 Побудова економетричної моделі з автокорельованими залишками (варіант №13) Виконав: студент Кособуцький Д.І. 5 групи, II курсу спец. 6504 Викладач: Коляда Ю.В. Київ – 2014 На основі статистичної інформації,що задана в таблиці,необхідно побудувати економетричну модель з автокорельованими залишками. Варіант- 13 Розв’язання: Дослідимо залишки, здобуті згідно з 1 МНК, на наявність автокореляції обчисливши:
1.Дослідити наявність автокореляції на основі критеріїв. 1.1. Для визначення наявності кореляції застосовують критерій Дарбіна-Уотсона: Отримали:
Порівняємо значення критерію DWз табличним при α=0,05 і n=18. Критичні значення критерію DW у цьому разі такі: DW1=0,93 – нижня межа; DW2=1,69 – верхня межа. Оскільки DWфакт.>DW2, то при α=0,05 можна стверджувати, що залишки ut не є автокорельованими. 1.2.Визначимо критерій фон Неймана, за яким можна також можна визначити наявність чи відсутність автокореляції залишків: . Знайшли:
Qтабл.=1,36. Оскільки Qфакт.Qтабл.,то автокореляція відсутня. 1.3.Циклічний коефіцієнт кореляції.
При rтабл.=0,299, оскільки rфакт.˂rтабл., автокореляція відсутня. Висновок: |