Главная страница

шипович 7а. діагностика. Діагностика тромбозу магістральних вен Виконала студентка 7а групи


Скачать 1.32 Mb.
НазваниеДіагностика тромбозу магістральних вен Виконала студентка 7а групи
Дата26.11.2021
Размер1.32 Mb.
Формат файлаpdf
Имя файлашипович 7а. діагностика.pdf
ТипДокументы
#283400
z
Діагностика тромбозу магістральних вен
Виконала студентка 7а групи
Шипович Тетяна
z
§
Диференціальна діагностика
§
В одних випадках захворювання супроводжується вираженим реактивним спазмом артерій
і в клінічній картині домінують ознаки гострої артеріальної недостатності – біла флегмазія
(phlegmasia alba dolens). Виникає гострий біль в кінцівці, її похолодання і оніміння, як при артеріальній емболії. Рухи пальців стопи стають обмеженими, знижуються чутливість і шкірна температура дистальних сегментів кінцівки, зникає пульсація артерій. Відомі випадки помилкових оперативних втручань при білій флегмазії. Для диференціальної діагностики треба враховувати етапність розвитку ішемічних порушень, вираженість набряку. Ведення спазмолітиків та інфузії розчину новокаїну допомагають в правильній постановці діагнозу.
§
При поширеному тромбозі всіх глибоких вен нижньої кінцівки та тазу повністю блокується венозний відтік. Кінцівка різко збільшується в об'ємі за рахунок ригыдного набряку. Шкіра набуває фіолетового або майже чорного забарвлення. Швидко розвиваються некробіотичні зміни, з'являються міхурі з серозною або геморагічною рідиною. Ця клінічна форма носить назву синьої флегмазії (phlegmasia coerulea dolens). Для неї характерні сильні рвучі болі, відсутність пульсації периферичних артерій, виражена інтоксикація. Синю флегмазію часто супроводжує шок, венозна гангрена кінцівки.
z
z
Біла флегмазія
(phlegmasia alpha dolens)
z
§
Так як хибнопозитивні клінічні ознаки зустрічаються у 50% пацієнтів. Внаслідок цього великий інтерес викликає розробка скринінгових тестів, які могли б виявити тромби, перш ніж вони маніфестували клінічно. Безумовно, контрастна венографія забезпечує прямий доказ як повної, так і неповної оклюзії просвіту вени тромбом, але вона є
інвазивною і вимагає транспортування пацієнта до відділення радіології. Крім того, венографію неможливо виконати до 10% пацієнтів. В ідеалі, скринінговий тест повинен бути точним, неінвазивним і з можливістю виконання біля ліжка хворого.
z
Ультразвукове дослідження
§
Критеріями позитивного сканування є відсутність спадання вени при натисканні на неї і наявність видимого тромбу, причому для постановки діагнозу досить навіть одного позитивного критерію з двох. Аномальний допплерівський сигнал, відсутність фазності потоку або наявність ехогенності тромбу є додатковими даними, але їх недостатньо для постановки діагнозу тромбозу глибоких вен. У таких випадках дослідження повторюють через 3 дня. Відсутність всіх критеріїв вважається негативним в плані постановки діагнозу.
Одним з основних переваг методу є можливість виконання його у ліжку.
z
Імпедансна плетизмографія
§
Суть методу реографії (інша назва – імпедансна плетизмографія) полягає у реєстрації та обробленні пульсових коливань кровонаповнення досліджуваного органу за допомогою вимірювання девіації електричного імпедансу цього органу.
§
Дослідження проводять через 1,5-2 години після прийому їжі.
Причому за 1-3 дні до проведення реографії відміняють, по можливості, всі лікарські препарати, які можуть змінити або вплинути на динаміку кровонаповнення судин. Для зменшення контактного опору шкіру в місцях накладання електродів протирають спиртом або ефіром, а на електроди накладають спеціальну струмопровідну пасту. Реєстрацію реографічного кривих зазвичай здійснюють при затримці дихання на неповному видиху. Розшифровка реограми здійснюється досвідченим фахівцем
z
Позитивний результат імпедансної плетизмографии може бути використаний для постановки діагнозу тромбозу глибоких вен при відсутності клінічних станів, які можуть давати хибнопозитивні результати. Такими станами є серцева недостатність, констриктивний перикардит, гіпотонія, артеріальна недостатність або зовнішня компресія вен.
z
Венографія
§
Введення контрастної речовини для прямої візуалізації венозної системи кінцівок є найбільш точним методом підтвердження діагнозу венозного тромбозу та поширеності процесу. Ін’єкція зазвичай робиться в25ногу, при цьому поверхневі вени перекриті джгутом. Для візуалізації
ілеофеморального сегмента може знадобитися додаткова ін’єкція в стегнову вену. При оцінці рентгенограм визначають дефекти заповнення судин контрастом, а також осередки відсутності контрасту в судинах. Таким чином можна встановити характер тромбозу, а саме26визначити флотуючий тромб, а також поширення тромбозу на
ілеофеморальний сегмент (рис. 1). Потенційні хибнопозитивні результати можуть свідчити про зовнішню компресію вен або вимивання контрастної речовини з колатеральних вен
z
Аналіз продуктів розпаду фібрину або фібриногену
§
Внутрішньосудинний розпад фібрину може бути виявлений шляхом визначення продуктів лізису фібрину або фібриногену. І фібринопептид А, і фібриновий фрагмент 1 + 2, хоча і можуть бути визначені радіоімунним аналізом, не є специфічними для гострого венозного тромбозу. Хоча негативний результат досліджень і може мати певну цінність для виключення діагнозу тромбозу, але дослідження складні і вимагають більш детального вивчення та спрощення методики виконання.
Використання тесту ELISA для визначення D- димеру показало деякі перспективи для прогнозування тромбоемболічних станів.
Доказом є те, що негативний D-димер дозволяє надійно виключититромбоемболію, але, при цьому, позитивний тест вимагає подальшихдіагностичних досліджень.
z
§
Дякую за увагу!


написать администратору сайта