математика. Додавання круглого числа до двоцифрового. Додавання двоцифрових чисел
Скачать 37.24 Kb.
|
Тема: Додавання круглого числа до двоцифрового. Додавання двоцифрових чисел. Мета: формувати предметні компетентності з додавання круглого числа до двоцифрового та двоцифрового до двоцифрового без переходу через десяток. Розвивати математичну грамотність, інформаційно – цифрову компетентність, технологію навчання «Щоденні 3», маніпулятивні дії з об’єктами; виховувати любов до предмета, бажання вчитися. Методико – дидактичне забезпечення: малюнки квітів українського віночка; цеглинки LEGO; зошити; ручки; музична руханка; мультимедійна презентація; картки для рефлексії; підручник; зошит з друкованою основою. Матеріально – технічне забезпечення: проектор, комп’ютер. Хід уроку І. Організація класу. Пролунав уже дзвінок, Починаємо урок. – Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість, сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з вами привітаємо гостей. Всі: Ми вам раді, добрі люди, І вітаємо щиро вас, Та запрошуємо ласкаво На урок у 1- й клас! ІІ. Психолого-емоційне налаштування. Щоб розпочати урок, я хочу дізнатися, з яким настроєм ви прийшли сьогодні на заняття. У вас на парті є хмаринки й сонечко. Підніміть той образ, який відповідає вашому настрою. Діти, і я вам відкрию свій секрет, я теж прийшла з гарним настроєм та добрими намірами, сподіваюсь, що наша співпраця буде вдалою та результативною. III.Мотивацiя навчальної дiяльностi. А зараз я прошу вашої допомоги у визначенні того, про що піде мова на уроці. Для цього пропоную вам переглянути відео фрагмент і бути готовими відповісти на запитання. (1-2 хв) Припущення дітей стосовно роботи на уроці. Я рада, що ви уважні та спостережливі. А що можна зробити з квітів? (Сплести віночок.) ІV. Повiдомлення темиiмети уроку. Так, сьогодні на уроці ми будемо плести віночок. Але не простий віночок, а український. Готуючись до уроку я знайшла таку цікавинку, що всього в українському вінку 12 квітів . Дівчаткам, яким минало шість років, плели віночки із 7 квіток. Ось і ми будемо вплітати у вінок по одній квіточці. Виконуючи математичні завдання, ви познайомитесь із рослинами- символами України, з яких ми сплетемо вінок, навчимося додавати кругле число до двоцифрового та двоцифрове до двоцифрового. Щоб дізнатися, яку квітку ми вплетемо першою, відгадайте загадку. Загадка Наче сонце серединка Пелюстків біла хустинка. Знає бджілка і мурашка, Звуть цю квіточку…. (Ромашка) - Щоб вплести у вінок ромашку ми повинні усно порахувати. Уявіть, що ви на ромашковій галявині, де кругом літають бджілки. Давайте допоможемо бджілкам відшукати свої ромашки. 1.Усні обчислення. а) Допоможіть бджілкам знайти свою квіточку(електронна презентація) (Діти виконують завдання.) - Молодці. Допомогли бджілкам відшукати свої ромашки. ( Вчитель прикріплює у вінок першу квіточку.) б ) Робота над задачами Лист зелений і міцний, Сніг для нього не страшний, А коли весну стрічає. Сині очі розкриває. ( Барвінок). - Правильно. Це барвінок. Він пропонує розв’язати цікаві задачі. 1. Чотири квітки я зірвав На галявині у лісі. Чотири братик мені дав. Стало всіх аж … ( 8). 2. Рано-вранці Віра встала Квіти в вазочку поклала: 5 волошок, 2 ромашки. Відгадає хто із діток Скільки в вазі стало квіток? ( 7). 3. Вісім яблунь он ростуть. З них чотири вже цвітуть. Скільки ще не розцвіли, Що б на це відповіли? ( 4). (Вчитель прикріплює квітку на дошку). 2.Хвилинка каліграфії А зараз загадка для кмітливих. Будьте уважними! (ягоди) У вінку зеленолистім, У червоному намисті, Заглядається у воду На свою чарівну вроду. (Калина) -Завданням калини є написати каліграфічно цифру 7, тому що ми плетемо сьогодні вінок із семи квітів. Історична довідка. ( Діти пишуть рядочок, вибирають королеву, а вчитель розповідає ) Число 7 здавна вважається магічним числом. Ми часто чуємо прислів’я: «Сім раз відмір – один відріж», «Семеро одного не чекають», «На сьомому небі від щастя». Ще число сім зустрічається у казках: «Вовк і семеро козенят», «Білосніжка і 7 гномів». А ще 7 кольорів веселки, 7 нот на нотному стані. 3.Математичний диктант - Проведемо математичний диктант, а його результати підкажуть нам,яку наступну квітку ми вплетемо в наш віночок. А спочатку повторимо: яка дія «сума»?, «різниця»? Що означає «збільшити на…», «зменшити на…»? • Запишіть число, в якому 5 дес. і 9 од. • Запишіть найменше двоцифрове число. • Запишіть суму чисел 30 і 9; 60 і 3. • Запишіть різницю чисел 60 і 50; 50 і 30. • Збільшити 65 на 3.Зменшити 60 на 30. 59,10, 39, 63, 50, 20, 68, 30. Це соняшник. Сприймання нового матеріалу Відгадайте наступну квітку. Яскраві диво-вогники У травах мерехтять. Цвіте червоним полум’ям У полі квітка … (Мак). Підготовча робота Мак пропонує нам завдання на повторення складу чисел 65 = 27 = 78 = 82 = Робота з таблицею - Хто може пояснити прийом обчислення 43 + 20 = 43 + 21 = Висновок: десятки додаємо до десятків, а одиниці до одиниць. Фізкультхвилинка(музична) Дехто з вас уже стомився І наліво похилився, Треба всім нам дружно встати, Фізкультпаузу почати. VI. Розвиток і закріплення практичних навичок Первинне закріплення Діти, як ви гадаєте, навіщо ми зробили руханку? Всі відповіді правильні і підкріплюють тему тижня СПОРТ. Я переконана, що більшість із вас любить грати у футбол. Пропоную провести усний рахунок у вигляді математичного футболу із використанням цеглинок LEGO. Молодці! А тепер завдання для письмового обчислення (робота на дошці) 38+20 26+30 74+15 54+21 Діти, квітці маку дуже цікаво, а чи вмієте ви розв’язувати задачі. Наполеглива квітка пропонує скласти задачу за малюнком та розв’язати її. ( Мама навесні посадила 12 кущів троянд, а тато – 15. Скільки кущів троянд посадили вони разом? ). Вкажіть тип задачі (знаходження суми) (Дитина працює біля дошки коментовано записуючи слово задача, розв’язок, відповідь) (Вчитель прикріплює малюнок квітки на дошку) Завдання від наступної квітки Сині зірочки пухнасті виглядають з жита, Мов веселі оченята. Як їх не любити? ( Волошки). РОБОТА в ПАРАХ Виконання завдання 7 на с. 191 підручника - Вам треба полічити овочі та фрукти, а результат викласти насінням або іншими матеріалами, які є на парті. ( Після перевірки вчитель прикріплює малюнок квітки на дошку) Фізкультхвилинка для очей. VII. Робота в зошитах з друкованою основою - А зараз подивіться і скажіть, яка квіточка у нас ще залишилась? - Чорнобривець . - Цю квіточку ми впетимо у віночок тоді, коли попрацюємо в зошитах з друкованою основою. а) Задача № 2. - Про кого розповідається в задачі? - В яку гру вони грались? - А ви знаєте цю гру? - Як дізнатися, скільки дітей було на уроці фізкультури? Яка це задача? (На знаходження суми.) - Подивіться, нам спростили завдання. Які слова ми не будемо записувати в зошити? ( Задача і відповідь.) (Самостійно запишіть розв’язок у зошити) - Поясніть, як до 12 додали 16? ( Десятки додавали до десятків, одиниці – до одиниць.) б) Задача №3. - А в цій задачі про кого розповідається? - Якою дією ми дізнаємося, скільки всього стрибків вона має зробити? - Напишіть розв’язання. ( 35 + 20 = 55(с.)) - Ось нарешті ми доплели наш віночок . Послухайте легенду про віночок. Народознавча хвилинка. Йшла дівчина по калину. Зустрів її парубок і каже : "Знімеш вінок - моя будеш». Не веліла матуся знімати віночок та парубок гарний, говорив красиво, а ласкавий погляд зігрівав серце. Зняла дівчина віночок, а парубок перетворився на страшного дідька і забрав її до себе. Тому кажуть, що вінок оберегіє від нечистої сили. VIII. Підсумок уроку. Рефлексія. На уроці мені найбільше сподобалося...... На уроці я вчився..... Ми розв’язували задачі на .....( На згадку про сьогодніній урок я вам дарую віночки. Вони прикрашені різнокольоровими стрічками. Історія кожної із них цікава, але про них ми поговоримо на наступному уроці). Дякую, діти , за роботу на уроці. Мені справді пощастило працювати з такими розумними, кмітливими першокласниками. Цікаво, а з яким настроєм ви покидаєте наш урок? Працювали всі старанно І почули у кінці, Що у нас у 1-м класі Учні просто МОЛОДЦІ! |