Главная страница
Навигация по странице:

  • Стаття 1014. Виконання договору комісії

  • 2. Якщо комісіонер вчинив правочин на умовах більш вигідних, ніж ті, що були визначені комітентом, додатково одержана вигода належить комітентові.

  • 72 Виконання договору комісії. Договір комісії


    Скачать 15.53 Kb.
    НазваниеДоговір комісії
    Дата18.01.2023
    Размер15.53 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла72 Виконання договору комісії.docx
    ТипДокументы
    #892834

    Договір комісії — це договір, за яким одна сторона зобов’язується за дорученням другої сторони за плату вчинити один або декілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (ст. 1011 ЦКУ);

    Стаття 1014. Виконання договору комісії

    1. Комісіонер зобов´язаний вчиняти право-чини на умовах, найбільш вигідних для комітента, і відповідно до його вказівок. Якщо у договорі комісії таких вказівок немає, комісіонер зобов´язаний вчиняти правочини відповідно до звичаїв ділового обороту або вимог, що звичайно ставляться.

    2.  Якщо комісіонер вчинив правочин на умовах більш вигідних, ніж ті, що були визначені комітентом, додатково одержана вигода належить комітентові.

    Здійснення обумовленого договором право-чину в точній відповідності з указівками комітента та на найбільш вигідних для комітента умовах — це основні обов´язки комісіонера.

    Обов´язок комісіонера виконати доручення на найбільш вигідних для комітента умовах підкреслює, що функцію комісіонера, як правило, здійснює особа, що володіє відповідними знаннями і навичками в області придбання і реалізації майна. Комісіонер звичайно одержує від комітента інформацію про умови, на яких він вважав би угоду для себе вигідною, але комісіонер зобов´язаний ужити заходів по здійсненню угоди на найбільш вигідних для комітента умовах. Як правило, у договорі комісії встановлюється порядок визначення ціни, за якою комісіонер продає товари комітента. Вона може встановлюватися як мінімальна (з наданням комісіонеру права визначати кінцеву продажну ціну) або як максимальна, але при цьому в договорі обумовлюється, щоб підвищення ціни не призвело до зниження попиту на товар.

    Зміст вказівок комітента складають умови правочину, який повинен бути виконаний комісіонером, а саме: про термін, ціну товару, порядок оплати тощо. Ступінь конкретизації вказівок може бути різним. Як правило, вказівки лише окреслюють межі можливої поведінки комісіонера. Закон не покладає на комітента обов´язок давати комісіонеру детальні вказівки, тому що комісіонер повинний бути сам обізнаний про умови та зміст угод, що укладаються в даний час на ринку. Комісіонер, що не одержав від комітента відповідних указівок (їх наявність не обов´язкова), зобов´язаний виконати доручення відповідно до звичаїв ділового обороту чи іншими вимогами, що спеціально висуваються.

    Комісіонер, що уклав угоду на більш вигідних умовах, ніж ті, які зазначені комітентом, не вправі претендувати на додаткову винагороду понад суми комісійної винагороди. У цьому випадку вся вигода надходить комітентові. Стосовно до договору комісії вигода розуміється як перевищення суми, вирученої за реалізацію майна комітента, порівняно з умовами, позначеними комітентом.


    написать администратору сайта