Главная страница

тоже тарбие сагаттар. Дрыс таматануза мір кепілі!


Скачать 1.12 Mb.
НазваниеДрыс таматануза мір кепілі!
Дата13.05.2023
Размер1.12 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлатоже тарбие сагаттар.docx
ТипДокументы
#1127537

ТӘРБИЕ САҒАТЫ



Тақырыбы: "Дұрыс тамақтану-ұзақ өмір кепілі!"

Бекітілген күні: 23.01.2023

Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

23.01.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

"Дұрыс тамақтану-ұзақ өмір кепілі!"

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың салауатты өмір салты жайлы білімдерін тереңдету; зиянды заттар мен әдеттердің(ішімдік ішу, шылым шегу, дұрыс тамақтанбау) ағзаға тигізетін әсерін ұғындыру арқылы өз денсаулықтарына жауапкершілікпен қарау сезімдерін дамыту;  денсаулық сақтауға, тазалыққа, ұқыптылыққа, әдептілікке баулу, салауатты өмір салтын сақтауға тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу назарын аудару, «Есімдер аллитерациясы»
Нұсқау:Алдымен өз есімдеріңіздің алдына адамның бойында бар жақсы қасиеттің біреуін айтып,өзіңіздің мінезіңіз туралы айтып кету керек.

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды. Оқушылар мен ақылды–Ақнұрмын.Ақкөңілмін,тез ашуланам.

Шапалақ

Әуен

Топтастыру

2 түсті стикерлерді бір-бірден таңдап,бірдей түстілер бір топ болады.

Оқушылар стикерлердің түстеріне қарай 2 топқа бөлінеді.







«Ой қозғау» әдісі

Тақтада көрсетілген суреттер бойынша өз ойларын сұрау







Фото

Жаңа білім

Таратылған парақтарды толтыру:

1.Дұрыс тамақтану дегеніміз не?

2.Адамдардың орташа өмір сүру жасы неге байланысты?

3.Ұзақ өмір сүрудің сыры неде?


Оқушылар парақшадағы сұрақтарға жауап жазады.

Мұғалім оқушылар

дың түсініксіз сұрақтары

на мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


Слайдтар



Ситуациялық сұрақтарға жауап беру


1) таныс баланың күнде ішімдікті қолданбай тұра алмйтынын білсең не істейсің?

2) Достарың арақ іш, ішпесең бізге жолама десе, сенің қайтарар жауабын?

3) Сен ақшадан қысылған сәтте Есірткіні сатсаң, көп ақша береміз десе не істер едің?

Оқушылар ситуациялық сұраққа жауап беруі керек


Оқушы пікірімен санасу



Слайд



«Кім жылдам» ойыны



"Дұрыс тамақтану-ұзақ өмір кепілі!" тақырыбына қатысты сөздерді ішіне жазу керек, ал қатысы жоқ сөздерді сыртына жазу керек.



Оқушылар ішіне- сыртына стратегиясын толтырады



Оқушы пікірімен санасу



Әуен

Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»




ТӘРБИЕ САҒАТЫ



Тақырыбы: "Ұлттық код-домбыра баба мұрасы"

Бекітілген күні: 06.02.2023


Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

06.02.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

"Ұлттық код-домбыра баба мұрасы"

Сабақтың мақсаты:

Домбыраның шығу тарихын,халқымыз үшін маңыздылығын түсіндіру

Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу назарын аудару, Психологиялық тренинг.

Шарты: Оқушыларды сергітіп, сабақ алдындағы көңіл-күйін дайындау

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды

Шапалақ

Әуен

«Ой қозғау» әдісі

Жаңа тақырып бойынша,оқушыларға бейнебаян көрсету арқылы,домбыраның қазақ халқының өміріндегі маңызды орын алатынын көрсету.

Оқушылар бейне бойынша өз ойларын ортаға салады.




Видео

Жаңа білім

 "Домбыра" атауының шығу төркініне қатысты талас-тартыс көп. Түркі тілдес халықтарда домбыра тектес шертпелі аспаптарды қазақ, ноғай, өзбек, башқұрт – домбыра, тәжік – домбурак, бурят – домбро, монғол – домбор, түрік – томбра, телеуіт – комыс, шор – қобус, қырғыз – қомуз, қырым татарлары – қобуз, хақас – хомус, алтай – топшур, тува – топшулур, түркімен, қарақалпақ, ұйғыр – дутар деп айтады. Кей деректерге сүйенсек, "домбыра" сөзі көне шумерден аударғанда "кішкене садақ" деген мағынаны білдіреді. Ал академик Ахмет Жұбановтың айтуынша, "домбыра" сөзі "қозы құйрық" сөзімен байланысты "дунбаһ" және "бурра" деген қос араб сөздерінен шыққан. Ғалым шамасы домбыраның шанағының сүйірленіп барып, қозы құйыршықтанып бітетінін негізге алған болуы керек. Қазақтың қара домбырасы жайлы аңыз-ертегі жетерлік. Соның бірі музыкалық аспаптың жоғарғы тиегінің қалай пайда болғаны жайында.

1.Домбыраның шығу тарихы жайлы не білесіз?

2.Домбыраның қандай түрлері бар?

3.Еліміздегі танымал күйшілерді білесізбе?


Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді

Мұғалім оқушылар

дың түсініксіз сұрақтары

на мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ұтымды жауап»

Оқушы пікірімен санасу, қолпаштау

Слайдтар


Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау және де күй үзінділерін тыңдау арқылы күйдің атауын білу

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»




ТӘРБИЕ САҒАТЫ

Тақырыбы: "Әдептілік белгісі-иіліп сәлем бергені"



Бекітілген күні: 13.02.2023


Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

13.02.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

"Әдептілік белгісі-иіліп сәлем бергені"


Сабақтың мақсаты:

Балаларды кішіпейілділікке, үлкендерді сыйлауға, көмектесуге үйрету, жақсы қасиеттерді бойына сіңіріп, жаман қасиеттерден жирену сезімін дамыту.

 Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды айыра отырып әдеп әліппесін бойына дарыту, тіл байлығын, таным белсенділігін арттыру.

Оқушыларды әдептілікке, сыпайылыққа тәрбиелеу.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу, назарын аудару, Психологиялық тренинг.

Шарты: Оқушыларды сергітіп, сабақ алдындағы көңіл-күйін дайындау

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды

Шапалақ

Әуен

«Ой қозғау» әдісі

Жаңа тақырып бойынша,оқушыларға бейнебаян көрсету арқылы, әдептілік және ізеттілік туралы толық ақпарат беру

Оқушылар бейне бойынша өз ойларын ортаға салады.




Видео

Жаңа білім

Әдептілік- адамдардың өзара жақсы қарым-қатынасының, жүріс- тұрысының ережесі.

Осы әдептілік ережесін сақтау керек. Бүгінгі заман адамы сегіз қырлы, бір сырлы болып өсуі керек.

«Әсемпаз болма әрнеге,

Өнерпаз болсаң арқалан.

Сен де бір кірпіш дүниеге

Кетігін тап та бар қалан»деп Абай атамыз айтқандай кішіге мейрімді, досына қайырымды, еңбексүйгіш, шыншыл да қамқор болсаң өсе келе ата- анаңның, Отаныңның мақтанышы боласың.

Адам болатын бала-барлық жақсы қасиеттерді үйреніп, жаман мінез, жаман әдеттерден аулақ болуға тырысуы керек. Ендеше әдепті, ақылды қандай болуы керек екенін мына өлеңдерден тыңдайық.

Ата- ананың тілегі- адам болып өскенің,

Адамдықтың тірегі – адал болып өскенің.

Әдептілік дегенің- әрқашанда керегің,

Әсемпаздық дегенің- әуре сарсаң әлегің.

1.Мектептен үйге қарай жүгіріп келе жатқаныңда алдыңнан бір үлкен кісі шықты. Сен не істер едің?
2.Өзіңнен үлкен кісілер әңгімелесіп отырған кезде сен не істеуің керек?
3.Үлкен кісілермен қалай сөйлесу керек?

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді

Оқушы пікірімен санасу, қолпаштау

Оқушылар сұрақтарға жауап береді,

постер қорғайды



Слайдтар


Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»




ТӘРБИЕ САҒАТЫ



Тақырыбы: "Ең бірінші байлық-денсаулық"

Бекітілген күні: 20.02.2023

Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

20.02.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

"Ең бірінші байлық-денсаулық"

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушыларға салауатты өмір салтын сақтаудың қажеттілігін, зиянды заттардың зардаптарын білуге, жат әдеттерден аулақ болуға үйрену; 2. Ой – өрістерін, сана, сезімдерінің, тілдерін, шығармашылықтарын дамыту; 3. Адамгершілік пен биік мәдениеттілік қасиеттерді бойына сіңірген жан – жақты, рухани дамыған тұлғаны тәрбиелеу

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу,назарын аудару, Психологиялық тренинг.

Шарты: Оқушыларды сергітіп, сабақ алдындағы көңіл-күйін дайындау

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды

Шапалақ

Әуен

«Ой қозғау» әдісі

Жаңа тақырып бойынша,оқушыларға бейнебаян көрсету арқылы түсінік беру

Оқушылар бейне бойынша өз ойларын ортаға салады.




Видео

Жаңа білім

Денсаулық дегеніміз-адам өміріндегі ең үлкен байлықтың бірі.Денсаулықтың арқасында адам еңбек етіп жетістікке жетеді және жақсы өмір сүреді.Денсаулықты сақтап,оны нығайту әрбір адамның өзіне байланысты.
Денсаулық адам ағзасының қалыпты, дұрыс жұмыс істеуі.
Денсаулық дұрыс тамақтану.
Денсаулық тәулігіне 10 сағат ұйықтау, ұйқы ең алдымен миды тынықтырады.
Денсаулық таза ауада көбірек жүру.
Денсаулық тазалық сақтау.
Денсаулық тамақты шамадан тыс тойып ішпеу.
Денсаулық тамақтан соң ауызды шайып, қолыңды жу.Бірінші президентіміз Н.Ә.Назарбаев халқымыздың денсаулығына өз жолдауында үлкен мән беріп,азаматтардың денсаулығына,қоршаған ортаның таза болуына күш салу қажеттігін атап айтқан.Ендеше денсаулықты сақтау өз қолымызда.

Деніміз сау болу үшін не істеуіміз керек?


Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді

Оқушы пікірімен санасу, қолпаштау

Оқушылар сұрақтарға жауап береді,

постер қорғайды


Слайдтар


Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»




ТӘРБИЕ САҒАТЫ



Тақырыбы: "Біз салауатты өмір салтын қолдаймыз"

Бекітілген күні: 27.02.2023

Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

27.02.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«Біз салауатты өмір салтын қолдаймыз»


Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға салауатты өмір салтын сақтаудың қажеттілігін, зиянды заттардың зардаптарын білуге, жат әдеттерден аулақ болуға үйрету

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу,назарын аудару, Психологиялық тренинг.

Шарты: Оқушыларды сергітіп, сабақ алдындағы көңіл-күйін дайындау

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды

Шапалақ

Әуен

«Ой қозғау» әдісі

Жаңа тақырып бойынша,оқушыларға бейнебаян көрсету арқылы түсінік беру

Оқушылар бейне бойынша өз ойларын ортаға салады.




Видео

Жаңа білім

Денсаулық — тән, рухани және әлеуметтік игіліктің жиынтығы. Денені үнемі шинықтыру, сананың сапа деңгейін көтеру, интеллект өрісін биіктету, рухыңды шыңдау — бәрі де денсаулыққа қызмет етеді десек қателеспейміз. Қазіргі уақыттағы әлеуметтік — экономикалық жағдай, тіршілік деңгейінің құлдырауы және экологиялық қолайсыздық Қазақстан Республикасының бүкіл халқының, әсіресе, өскелең ұрпақтың денсаулығына кері әсерін тигізуде.
Ел Президентінің “Қазақстан — 2030” жолдамасындағы ұзақ мерзімді басымдықтың бірі – “Қазақстан азаматтарының денсаулығы, білімі мән әл ауқаты” тармағында,“…азаматтарымыздың өз өмірінің аяғына дейін сай болуы және оларды қоршаған табиғи ортаның таза болуы үшін” азаматтарымызды салауатты өмір салтына әзірлеу қажеттігі көрсетілген. Бүгінгі таңда өз тәуелсіздігін алған егеменді еліміз осы бағытта Қазақстан мектептеріне жан — жақты дамыған, денсаулығы мықты, салауатты өмір салтын мұрат тұтқан дара тұлғаларды тәрбиелеу басты талап етіп қойылған.



Оқушылар тақырыпқы байланысты эссе жазады


Оқушы пікірімен санасу, қолпаштау


Слайдтар


Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»



ТӘРБИЕ САҒАТЫ



Тақырыбы: "Ұлылар ізімен...Алғыста шек болмайды"

Бекітілген күні: 06.03.2023

Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

06.03.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

"Ұлылар ізімен...Алғыста шек болмайды"

Сабақтың мақсаты:

 а) ризашылық, рахмет, алғыс туралы түсінік беру; ә) Қазақстан халқына деген сүйіспеншілігін, сыпайылық қарым - қатынасын дамыту; б) әдептілікке, кішіпейілділікке, ізеттілікке тәрбиелеу

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу,назарын аудару, Психологиялық тренинг.

Шарты: Оқушыларды сергітіп, сабақ алдындағы көңіл-күйін дайындау

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды

Шапалақ

Әуен

«Ой қозғау» әдісі

Жаңа тақырып бойынша,оқушыларға бейнебаян көрсету арқылы түсінік беру

Оқушылар бейне бойынша өз ойларын ортаға салады.




Видео

Жаңа білім

Елдегі басталған ауқымды өзгерістер қоғамдық сананы оза жаңғыртумен сүйе мелденуі тиіс. Бүгінгі таңда орасан жұмыс атқарылғанын және Қазақстанның қалыптасқан мемлекет екенін атап өтіп, бірақ мықты әрі жауапты адамдардың

Біртұтас Ұлтына айналу үшін қоғамдық сананы өзгертуге мүмкіндік беретін неғұрлым ауқымды және іргелі жұмысқа кірісетін уақыт жетті деп Елбасы «Рухани жаңғыру» мақаласында көрсеткендей 1 наурыз Қазақстан халықтарының алғыс айту күніне ұйымдастырылған «Алғыста шек болмайды» ашық сынып сағатына қош келдіңіздер.

2016 жылғы 14 қаңтарда Қазақстан республикасының Бірінші Президенті Н.Ә.Назарбаев Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылған күні 1 наурызды елімізде Алғыс айту күні деп жариялап, № 173 Жарлыққа қол қойды. Қазақстан халқы 2016 жылы тұңғыш рет Алғыс айту күнін атап өтті.


Оқушылар түсінген мәліметтері бойынша,бір-бірімен ой алмасу.

Оқушы пікірімен санасу, қолпаштау


Слайдтар


Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау


Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»




ТӘРБИЕ САҒАТЫ



Тақырыбы: "Көрісу-отбасымның мерекесі"

Бекітілген күні: 13.03.2023


Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

13.03.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

"Көрісу-отбасымның мерекесі"

Сабақтың мақсаты:

Көрісу туралы түсінік беру. Қазақ халқының салт-дәстүрін көрсету.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу,назарын аудару, Психологиялық тренинг.

Шарты: Оқушыларды сергітіп, сабақ алдындағы көңіл-күйін дайындау

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды

Шапалақ

Әуен

«Ой қозғау» әдісі

Шаттық шеңбері

— Көрісу дегеніміз не? (Көрісу сөзіне ассосация құру)

Оқушылар сұрақ бойынша өз ойларын ортаға салады.







Жаңа білім

14 наурыз – Көрісу мейрамы, амал мерекесі. Көрісу күнінде халық қыстан аман – есен шыққанына қуанып, бір – бірімен қол алысады. Бұл күні барлық өкпе – реніш ұмытылып, кешіріледі.
Таң сібірлеп атысымен, көрісу мерекесін асыға күтіп отырған әрбір отбасы алдын ала дайындалып қойған дастарханын жаяды. Міндетті түрде бауырсақ пісіріп, дастарханға тәттісін үйіп қояды. Отбасының кішілері үлкендеріне қос қолын беріп, көрісіп шығады. Бір – біріне «Бір жасыңмен!» дейді. Ол «Бір жасқа есеюіңмен! Осы жылға аман – есен жетуіңмен!» дегенді білдіреді. Содан кейін әр отбасы көршілерімен көріседі. Жасы кіші отбасы мүшелері жасы үлкен жанұяларға кіріп, көрісіп шығады

Оқушылар тақырыпқа байланысты өз ойларын білдіреді

Оқушы пікірімен санасу, қолпаштау


«Ең үздік жауап»



Слайдтар


Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»




ТӘРБИЕ САҒАТЫ



Тақырыбы: "Бала қиялы ұшқыр"

Бекітілген күні: 22.05.2023

Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

22.05.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«Бала қиялы ұшқыр»

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушыларға армандау жайлы мағлұмат беру

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу,назарын аудару, Психологиялық тренинг.

Шарты: Оқушыларды сергітіп, сабақ алдындағы көңіл-күйін дайындау

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды

Шапалақ

Әуен

«Ой қозғау» әдісі

Қандай үлкен арманыңыз бар?

Оқушылар сұрақ бойынша өз ойларын ортаға салады.







Жаңа білім

Нені армандайтыныңды айтсаң, кім екеніңді айтып беремін". Арманға қарап адамды тануға әбден болады.Бала күнімізде арманымызда шек болмаушы еді. Көрген де, көрмеген де нәрсемізді армандай алушы ек. Өсе келе, адамның ақыл-ойы толысып, өмірді шынайы бейнесінде қабылдай бастайтындықтан, арманының бағыты сәл-пәл өзгеруі мүмкін. Мәселен, бала күнімізде ертегінің кейіпкеріндей тау көтеріп, Таусоғар атануды армандасақ, есейген шағымызда, Таусоғар болудың ақылға сиымсыз дүние екенін түйсінген соң, бұл арманымыз мәнін жоғалтады. Адам жақсыны да, жаманды да армандайды. Мысалы тарихта қалған Гитлер бәрін құртып-жоюды армандады, оның арманы орындалды да. Бірақ, ол арманының орындалғанынан ләззат ала алды ма? Ол жағын Гитлердің тағдырынан хабары бар жандар жақсы біледі...Сондықтан, тек қана жақсылыққа ұмтылып, тек жақсы нәрселерді армандау керек. Жақсы жардың сенімді серігі болғыңыз келсе, беймәлім жарыңызбен бірге жүретін күндеріңізді елестетіңіз. Нью-Йоркқа барғыңыз келсе, бір сәт өзіңізді сол елде жүргендей қабылдаңыз. Жұлдыз болғыңыз келсе, өзіңіздің біреуге сұхбат беріп тұрған сәтіңізді көз алдыңызға келтіріңіз! Армандаудан шаршамаңыз, қорықпаңыз

Шығармашылық тапсырма

«Менің балалық шақтағы арманым»тақырыбында эссе жазу

Оқушы пікірімен санасу, қолпаштау

«Ең үздік жауап»



Слайдтар


Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау.


Сабақтың тақырыбын қорытындылау.
Берілген сұрақтарға жауап беру.

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»




написать администратору сайта