Главная страница

хз що це. Екологічний аспект


Скачать 18.4 Kb.
НазваниеЕкологічний аспект
Дата14.06.2022
Размер18.4 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлахз що це.docx
ТипДокументы
#591089


Функціональний аспект відображає спосіб, яким гість одержує готельні послуги. Добре приготований стейк може бути поданий похмурим офіціантом, і сприйняття якісного обслуговування при цьому істотно знижується. Функціональний аспект якісного обслуговування - це більше, ніж просто взаємодія персоналу з гостями, сюди включається також структура процесу обслуговування постояльців. Найдбайливіше і найуважніше ставлення персоналу не зможе компенсувати погано організовану систему обслуговування. Цей аспект якісного обслуговування ще важче виміряти, оскільки він грунтується на суб'єктивній думці гостя про характер надання готельних послуг і його відчуття, що складаються від обслуговування в цілому.

Екологічний аспект

Підприємства індустрії гостинності постійно перебувають в умовах гострої конкурентної боротьби. Такі умови вимагають використання інноваційних технологій у сфері туризму та готельно-ресторанної справи, а саме: впровадження нових методів управління персоналом, інфраструктурних та технологічних інновацій, знаходження нових, незайнятих ніш на ринку. Також цьому сприяють високі, іноді нереально завищені вимоги споживачів до закладів сфери гостинності.
Чимало інновацій в індустрії гостинності пов’язано з екологічними аспектами життєдіяльності людства. Так, упродовж останніх десятиліть людство спостерігає за наслідками своєї діяльності, які виразились у глобальному потеплінні, озонових дірах, парниковому ефекті та десятках інших негативних впливів на екологію планети. І масштаби цього настільки великі, що під загрозою існування людства.
Звісно, ці події не могли не вплинути на сферу гостинності. Почали з’являтись інноваційні екологічні готелі - заклади індустрії гостинності, що мають за ціль мінімізувати свій вплив на навколишнє середовище завдяки скороченню витрат енергії та інших природних ресурсів або використанню альтернативних джерел. У таких «готелях майбутнього» може пропонуватися продукція еко-виробництва:
гелі для душу, мило, шампуні, кондиціонери, лосьйони, упаковки яких швидко розкладаються в землі, а самі засоби не містять силіконів, парабенів, синтетичних поверхнево-активних речовин, які забруднюють воду. Таку продукцію ще називають продукцією «zero waste», що у перекладі з англійської означає «нульові відходи»;

серветки і рушники, що не потребують прання, а підлягають повторній переробці (економія води, часу і затрат робочої сили);

бамбукові підставки і кошики для сміття (бамбук - це фактично трава, має доволі високу швидкість росту та розкладу в природі);

екозасоби, які вважаються хімічно безпечними та не шкодять як працівникам, котрі їх використовують, так і відвідувачам готелю.

А також в еко-готелях широко використовуються технологічні інновації, що допомагають зменшити використання ресурсів: цифрові термостати (регулятори температури повітря в приміщеннях), екологічні душові кабіни, регулятори яскравості освітлення для доповнення природного, датчики, які вимикають освітлення у номерах під час відсутності гостей та багато іншого.
Важливим фактором є не лише економія коштів підприємством, а й важливий соціальний ефект привернення уваги громадськості до проблем екології та виховання у відвідувачах нового світогляду та усвідомленого ставлення до предметів використання. Наприклад, таблички у номерах готелів, які закликають повторно використовувати рушники, що дозволить зекономити водні, енергетичні та трудові ресурси.
Тренд на екологічність з’явився не лише в готельній, але й у ресторанній сфері. Деякі підприємства ресторанної справи працюють за застарілими технологіями, іноді на застарілому обладнанні, на дешевій у виробництві та використанні, але екологічно небезпечній сировині. Зустрічаються випадки порушення вимог щодо дотримання технології процесів виробництва страв.
У сучасному світі власники та менеджери підприємств приділяють велику увагу збереженню природних та грошових ресурсів. Для збереження енергії, часу, робочої сили та коштів впроваджують екологічні інноваційні технології. Зокрема, у ресторанних підприємствах присутні інновації у вигляді сонячних панелей та вітряних генераторів, встановлення шибок із вторинної сировини, меблів, повністю зроблених з перероблених матеріалів. Наприклад, кафе такого типу «Zero Waste Bistro» відкрилось у Манхеттені (США) і його особливістю є інтер’єр, повністю зроблений з перероблених упаковок продуктів харчування [1].
Zero Waste Bistro
Головною ідеєю еко-інновації є максимальне використання ресурсів, наданих природою: наприклад, дах з тонким шаром ґрунту і зеленими насадженнями сприяє тепло- і звукоізоляції, система збору дощової води забезпечує водою туалети, відпрацьоване масло з кухні використовується як біопаливо, в ремонті використовуються нетоксичні фарби.
На жаль, на відміну від світових екологічних тенденцій розвитку українські ресторанні підприємства характеризуються низькою інноваційною активністю через високу вартість інноваційних розробок та відсутність адаптації підприємств до інновацій. Хоча з кожним роком з’являється все більше закладів, а яких к пріоритеті екологічність. Так, у «Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова», за словами маркетинг-директорки Марії Банько, харчові відходи зводяться до нуля завдяки правильно організованим процесам на кухні та точним розрахункам обсягів закупівлі, картон, крафтовий посуд, олію та рослинні жири здають на переробку, пластиковий посуд та коктейльні трубочки замінюються на паперові, документообіг у компанії - електронний, без використання паперу. Шеф-кухар ресторану «Under Wonder» Андрій Гаврилюк розповідає, що у їхньому закладі максимально безвідходне виробництво, секретам якого він навчався під час стажувань у Великій Британії, Італії, Франції [2].
Інноваційні технології відіграють надзвичайно важливу роль у розвитку сфери гостинності. На нашу думку, використання інноваційних напрямків у якості покращення ефективності готельно-ресторанних комплексів повинне використовуватись комплексно, а не як разове явище. Це дасть можливість покращувати всі сфери діяльності, включаючи розробку і запровадження інноваційних продуктів, підвищувати якість наданих послуг та в кінцевому результаті збільшити результативність і прибутковість підприємства.
Естетичний аспект культури обслуговування включає в себе зовнішній вигляд працівників, оформлення інтер’єру та екстер’єру, архітектурне рішення готелю.
Зовнішній вигляд персоналу створює для гостя початкове враження про готель. Тому всі співробітники готелю повинні подбати про те, щоб виглядати ошатними і доглянутими, охайними.
Якщо у дівчини волосся довше плечей, вони не повинні падати на обличчя, їх потрібні закріплювати стрічкою або шпилькою. Чоловіки повинні бути чисто виголені, вуса та бороди - доглянуті і підстрижені (носіння бороди допустимо тільки для персоналу, не контактує з гостями).
Взуття має бути зручним, у хорошому стані і начищеним до блиску.
В обов'язковому порядку передбачається користування дезодорантами і антиперспирантами, а при роботах, пов'язаних з фізичними навантаженнями, прийняття душу. Засоби особистої гігієни повинні застосовуватися в міру і не дратувати. Дихання співробітників повинно бути завжди свіжим і не дратівливим.
Якщо в готелі передбачено носіння форменого одягу, то весь персонал повинен неухильно виконувати цю вимогу. Форма бути чистою, охайною і відпрасованою. Носіння форменого одягу включає в себе і носіння іменного значка. Також форма передбачає у жінок панчохи нейтрального кольору, у чоловіків - шкарпетки чорного кольору або в тон формених штанів.
Працівники, які контактують з гостями, повинні носити чорне закрите взуття без прикрас, каблук жіночого взуття не повинен перевищувати 5 см.
Ювелірні прикраси повинні бути зведені до мінімуму. Вони повинні бути невеликого розміру і непомітними. Макіяж жінок повинен бути неяскравим, підкреслювати природну красу. Нігті - чистими, короткими, з манікюром. Колір лаку – натуральних відтінків.
Також для готелів категорії 3* існують своєрідні вимоги до створення та подальшого оформлення інтер’єру та екстер’єру, які є основою для естетичного та психофізіологічного аспектів культури обслуговування в готельному підприємстві. Правильне архітектурне рішення – вагомий крок до успіху діяльності даного підприємства.
Будівля готелю повинна гармонійно вписуватись в архітектурних ансамбль вулиці, мікрорайону; головний фасад повинен відповідати певному архітектурному стилю з використанням у будівництві сучасних підходів виражених у будівельних технологіях із застосуванням новітніх матеріалів, що дають змогу створити привабливий зовнішній вигляд. Вхід до готелю повинен бути пристосований до потреб інвалідів та інших маломобільних груп населення.
Меблі та обладнання можуть бути з матеріалів середньої вартості, проте естетично оформленими і відповідати єдиному стилю. Номери та громадські приміщення повинні бути прикрашені декоративними елементами, картинами або іншими художніми творами. Постільна білизна з натуральних тканин, незношена, однотонна або з малюнком, біла або кольорова, картата або у смужку.
Санвузли повинні бути оснащені якісним устаткованням середньої вартості, стіни і підлога покриті відповідним водонепроникним матеріалом, зроблені без недоліків.
Усе устаткування повинно бути у доброму технічному стані із створенням затишку.
У зовнішніх елементах благоустрою та облаштування території необхідно передбачити вивіску, що світиться з емблемою на фасаді готелю. Готель повинен мати щонайменше два входи - парадний для гостей у вестибюль, обладнаний дашком над дверима або подвійними дверима, що відкриваються автоматично, та окремий службовий вхід. Вхід у ресторан здійснюється з готелю, інший вхід повинен бути з вулиці. Автостоянка з охороною має розташовуватись на відстані не більше 400 м, кількість одномісних номерів повинна бути не менше 20 % від кількості номерів. Якщо готель розташовується у зеленій зоні - необхідно передбачити декоративне та огороджувальне озеленення території.
У структурі приміщень громадської частини готелю, зона прийому гостей повинна мати мінімальну площу 20 м2, якщо у готелі до 50 номерів, якщо номерів більше - 0,5 м2 у розрахунку на кожен номер. Зона рецепції повинна забезпечуватись меблями для відпочинку; покриття підлоги спеціальне з використанням граніту, мозаїки, оздоблювальної плитки, декоративне озеленення, оформлення інтер'єра картинами, освітлювальні прилади гармонійно зливаються із загальним стилем приміщення, а також килимами, сейфом для зберігання цінностей, інформаційними та рекламними матеріалами, в тому числі на іноземних мовах. Холи необхідно передбачити і на поверхах. У тризіркових готелях кількість номерів з повним санвузлом повинна становити 100 %, їхня площа достатня для вільного переміщення


написать администратору сайта