Главная страница

Абдомінальна хірургія. Гастрорафія мистецтво зшивати краї рани після черевної операції


Скачать 15.25 Kb.
НазваниеГастрорафія мистецтво зшивати краї рани після черевної операції
Дата13.05.2022
Размер15.25 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаАбдомінальна хірургія.docx
ТипДокументы
#527881

Гастрорафія- мистецтво зшивати краї рани після черевної операції.

Гастротомія- хірургічна операція, що полягає у відкритті шлунка - зазвичай для обстеження його внутрішньої стінки, видалення сторонніх тіл або полегшення доступу до стравоходу знизу.

Гастростомія- це хірургічне втручання, під час проведення якого створюється штучний вхід в шлунок для того, щоб годувати пацієнта, якщо прийом їжі через рот неможливий.

Гастропексія- це хірургічна операція, при якій шлунок ушивають до черевної стінки або діафрагми.

Гастростомія тимчасова: дозволяє забезпечити повноцінне харчування на період тимчасової неможливості природного прийому їжі. Тимчасова гастростома формується таким чином, щоб її можна було видалити надалі без повторної обширної операції.

Гастростомія постійна: показана в тих випадках, коли неможливо відновити пищеводную прохідність через наявність злоякісного утворення.

Пілоропластика- це оперативна процедура, яка проводиться для розширення пілоричного відділу шлунка в зв'язку з його стенозом (звуженням).

Резекція шлунка- операція, при якій видаляється значна частина шлунка, після чого відновлюється безперервність травного тракту.

Резекція шлунка за Більрот - 1,- це циркулярне висічення антрального та пілоричного відділів шлунка, накладення анастомозу між куксою шлунка та дванадцятипалою кишкою по типу «кінець в кінець».

Резекція шлунка за Більрот - 2,- це метод резекції шлунка при хірургічному лікуванні захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки. Принцип резекції полягає у видаленні частини шлунка з подальшим відновленням цілісності травного тракту завдяки шлунково-кишковому анастомозу .

Резекція шлунка за Гофмейстером – Фінстерером:кукса дванадцятипалої кишки при цьому способі вшиваються наглухо, анастомоз (дещо вужчий за рахунок часткового ушивання проксимальної частини кукси шлунка) накладається між куксою шлунка і тонкою кишкою в ізоперистальтичному напрямку по типу «кінець-в-бік». Петлю тонкої кишки підводять до культі шлунка позаду поперечної ободової кишки через отвір в її брижі.

Некректомія підшлункової залози- – операція, в ході якої січуть нежиттєздатні некротизовані тканини.

Секвестректомія підшлункової залози- секвестри утворюються в результаті тромбозу артеріального або венозного ствола. Вони можуть бути різними за довжиною - від невеликих ділянок до тотального ураження практично всієї залози.

Панкреатеюностомія- хірургічна операція, під час якої формують анастомоз між підшлунковою залозою та худою кишкою.

Гемостатичний шов Жордано- шов подвійною ниткою та зав’язуванням попарно сусідніх ниток.

Гемостатичний шов Опеля: тканину печінки прошивають П-подібними швами, але шов не зав'язують до наступного стежки.Наступний П-подібний шов накладають так, щоб захопити частину попереднього стежка.Перший шов затягують, другий залишають не затягнутим, накладають третій шов .

Типова резекція печінки- – гемігепатектомія (висічення правої або лівої половини органу), лобектомія (видалення частки) та сегментектомія.

Атипова резекція печінки- клиноподібна, бічна, поперечна.

Холецістостомія- оперативне втручання, яке спрямоване на накладення зовнішнього дренажу, що з'єднує зовнішнє середовище і жовчний міхур.

Холецістоеюностомія- сполучення між жовчним міхуром і худою кишкою.

Супрадуоденальна холедохотомия- проводиться у супрадуоденальної частини холедоха поблизу дванадцятипалої кишки, відступивши від краю на 2 – 3 мм.

Холедохотомия- хірургічна операція, під час якої проводиться розтин загальної жовчної протоки для пошуку або видалення з нього каміння.

Гепатикотомия- хірургічна операція розтину печінкової протоки для видалення конкрементів.

Ендовідеоскопічна холецістектомія- видалення жовчного міхура малоінвазивним способом, при якому мінімізуються пошкодження шкірних покривів і внутрішніх органів пацієнта.

Colostomia- операція, спрямована на створення штучного свища для евакуації вмісту кишечника.

Anus preternaturalis- штучно створений шляхом хірургічної операції зовнішній нориць товстої кишки, через який її вміст виділяється повністю.


написать администратору сайта