Главная страница

Тези Заяц. Інноваційна діяльність як необхідна умова забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств


Скачать 19.22 Kb.
НазваниеІнноваційна діяльність як необхідна умова забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств
Дата06.03.2018
Размер19.22 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаТези Заяц.docx
ТипДокументы
#37897


Інноваційна діяльність як необхідна умова забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств
Інноваційна діяльність в сучасних умовах необхідна для забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на світовому ринку. Проте рівень її екологічності викликає значне занепокоєння і потребує негайних дій щодо його підвищення. Дослідження мотивації екологізації інноваційної діяльності є передумовою формування ефективного механізму імплантації екологічних цілей в стратегії інноваційного розвитку підприємств.

Сучасний розвиток суспільства визначає переважну роль екологізації всіх сфер життєдіяльності як головної умови виживання і стійкого розвитку. Держава покликана надавати особливу підтримку інновацій, що забезпечує підтримання екологічної рівноваги. В умовах, коли питання еколого-економічної безпеки стають пріоритетними, виникає необхідність всебічного аналізу взаємодії екологічного, економічного та соціального факторів суспільного розвитку, дослідження глибинних еколого-економічних процесів і розробки на цій основі теоретичних і практичних принципів стратегії еколого-економічної стабілізації.

Досвід країн з розвиненою ринковою економікою свідчить про те, що інновації стали основою підвищення конкурентоспроможності цих країн, а також базовим елементом їх суспільної структури. За оценками, частка інноваціонно-інформаційного сектора за останні роки збільшилась і становить в розвинених країнах 45-65%. Крім того, даний сектор став найважливішою основою, що генерує сучасний соціально-економічний розвиток, ключовим фактором динаміки і зростання економіки розвинених країн [1].

Сучасні процеси економічної стабілізації та розвитку економіки багато в чому залежать від інноваваціонной діяльності. У сучасному суспільстві підприємство, незалежно від його галузевої приналежності, відомчої підпорядкованості і форм власності, є основною ланкою у взаємодії людини з природним середовищем. Саме на підприємстві починається і реалізується поетапний процесс взаємодії на екосистему, супроводжуваний як споживанням ресурсів з екосистеми, так і надходженням в неї відходів. Крім того, більшу частину свідомого активного періоду життя людина проводить на роботі, у свою чергу умови, в яких ми знаходимося на роботі, надають істотний вплив на здоров'я.

Залежно від існуючого рівня екологічної безпеки, рівня залучення у виробництво та споживання природних ресурсів, рівня соціально-економічного розвитку держави, принципово змінюється мотивація впровадження екологічних інновацій [2, 3] і, відповідно, застосовуються різні концепції екологізації інноваційної діяльності. Концепції формуються залежно від основних суб’єктів-носіїв екологічних інтересів, мотивів виникнення екологічних інтересів, змісту екологічних інновацій, які їх задовольняють, тощо. Зокрема, за стадіями розвитку екологічної мотивації виділяють: концепцію ліквідування наслідків екодеструктивного впливу на довкілля процесів виробництва та споживання, концепцію екологічного удосконалення технологій виробництва, концепцію зниження матеріало- і енергоємності виробництва та споживання, концепцію екологізації всіх етаів еколого-економічного циклу інновацій. [4].
Список використаних джерел:

  1. Кацура С.Н. Становление инновационной системы в Украине: национальный и региональный аспекты. / С.Н. Кацура. Донецк: Институт экономики промышленности НАН Украины, 2011. – 504 c.

  2. Організація Об’єднаних Націй в Україні. Цілі сталого розвитку 2016-2030. [online] Доступно: <http://www.un.org.ua/ua/tsili-rozvytku-tysiacholittia/tsili-staloho-rozvytku> [Дата звернення 24 листопада 2017].


написать администратору сайта