|
10 сын «Қарағанды» романы Ғ. Мұстафин ксп 130. ыса мерзімді жоспар араанды романы . Мстафин
Қысқа мерзімді жоспар
« Қарағанды» романы Ғ. Мұстафин
Бөлім:
| Отандық өнеркәсіп өнімі
| Педагогтің аты-жөні
| Сагнаева Алия Жумабековна
| Күні:
| 05.10.2021
| Сынып: 10
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| « Қарағанды» романы Ғ. Мұстафин
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 10.3.1.1. мәтіндегі негігі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып,факті мен көзқарасты ажырату, мәтін идеясымен байланысын анықтау
| Сабақтың мақсаты
| Тілдік дағдылар: Көптік тәуелдік жалғауларын ажырата алады
Арнайы пәндік лексика мен терминология:
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер мен фразалар: «Менің ойымша...», «Менің түсінгенімше...»,
Талқылауға арналған сұрақтар: Қарағанды облысы қандай өнеркәсібімен танымал?
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Басы
5 мин
| Ұйымдастырушылық кезең
Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
«Ойтүрткі» сұрақтар қою. Ғ. Мұстафин туралы сұрақтар қою
|
Сәлемдеседі
|
| Автордың портреті
| 6 мин
7мин
7мин
7 мин
7 мин
| Сөздікпен жұмыс.
Т.Ж №2 тапсырма «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі
Мәтінді түсініп оқы, сұраулы, лепті сөйлемдердің интонациясын дұрыс қой
Дескриптор:
- мәтінді түсініп оқиды
- интонацияларға назар аударады; Кері байланыс: «үш шапалақ» әдісі арқылы
Ж. № 3-тапсырма
Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемнің мағынасын аш, сөйлем құра,
Дескриптор: Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемнің мағынасын ашады, сөйлем құрай алады
Кері байланыс: «мұғалімнің бағалауы» әдісі арқылы Ж.Ж № 5-тапсырма
Жұптаса отырып, мәтіннен өнеркәсіп атауларын, тауып, оның қандай салаға жататынын «Қос жазба күнделігі» арқылы жаз
«Қос жазба күнделігі» әдісі
Дескриптор: өнеркәсіп атауларын таба алады, қандай салаға жататынын ажырата алады
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы Ж. № 4-тапсырма
Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемнің мағынасын аш,шағын мәтін құра, көптік мәнді сөздерді қолдан
Дескриптор: Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемнің мағынасын ашады,шағын мәтін құрай алады, көптік мәнді сөздерді қолдана біледі
Кері байланыс: «мұғалімнің бағалауы» әдісі арқылы
| Тірек сөздерді оқып, мағынасын ашып, дәптерлеріне түртіп алады. 2-тапсырманы орындайды. Сөйлем құрайды.
5-апсырманы орындайды
4-тапсырманы орындайды
| Вербалды бағалау
Мадақтау
«Бас бармақ» әдісі
Мадақтау
| Оқулық
| Аяқталуы
6 мин
| Үйге тапсырма: 5-тапсырма.
Мәтінді тыңдап, ақпарат бойынша негізгі ойды анықта
Рефлексия. «2+1» әдісі
Оқушыға қиындық туғызған 2 нәрсе, 1 жеңіл нәрсе
|
|
«Бас бармақ» әдісі
|
| |
|
|