Қысқа мерзімді жоспар Сабақ жоспары
Пән: Ағылшын тілі
Күні:30.11.2016ж
Сынып: 10 «А»
| Мектеп: №37 Ғ.Мүсірепов ЖОМ
Мұғалімнің аты-жөні: Жасағанберген Жанар
Қатысқандар саны:12
Қатыспағандар саны:-
| Сабақ тақырыбы
| Gerund and Infinitive
| Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)
| Оқылым,айтылым дағдылары қалыптасады.
| Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар: Герундий мен инфинитивті ажырата алады.
Көптеген оқушылар:Сөйлемдерде таба алады.
Кейбір оқушылар:Герундий мен инфинитивті сөйлемдерде мағынасына қарай қоя алады.
| Жетістік критерийлері
| Герундий мен инфинитивті бір-бірінен ажырата алады,сөйлемдерде таба алады,сөйлемдерде мағынасына қарай қоя алады.
| Тілдік мақсаттар
| Герундий мен инфинитивті қолдана алу, орыс тілімен салыстыру,
| Құндылықтарды дарыту
| Топта бірге жұмыс жасауға, бірін-бірі тыңдауға,өзге тілді меңгеруге талпындыру.
| Пәнаралық байланыстар
| Орыс тіліндегі герундий мен инфинитивтің ұқсас жақтарын, сөйлемде аударылуын білу
| АКТ қолдану дағдылары
| Слайдтар,видеоролик
| Бастапқы білім
| Оқушылардағы герундий мен инфинитив туралы қарапайым түсініктерін дамыту, қандай етістіктерден кейін қолданылатынын түсінеді, сөйлемдерде таба алады,жаттығулар орындау арқылы меңгереді.
| Сабақ барысы
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері
| Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| Оқушылар ортаға шығады,шаттық шеңберін құрап,қол ұстасып өлең оқиды.
I love my country
My dear land.
It’s beautiful nature,
And it’s golden Sun.
Оқушыларға қағаз қиындылары беріледі,соларды құрау арқылы топтасады.
The 1st of December -The first President’s Day
The 16th of December- Independence Day
Gerund, Infinitive атты екі топқа бөлінеді.
Топ ережесі таныстырылады.
Group’s rule:
-be active;
-be attentive;
-listen to each other;
-save your time;
-be friendly;
-enjoy learning English.
Критериялды бағалау парақшалары беріледі,таныстырылады. Үй тапсырмасын сұрау. Үй тапсырмасын пысықтау. Task. Read the text. Then write T(true), F(false) or ?(The text doesn’t say).
1.In the last 100 years, 97% of the world’s tiger population has gone.T.
2.Hunters with the guns are the biggest problem for tigers.
3. There used to be wild tigers in Kazakhstan.
4. The government plans to bring tigers to the north of Kazakhstan.
5. It will be a few years before the protected area is ready.
6. Some other countries have similar plans. 1.Jane………………. living with her evil aunt.
2. Why does the Count …… seeing Jonathan during the day?
3.Bilbo Baggins ….. living an ordinary life.
Jane …….. to leave the school. Count Dracula……. to buy a house in England. Jack ……. to kill the beast. Gollum …… to free Bilbo if he can solve a riddle.
Jane decides to leave the school. Count Dracula wants to buy a house in England. Jack promises to kill the beast. Gollum offers to free Bilbo if he can solve a riddle.
1.Jane can’t stand living with her evil aunt.
2. Why does the Count avoid seeing Jonathan during the day?
3.Bilbo Baggins enjoy living an ordinary life.
| Топ ережесі,
критерялды бағалау парақшалары,
топтастыру парақшалары, топ аттары.
| Сабақтың ортасы
| RULE: The verbs enjoy, don’t mind, can’t stand, imagine, fell like, suggest, practise, miss and avoid are all followed by to+infinitive\a gerund.
The verbs hope,promise, learn, expect, ddecide,afford,offer,choose and want are followed by to+infinitive\a gerund.
Exercise:2 e. Complete the sentences with the correct form of a verb from box A and a verb from box B. Make any necessary changes to the verb tenses.
Hope, offer, choose, learn, not expect, afford, decide, promise. Do, call, live, help, lend, stay, play, buy.
I can’t believe you choose to stay at home rather than come to the party with us. After a lot of thought, I……you myMP3 player-but just for the one night! When I’m older, I……in Moscow or Astana. My brother…..mw with my homework last night. My sister….tennis-and she’s making good progress! I’m amazed at my exam results- I….so well! I can’t….buying any computer games this month. I’ve got no money left! You ….me last night, but you didn’t! I left my phone on all night waiting for you!
| АКТ, тақта,
English in Mind, Student’s Book.
| Сабақтың соңы
| Сабақ соңында рефлексия орындалады.Рефлексия «Білім мұздығы», Айсберг «Знание», Iceberg «Knowledge».
Оқушыларға берілген критериялды бағалау парақшалары арқылы оқушылар өздеріне қойылған бағаларын оқиды.
| English in Mind, Workbook.
Рефлексия «Білім мұздығы», критериялды бағалау парақшалары,
стикерлер
| Саралау –оқушыларғақалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
| Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
| Оқушылардыңсөйлеудағдыларындамыту, өзойларынеркінайтабілуге,тапсырмаларды орындауда топтасып жүзеге асыруға үйрету.
Қабілеті бар оқушылар тапсырманыдұрыс орындап,айырмашылығын ескере алады.
| Сабақта критериялды бағалаужүйесін қолданамын.Әрбір тапсырманы орындаудадескриптор берілген. Сол дескрипторға сайдеңгейлерінеқарай ұпайларды қояды.
| Сергіту сәтінде видеоролик қойылады.Оқушылардың ойын жетілдіріп,мақсатқа жетугебағыттау.
| Сабақ бойынша рефлексия
| Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
Қысқа мерзімді жоспар Сабақ жоспары
Пән: Ағылшын тілі
Күні:30.11.2016ж
Сынып: 10 «А»
| Мектеп: №37 Ғ.Мүсірепов ЖОМ
Мұғалімнің аты-жөні:Жасағанберген Жанар
Қатысқандар саны:12
Қатыспағандар саны:-
| Сабақ тақырыбы
| Gerund and Infinitive
| Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)
| Оқылым,айтылым дағдылары қалыптасады.
| Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар: Герундий мен инфинитивті ажырата алады.
Көптеген оқушылар:Сөйлемдерде таба алады.
Кейбір оқушылар:Герундий мен инфинитивті сөйлемдерде мағынасына қарай қоя алады.
| Жетістік критерийлері
| Герундий мен инфинитивті бір-бірінен ажырата алады,сөйлемдерде таба алады,сөйлемдерде мағынасына қарай қоя алады.
| Тілдік мақсаттар
| Герундий мен инфинитивті қолдана алу, орыс тілімен салыстыру,
| Құндылықтарды дарыту
| Топта бірге жұмыс жасауға, бірін-бірі тыңдауға,өзге тілді меңгеруге талпындыру.
| Пәнаралық байланыстар
| Орыс тіліндегі герундий мен инфинитивтің ұқсас жақтарын, сөйлемде аударылуын білу
| АКТ қолдану дағдылары
| Слайдтар,видеоролик
| Бастапқы білім
| Оқушылардағы герундий мен инфинитив туралы қарапайым түсініктерін дамыту, қандай етістіктерден кейін қолданылатынын түсінеді, сөйлемдерде таба алады,жаттығулар орындау арқылы меңгереді.
| Сабақ барысы
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері
| Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| Сабақбасында:
- оқушылардыңзейініншоғырландыруға
- оқушыларменбіргесабақмақсаттарын/ ОМанықтапалуға
- оқушылардың «жақындамfуаймағын», сабақсоңындакүтілетіннәтижелердіанықтауға
көңілбөлуқажет
| Топережесі,
критерялды бағалау парақшалары,
топтастыру парақшалары, топ аттары.
| Сабақтың ортасы
| Сабақмақсатынаорайбарбілімдердіқалыптастырумендағдылардыдамытуғабағытталғаніс-әрекет.
Іс-әрекетбарысындаақпараттыталдаужәнеөңдеу, зерттеу, практикалықжұмыс, проблемалықжағдаяттардышешуарқылыоқушылардыңбойындабіліммендағдыларқалыптасадыжәнедамиды
|
| Сабақтың соңы
| Сабақсоңындаоқушыларрефлексияжүргізеді:
- ненібілдім, неніүйрендім
- ненітолықтүсінбедім
- немен жұмыстыжалғастыруқажет Оқушыларөздерініңжұмысыменсыныптастарыныңжұмысынбелгілібіркритерийлербойыншабағалайалады
|
| Саралау –оқушыларғақалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
| Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?
| Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы
| Оқушылардыңсөйлеудағдыларындамыту, өзойларынеркінайтабілуге,тапсырмаларды орындауда топтасып жүзеге асыруға үйрету.
Қабілеті бар оқушылар тапсырманыдұрыс орындап,айырмашылығын ескере алады.
| Сабақта критериялды бағалаужүйесін қолданамын.Әрбір тапсырманы орындаудадескриптор берілген. Сол дескрипторға сайдеңгейлерінеқарай ұпайларды қояды.
| Сергіту сәтінде видеоролик қойылады.Оқушылардың ойын жетілдіріп,мақсатқа жетугебағыттау.
| Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?
Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?
Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?
| Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.
|
| Жалпыбаға
Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойладыңыз)?
1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
| |