Главная страница
Навигация по странице:

  • Пән:Математика М ектеп

  • Мұғалімнің аты- жөні: Сынып

  • Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 1.1.1.2 бір таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру

  • Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады

  • Пәнаралық байланыс Дүниетану, музыка АКТ қолдану дағдылары

  • Сабақ барысы Сабақтың кезеңдері Мұғалімнің іс -әрекеті

  • «Миға шабуыл» әдісі. Топқа бөлу. Ребус шешу Білу Сабақтың ортасы Түсіну

  • Қолдану Топтық жұмыс

  • Критерий Дескриптор

  • Топтық бағалау. Топтар бірін-бірі «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

  • Сергіту сәті «Түстер тілге кіргенде» әдісі. Дәптермен жұмыс. «Орындап көр» ойыны «Қара жорға»

  • «Керемет»

  • Критерий Сандарды салыстыру және мысалдар құрастыру«От шашу»

  • «Жарайсын».

  • Сабақтың соңы Кері байланыс «Чемодан, еттартқыш, себет». Чемодан

  • Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз «Жұлдызша». «Керемет», «Жарайсын»

  • 5топ Кадиркулова Ирисой. ыса мерзімді жоспар


    Скачать 65.33 Kb.
    Названиеыса мерзімді жоспар
    Дата06.12.2018
    Размер65.33 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла5топ Кадиркулова Ирисой.docx
    ТипДокументы
    #59099

    Қысқа мерзімді жоспар

    Пән:Математика

    Мектеп «»

    Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Сандар және цифрлар




    Күні: 08.06.17

    Мұғалімнің аты- жөні:




    Сынып: 1

    Қатысқандар- 20

    Қатыспағандар - 0

    Сабақтың тақырыбы: 7 саны және цифры




    Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

    1.1.1.2 бір таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру


    Сабақ мақсаттары

    Барлық оқушылар орындай алады:

    Бір таңбалы сандарды оқыйды,жазады.

    Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

    Бір таңбалы сандарды сандық сәулеге салады.

    Кейбір оқушылар орындай алады:

    Бір таңбалы сандарды салыстырады,мысал құрастырады және шешеді.

    Ойлау деңгейлері

    Білу,түсіну,талдау, қолдану.


    Бағалау критерийлері

    1. Бір таңбалы сандарды оқу,жазу

    2. Бір таңбалық сандарды сандық сәулеге салу

    3.Сандарды салыстыра отырып мысалдар құрастыру.

    Тілдік мақсат




    Оқушылар орындай алады:

    Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

    жеті – семь-

    Сыныптағы диалог (жазылым үшін) сай келеді:

    Талқылауға арналған сұрақтар:

    - Жеті саны қандай сан?

    - Жетінің құрамында неше бірліктер бар?

    -Жеті санына қатысты қандай жетіліктерді білесін?



    Құндылық-тарды дарыту

    Сын тұрғысынан ойлау, еңбек пен шығармашылық

    Пәнаралық байланыс

    Дүниетану, музыка

    АКТ қолдану дағдылары

    Бейнежазба, проектор.

    Бастапқы білім

    1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын анықтайды

    Сабақ барысы

    Сабақтың кезеңдері

    Мұғалімнің іс -әрекеті

    Оқушының іс -әрекеті

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Психологиялық ахуал.

    Орнымыздан тұрайық

    Үлкен шеңбер құрайық

    Математика пәнінде

    Таңбаларды алайық

    Өлең шұмақтары арқылы сабаққа дайындалады.



    «Миға шабуыл» әдісі.

    Топқа бөлу.

    Ребус шешу

    Білу

    Сабақтың ортасы

    Түсіну



    Бір,екі,үш, төрт

    Қосу , алу,көбейту

    Өрнектерді орындап

    Жаттығулыр жасайық.

    Сұрақтар беру арқылы оқушыларды сын тұрғысынан ойландырып, жаңа тақырыпты ашып аламын. Жеті саны қасиетті сан.Жеті саны жеті бірліктен құрылады. Сандарды ретімен санап көрейікші;

    1 2 3 4 5 6 7

    Демек 7 саны 6 санынан кейін тұрады.7 > 6 ; 6 < 7;Жеті саны туралы слайдты көрсетемін

    Түстер арқылы топқа бөлу.

    1топ: Қызыл

    2 топ: Сары.

    3 топ : Жасыл

    Ребусті шеше отырып жаңа сабақ тақырыбы «Жеті саны және цифры» екендігін меңгереді.

    -Қазақ халқы қандай сандарды қәсіетті сандар деп айтады? (үш, жеті, төғыз)

    -Жеті саны не үшін қәсіетті сан деп айтылады. (7 ата, 7 керемет , 7түс, 7 шелпек,7 күн, 7 нота)

    «Жарайсың» ынталандырушы бағалау.



    Сұрақтарға жауап береді.Жеті саны туралы ойларын айтады.

    Түстер арқылы топтарға болініп отырады.

    Ребусты шеше отырып жаңа тақырыпты меңгереді.Сандарды өсу және азайу тартібімен санайды,салыстырады.

    7 саны

    натурал сандар

    Қолдану

    Топтық жұмыс

    1топ.

    Бір таңбалы сандарды ретімен жазады және оқыйды.

    2 топ.

    7 санын сандық сәулде көрсетеді.

    3 топ.

    7 санына байланысты сурет салады және сурет бойынша есептер құрастрады.



    Әр топ мүшелері өздері- не берілген тапсырма- ларды топта орындайды. Бір таңбалы сандарды ретімен жазады ,оқыйды. Жеті санын сандық сәуледе көрсетеді.7 санына байланысты сурет сызады есептер құрастырады.





    Критерий__Дескриптор'>Критерий

    Дескриптор







    7 санының құрамы және есептер

    Жұлдызшалар арқылы

    . сандарды ретімен жазады және оқыйды.

    .7 санын сандық сәуледе көрсетеді.

    .7 санына байланысты сурет салады ,есеп бойынша есеп құрастырады.

    Топтық бағалау. Топтар бірін-бірі «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.


    описание: http://yoursmileys.ru/gsmile/stars/g2716.gif









    Сергіту сәті

    «Түстер тілге кіргенде» әдісі.

    Дәптермен жұмыс.

    «Орындап көр» ойыны

    «Қара жорға»

    Жеке жұмыс.Оқулықпен жұмыс.

    Әрбір палитрада жеті түстен болу үшін әрқайсысына неше бояудан қосу керек.Осы түстерден кемпірқосақ суретін салады және 7 санының құрамын меңгереді.

    «Керемет» қалыптастырушы бағалау.

    Жұптық жұмыс. Жұп болып сандарды салыстыра отырып мысалдар құрастырады және оны шығарады. Салыстыру арқылы сандардың артық немесе кем екендігін меңгертемін.

    Критерий

    Сандарды салыстыру және мысалдар құрастыру

    «От шашу» арқылы бағалау

    7 санының жазылуын түсіндіріп ауда және дәптерде жаздырамын

    «Жарайсын». Бір-бірін бағалайды.

    Музыкалық ноталарды ата. Олардың саны қанша?

    «Жарайсын»

    Музыка ырғағымен қымылдар жасайды

    Суретке қарап әр бір палитрада неше түс барлығын анықтайды, жеті санының құрамын меңгереді.

    Сандарды салыстырады және мысалдар құрасты- рады .

    Дескриптор

    . Сандарды салыстырады

    . Мысалдар құрастырады

    . Мысалдарды шешеді.

    Жұптар бірін-бірі бағалайды.

    7 санын дәптерлеріне әдемілеп жазады.

    До,ре,ми,фа,соль,ля, си.

    Музыкалық ноталарды айтады және санайды. Жеті санына байланысты екендігін түсінеді .

    музыка

    түстер палитрасы.

    описание: классно! смайлик анимация

    дәптер

    Нота жолда

    ры.

    Сабақтың соңы

    Кері байланыс

    «Чемодан, еттартқыш, себет». Чемодан-кейін керек болуы мүмкін.

    Еттартқыш- ақпаратты өңдеймін

    Себет- барлығын лақтырамын

    Бұл рефлексия арқылы оқушы- лардың сабақты қаншалықты меңгергендігін анықтау бөлды.

    Сабақ туралы ойларын айтады.

    Клименко Л.В. №10 топ. Нурпеисо-ва А.Т.

    Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?





    Денсаулық және қауіпсіздіктехникасының сақталуы

    Зерттеу жұмыс тары арқылы гометрик фигу- раларды ажыра тады,геометрик фигуралардың аттарын біледі. Күнделікті өмір де қолданатын фигураларды біледі.

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орын далды ма?

    Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

    «Жұлдызша». «Керемет», «Жарайсын»





    Оқу мақсаттары мен міндеттері оқыту мен оқу әдістерін пайдалануда орындалды.

    Бүгін оқушылар не үйренді?

    Сабақ қалай өтті?

    Қандай кедергі- лер болды?

    Не сәтті өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?

    Жоспарыма қандай

    өзгерістер енгіздім және неге?

    Сабақ өз деңгейінде өтті.

    Топтық жұмыстар.

    Зерттеу мен саралау жұмыстары айқын жүргізілді.

    Тапсырмаларды уақытында орындадым.

    Оқу мақсатында тиімді әдіс -тәсілдерді пайдаланып, оқу мақсаты қызықты өтті.


    написать администратору сайта