Главная страница
Навигация по странице:

  • Мәдени мұра Күні

  • Сабақтың мақсаты

  • Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/уақыт

  • Сабақтың басы (5 минут) І. Ұйымдастыру кезеңі.Шаттық шеңберіСабақ мақсатымен таныстыру

  • Сабақтың ортасы (6-37 минут) 1-тапсырма Жеке жұмыс

  • 2-тапсырма Топтық жұмыс Оқушылардың қате кеткен тұстарына түзету жасайды, сауатты жазуға, сөйлеуге баулиды.3– тапсырма. Жеке жұмыс

  • «Есте сақтайық»

  • Айтылым

  • «Тұсаукесер» әні

  • Оқулық 92- бет слайдСлайд Оқулық 92- бет Сөздік Оқулық 92- бет

  • Үй тапсырмасын беру : 12

  • сабак. 5-сабақ3-бөлім. ыса мерзімді жоспар5


    Скачать 1.58 Mb.
    Названиеыса мерзімді жоспар5
    Анкорсабак
    Дата05.11.2022
    Размер1.58 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла5-сабақ3-бөлім.doc
    ТипДокументы
    #771783

    Қысқа мерзімді жоспар№5

    Пән: Қазақ тілі Т2

    Бөлім: 3. Мәдени мұра


    Күні :

    Педагогтің аты-жөні: Яязова Нилуфар Бахадыровна

    Сынып: 4

    Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

    Сабақтың тақырыбы: «Тұсаукесер» жыры

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

    4.​1.​5.​1 тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау

    4.​2.​1.​1 берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану

    Сабақтың мақсаты :

    тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжайды;

    берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолдана алады.

    Тілдік мақсаттар

    Жыр, мәдениет, ала жіп, дәстүр, бата.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі/уақыт

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    (5 минут)

    І. Ұйымдастыру кезеңі.

    Шаттық шеңбері

    Сабақ мақсатымен таныстыру:

    -«Тұсаукесер» жырын оқиды;

    -меншіктік мағынаны ауызша және жазбаша жеткізуді үйренеді.


    Оқушылар шеңберге тұрып, осы өлеңді хормен айтады.

    Күн көзіндей күлімдеп, Көңілді болып жүрейік. Қазіргі болар сабаққа, Жүректен ақ жол тілейік.



    Мақтау



    Слайд


    Сабақтың ортасы

    (6-37 минут)



    1-тапсырма

    Жеке жұмыс

    Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді, қосымша сұрақтар қою арқылы толықтырады.

    2-тапсырма

    Топтық жұмыс

    Оқушылардың қате кеткен тұстарына түзету жасайды, сауатты жазуға, сөйлеуге баулиды.

    3– тапсырма.

    Жеке жұмыс

    Мұғалім бағыт-бағдар береді, түсінбеген тұстарына қосымша сұрақтар беріп толықтырады. Салт- дәстүрді құрметтеуге, ұсатнуға,сыйлауға баулиды. Дәстүрді ұмытпауды насихаттайды.
    «Есте сақтайық» айдары бойынша оқулықта берілген ережені түсіндіреді, мысал келтіреді.
    4- тапсырма

    Жеке жұмыс


    Сергіту сәті

    «Ән салайық!»

    Оқылым. Айтылым

    Сөздердің мағынасын келесі бағаннан табады.

    А

    Тілек

    1

    Екі түст і жі


    Ә

    Жыр

    2

    Жүз жыл

    Б

    Өнегелі

    3

    Әнге қосып айтатын өлең

    В

    Сыйлы

    4

    Басқа адамдарға айтатын жақсы сөз

    Г

    Ала жіп

    5

    Барлығы жақсы көреді

    Ғ

    Ғасыр

    6

    Тәрбиесі мол

    Д

    Мұра

    7

    Өнер

    Оқылым

    Түсініп оқиды.


    Оқылым Айтылым.

    Мәтінді қайтадан оқиды, сұраққа жауап береді.

    1.«Тұсаукесер» тойында болдың ба?

    2.Тұсауды неліктен ала жіппен кеседі?

    3.Тұсауды кім кеседі?

    4. «Тұсаукесер» жырын кім айтады?

    Кімдікі? Ненікі?

    Егер сөз соңында: а,е,і,ы,я:-нікі: Ер-тоқым кімдікі:баланікі.


    Айтылым

    А) сұрақтарды мұқият оқып, жауап береді.

    Үлгі:-Аал жіп кімдікі?

    -Ала жіп біздікі.

    Ә)сөйлемді екінші нұсқаға өзгертеді.




    Оқушылар орындарынан тұрып әнді қосылып айтады.

    «Тұсаукесер» әні



    Дескриптор:

    - тапсырманы орындайды
    Өзара бағалау








    Оқулық 92- бет

    слайд

    Слайд
    Оқулық

    92- бет

    Сөздік


    Оқулық

    92- бет

    слайд



    Сабақтың соңы

    3 минут

    Үй тапсырмасын беру : 12-тапсырманы




    Кері байланыс

    «Білім қоржыны»

    Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді



    Бағалау

    Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


    написать администратору сайта