|
АКТ_4_Бағдарламалау_Кейіпкердің костюмін ауыстыру_Қысқамерзімді жоспар (1). 6 сынып. ыса мерзімді жоспары
Қысқа мерзімді жоспары
| Бөлім
| Python тілінде программалау
| Педагогтың аты-жөні
|
| Күні
|
| Сынып
| Қатысушылар саны
|
| Қатыспағандар саны
|
| Сабақтың тақырыбы:
| Практикалық тапсырмалар
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу
| Сабақтың мақсаты:
| Барлық оқушылар:
| «Программалау тілі» ұғымын біледі.
| Көптеген оқушылар:
| Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады
| Кейбір оқушылар:
| программаның кодын жазады, тексереді, нәтижені шығарады.
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
| Педагогтың әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| 1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Оқушыларды 3 топқа бөледі. Оқушылар шеңбер құрады. 15-ке дейін санаймыз. «Бір»-айтамыз, «екі»-шапалақтаймыз, «үш»-«Уау» деп айтады.
4.Өткен сабақты пысықтау. Топтық жұмыс. 1-тапсырма
-Программа құрастыруда операторлар мен арифметикалық амалдарды қалай қолданған тиімді? ҚБ: фишка /1 балл/
| 1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
Сабақтың мақсаттарымен танысады.
3.Оқушылар шеңбер құрады. 15-ке дейін санаймыз. «Бір»-айтамыз, «екі»-шапалақтаймыз, «үш»-«Уау» деп айтады.
4.Өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, стикерге ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды.
|
фишка
1 балл
| Стикер
| Сабақтың ортасы
| Осы сабақта оқушылар топта жұмыс істейді. Тапсырмаларды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, дептерге ойларын жазады, программаларды жазады, тексереді, нәтижені шығарады.
Топтық жұмыс. 2-тапсырма.
«Фигуралар» әдісі
Оқулық § 3.5-3.6, 90-бет, 4-тапсыма*** Дескриптор:
-берілген фигураларды экранға шығаратын программа құрастырады. ҚБ: фишка / 3 балл/ 3-тапсырма.
Оқулық § 3.5-3.6, 90-бет, 3-тапсыма* Дескриптор:
-берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құрады;
-құрастырылған атауын 3 рет экранға шығарады. ҚБ: фишка /1 балл/ 4-тапсырма:
Оқулық § 3.5-3.6, 91-бет, 5-тапсыма* Дескриптор:
-шеңбердің ұзындығын табатын программа кодын құрастырады;
-дөңгелектің ауданын табатын программа кодын құрастырады. ҚБ: фишка /2балл/ 5-тапсырма.
Оқулық § 3.5-3.6, 92-бет, 11-тапсыма* Дескриптор:
-функияларды пайдалану программа коды құрастырады;
-нәтижені шағырады. ҚБ: фишка /3 балл/
|
2-тапсырманы орындайды
3-тапсырманы орындайды
4-тапсырманы орындайды
5-тапрысманы орындайды
|
Фишка
3 балл
Фишка 1 балл
Фишка
2 балл
Фишка
3 балл
|
Жұмыс дәптері Оқулық
| Сабақтың соңы
| 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:
-Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын
| Жиналаған фишкаларды санайды- бағалау жұргізеді
|
| Плакат /слайд/
| Үй тапсырмасы
| § 3.5,3.6, 92-бет, 12-тапсырма
|
|
|
| |
|
|