Главная страница
Навигация по странице:

  • Топтық жұмыс 1-тапсырма

  • Жұптық жұмыс 2-тапсырма Время показа слайдов

  • Дескриптор

  • Жеке жұмыс 3-тапсырма Ауысудың

  • Сабақты бекіту. Рефлексия. ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия Жеке жұмыс: «ВЕЕР» әдісі

  • Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Смайликтерз» әдісі арқылы бағалайды. Мақсаты

  • 30-сабақ. Сабақтың тақырыбы: Жоба жұмысына презентация жасау

  • Ұзақмерзімді жоспар тарауы: 4-бөлім. «Презентациялар» (ортақ тақырыбы: «Су-өмірдің қайнар көзі»)

  • Жоба жұмысына презентация жасау.

  • Барлық оқушы үшін

  • Топтастыру: Топтастыру

  • І топ: ІІ топ: ІІІ топ

  • Саралау

  • Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі

  • Жаңа сабаққа дайындық. Мақсаты

  • ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін) Оқулықпен жұмыс істеу.

  • қмж. 3 сынып _МЖ жа_а.. ысамерзімді жоспар 1саба. Сабаты таырыбы міріміздегі айталаулар


    Скачать 494.92 Kb.
    Названиеысамерзімді жоспар 1саба. Сабаты таырыбы міріміздегі айталаулар
    Дата17.05.2023
    Размер494.92 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла3 сынып _МЖ жа_а..docx
    ТипПрограмма
    #1137161
    страница24 из 28
    1   ...   20   21   22   23   24   25   26   27   28







    мақсаттарына сәйкес құрылымды және жағымды кері байланыс ұсынуы тиіс.

    Оқушыларға жұмысты орындап жатқан адамға қоятын сұрақтар тізімі берілуі мүмкін. /Бұл әдіс оқушылардың жаңа сабақтың ақпаратымен танысуға, өзара талқылауға, бір-біріне сұрақ қоюға

    тиімді болып келеді./











    Топтық жұмыс

    1-тапсырма

    Өздерің тұратын аймақтағы су көздерінің (өзен, көл ) бірін таңдап, параққа 3 слайдтан тұратын презентацияның схемасын ұсыныңдар.

    1-парақта: Су көзі жайлы жалпы ақпарат.

    2-парақта: Су туралы мақал немесе өлең жолдары, жұмбақтар.

    3-парақта: Су көзінің суреті. Слайдтан слайдқа ауысу әсерінің түрі, көрсету уақыты, дыбыс таңдауы сияқты параметрлерді жоспарлаңдар.

    Дескриптор

    • Өздері тұратын аймақтағы су көздерінің (өзен, көл ) бірін таңдайды.

    • Параққа 3

    слайдтан тұратын презентацияның схемасын ұсынады.



    Қалыптастырушы бағалау

    Топтағы оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырма орындау деңгейіне қарай бір-бірін «Смайликтер» әдісі арқылы бағалайды.



    Интерактивті

    тақта

    Оқулық

    Жұмыс дәптерлері



    Жұптық жұмыс

    2-тапсырма

    Время показа слайдов бөліміндегі командалардың атауын жазып, қызметін анықтаңдар (7-сурет).



    Дескриптор

    • Время показа слайдов бөліміндегі командалардың атауын жазады.

    • Олардың қызметін анықтайды.

    Қалыптастырушы бағалау Жұптасқан

    оқушылар бірбірінің сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырма орындау деңгейіне қарай бір-бірін «Смайликтер» әдісі арқылы бағалайды.

    Интерактивті

    тақта

    Оқулық

    Жұмыс дәптерлері



    Жеке жұмыс

    3-тапсырма

    • Ауысудың

    анимациялық әсерлерінің көрсетілім кезінде қандай көмегі бар?

    • Презентацияға безендіру мен ауысуды қолданудың қандай айырмашылығы бар?

    • Слайдтарды тінтуірмен және уақытпен ауыстырудың екі түрі де қолданылатынын білдік. Оларды қандай мақсаттарда қолданады? Қайсысын қолданған тиімді? Неге?

    Дескриптор

    • Бір сұраққа жауап береді.

    • Екі сұраққа жауап береді.

    • Үш сұраққа толық жауап береді.



    Қалыптастырушы бағалау

    Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай өзін-өзі «Смайликтер» әдісі арқылы бағалайды.



    Интерактивті

    тақта

    Оқулық

    Жұмыс дәптерлері

    Сабақтың соңы 7 мин.

    Сабақты бекіту.

    Рефлексия.



    ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия

    Жеке жұмыс: «ВЕЕР» әдісі

    Сабақты бекіту, яғни қорытындылау үшін оқушыларға веер жасау тапсырмасы беріледі. Қағазды веер етіп бүктеп, бірінші оқушы бір бөлігіне сабаққа қатысты сұрақтар жазып шығады, екінші оқушы екінші бөлігіне қысқаша жауап жазып тапсырады.

    Қалыптастырушы бағалау

    Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Смайликтерз» әдісі арқылы бағалайды.

    Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

    Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

    Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

    Бағалау. Сіз

    оқушылардың

    материалды игеру деңгейін қалай

    тексеруді жоспарлап отырсыз?

    Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

    «Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».

    Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.

    «Смайликтер» әдісі

    Денсаулық сақтау технологиялары.

    Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

    Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

    Жалпы бағалау

    Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

    1: 2:

    Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

    1:

    2:

    Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?

    1:

    2:



    30-сабақ. Сабақтың тақырыбы: Жоба жұмысына презентация жасау

    Бөлімі:

    Ұзақмерзімді жоспар тарауы:

    4-бөлім. «Презентациялар» (ортақ тақырыбы: «Су-өмірдің қайнар көзі»)

    Педагогтің аты-жөні:



    Күні:



    Сыныбы:

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Жоба жұмысына презентация жасау.

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    3.2.3.1 мәтін мен бейнені қамтитын қарапайым таныстырылымдар жасау;

    3.1.2.1 қолданбалы программаларда «ыстық» пернелерді қолдану;

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушы үшін:

    Безендіру мен ауысуларды пайдаланып жоба жұмысына таныстырылым дайындауды үйренеді.

    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезеңі/уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар




    (Ұ)

    Ұйымдастыру кезеңі:

    1-7 мин.

    Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

    І. Қызығушылықты ояту: «Балық, құс, аң» ойыны

    Мақсаты: Жүргізуші ойыншылардың жанына барып ақырын ғана «балық, құс, аң» деп айтып-айтып келеді де, бір ойыншының жанына барған кезде дауысын қаттырақ шығарып: «Балық!» (немесе аң, құс) деп айтып қалады. Сол мезетте ол ойыншы бірден өзі білетін кез келген балықтың атын айтып үлгеруі керек. Айта алмай қалса, ол ойыннан шығады. Ойын ең соңғы ойыншы қалғанша жалғаса береді. /Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды ахуал орнатады/.

    Топтастыру:

    Топтастыру

    «Есімдер арқылы топтастыру» әдісі

    Оқушылардың есімдерін балмұздақ таяқшаларына жазыңыз және жауап беру үшін кездейсоқ тәртіппен оларды таңдап шығарыңыз. 1,2,3-ке дейінгі сандарды допқа немесе оқушылардың саны немесе сыныптағы отыратын орнының нөмірі жазылған санауыштарда жазыңыз.

    І топ: ІІ топ: ІІІ топ:

    Мақсаты: Белсенді оқу, оқушының мұғалімді мұқият тыңдап қана қоймай, белсенді жұмысқа тартылуын көздейтін оқыту мен оқу әдістерінің бірі болғандықтан оқу мақсаттарына қол жеткізуде оқушылардың қажеттіліктерін, қабілет деңгейлері мен қызығушылығын ескере отырып топтастыру жоспарланды.

    Тиімділігі: Топтық жұмыста – бір-бірімен ой бөлісіп, пікірлесуге, өз ойын ортаға салуға; жұптық жұмыста – ақылдасып, келісімге келуге, өзгенің пікірін тыңдап, құрметтеуге; жеке жұмыста – өзіндік пікір қалыптастырып, сын тұрғысынан ойлануына мүмкіндік болады. Саралау: Оқытудың қажеттілігіне қарай топ құруда саралаудың «Жіктеу» тәсілі

    қолданылады.

    (МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі.

    Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.

    • «Жоба» дегеніміз не? Оны жасау

    қандай

    қадамдардан

    тұрады? Есіңе түсір.

    • Жасаған жобаңды көпшілікке қалай таныстырар едің?



    Қалыптастырушы бағалау

    Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. Бес жұлдыз –Өте жақсы!, Төртбұрыш – Жақсы!, Үшбұрыш – Талпын!.



    Интерактивті

    тақта

    Оқулық

    Жұмыс

    дәптерлері

    Жаңа сабаққа дайындық.

    Мақсаты: Алдыңғы білім мен жаңа білімді ұштастыру үшін жетелеуші және түрткі сұрақтарды талқылау.

    Тиімділігі: Оқушыға сұрақ қою, проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Пікірлерін еркін айты, ешқандай сынға ұшырамауы керек, қағазға түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын жүргізуге де болады.

    Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін, мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады.

    Сабақтың ортасы

    (26 мин)

    ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін)

    Оқулықпен жұмыс істеу.

    «Әңгімелесетін

    әріптестер» әдісі

    Алдымен топтарға бірігіп, оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқиды. Жаңа сабаққа сілтеме жасауды көздейтін бастапқы немесе бүкіл сыныпқа арналған тапсырма ретінде оқушылар

    Дескриптор

    • Жаңа тақырыптың мәтінімен оқып, танысады.

    • Топтар арасында талқылайды.

    • Бір-біріне сұрақтар қойып,

    түсінбеген жерлерін толықтырады.



    Қалыптастырушы бағалау

    Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. Бес жұлдыз – Өте жақсы!, Төртбұрыш – Жақсы!, Үшбұрыш – Талпын!



    Интерактивті

    тақта

    Оқулық

    Жұмыс

    дәптерлері
    1   ...   20   21   22   23   24   25   26   27   28


    написать администратору сайта