|
Қысқамерзімді жоспар. ысамерзімді жоспар аза тілі 5сынып Сабаты таырыбы лтты талам
Қысқамерзімді жоспар
Қазақ тілі 5-сынып
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық талғам
№15– сабақ.
Бөлім:
| 2-бөлім .Киім. Сән. Талғам
| Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
| 30.09.2022
| Сыныбы:
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:
| Ұлттық талғам
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| 5. 3.4.1эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу
5.4.1.1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу
| Сабақтың мақсаты:
| Барлық оқушылар үшін:
Білім алушылар эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазады.
| Құндылықтарға баулу:
| «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.
| Сабақтың барысы:
Үй тапсырмасын тексеру
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма беру
| Үйге берілген 6,7,8 тапсырмаларды тексеру
6-тапсырма
Лақ-ы – лағы
Бұлақ-ы-бұлағы
Қолғап – ы – қолғабы
Кезек – і –кезегі
Еңбек –і – еңбегі
Мектеп- і-мектебі
7- тапсырма
Оқы –у –оқу
Тоқы –у-тоқу
Қобалжы-у –қобалжу сол сияқты 8- тапсырма
Киіз үйдің ішкі көрінісін сипаттап жазып келу керек,соны тексеру керек. 9- тапсырма
Екінші әдістемелік кітаптан № 11 аудио мәтінді дауыстапоқып бересің
А) тапсырмасы, тыңдаған мәтіннің орналасы ретімен айтып шығу керек оқушылар Дауыссыз дыбыстардың жазылу ерекшеліктері» атты ережені оқушылар оқып шықсын. Сосын өзің де түсіндіріп жібересің
10 тапсырма мәтінді оқып шығады
А) тапсырмасы қарамен жазылған сөздерді дәптерлеріне теріп жазып алсын, сосын ауызша мағынасын түсіндіру керек. 11 тапсырма
Өлеңді мәнерлеп оқып шығып, қазақтың төл сөздерінде ғана кездесетін дыбыстарды атап шығу керек. 12 тапсырма
Қатаң дыбысқа аяқталатын сөздерге түрлі қосымша жалғап көріңдер, өзгерістерге мән беру керек.
Мысалы: қасық – ы- қасығы
Сол сияқты Үйге 13.14. 16 тапсырмаларды орындап келуге бересің. Түсінідіріп беру керексің.
| |
|
|