Главная страница

8 кокжиек 4-тоқсан жаңасы (1). ысамерзімді жоспар Сабаты таырыбы 1саба


Скачать 2.87 Mb.
Названиеысамерзімді жоспар Сабаты таырыбы 1саба
Дата18.05.2023
Размер2.87 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла8 кокжиек 4-тоқсан жаңасы (1).docx
ТипДокументы
#1140751
страница1 из 19
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:

1-сабақ.

Бөлім:

11 бөлім. Мәңгілік елдің нұрлы жолы. Н.Назарбаев «Қазақстан жолы»(үзінді)

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ел болашағы жастардың қолында

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.3.2.1-публицистикалық стильдің тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтау;

8.1.4.1-орта көлемді прозалық,драмалық және поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау,тақырыбы мен идеясын талдау;

Сабақтың мақсаты:

публицистикалық стильдің тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтай алады;

орта көлемді прозалық,драмалық және поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдай алады,тақырыбы мен идеясын талдай алады;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. сәлемдесу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу 2.Зейіндерін сабаққа шоғырландыру «Көңіл-күй білдіру» Парақшаларға смайлик салып, өз көңіл-күйлерін білдіреді ІІ.Үй тапсырмасын сұрау Өткен тоқсан бойынша тақырыптарды пысықтау

Дескриптор

3 балл

-Пысықтайды

-Ойын айтады

ҚБ

Смайликтер

Оқулық, жұмыс дәптерлері

ДК экраны



(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.


Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.

Өз ойымен бөліседі.

Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.

Үй тапсырмасын «Интервью» тәсілі арқылы айтып шығады.

Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.




Сабақтың ортасы


Сөздік жұмысы

1-тапсырма:

Жеке жұмыс

Қосымша тапсырма

Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді

ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі

Жаңа сөздермен жұмыс:

Жолдау-послание

Көшбасшы-лидер

Іргетас-основание

Өсиет-завещание

Баба-предки

Ынтымақ-солидарность, единтсво

Айтылым

Сұрақтарға жауап береді. Елбасының халыққа арнаған жолдаулары туралы пікірін білдіріп, түсінігін қалыптастырады.
Айтылым



Дескриптор: Жалпы - 3 балл.

-Мәлімет айтады



8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері

Аударма

сөздік




2-тапсырма:

Жұптық жұмыс

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

3- тапсырма

Топтық жұмыс
Мұғалім оқушыларды ұйымшылдыққа баулып, бағыт- бағдар береді.

Айтылым Жазылым

Қанатты сөздерді жазады.Парталас досымен жұптасып, біреуін тақырып етіп алып, ой бөліседі. .«ПОПС формуласы» арқылы түсіндіреді.
Оқылым Айтылым

Топқа бөлініп, мұғалім ұсынған тапсырманы орындайды.

1-топ: «Жолдауға» байланысты сызбаны толтырады. Мәтіннің идеясын түсіндіреді.

2-топ: «Дискуссиялық карта» арқылы тақырыптың ұнаған, ұнамаған тұстарына түсінік береді.

3-топ: «6 неліктен» тәсілін қолданып мәтін мазмұнын ашатындай сұрақтар жазады.

Дескриптор: Жалпы – 4 балл.

-Түсіндіреді

-Мағынасын ашады

«Түрлі- түсті кеме» тәсілі

Дескриптор

5 балл

-топпен жұмыс жасайды

-мәтінді оқиды

«Білім қоржыны» тәсілі

8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері

Суреттер топтамасы

Слайдтар


Кесте

Сызбалар




4-тапсырма:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

Тілдік бағдар

Қосымша тапсырма

Жеке жұмыс


Жазылым.

Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қойып, сөйлемді жазады. Не себепті ол қосымшаларды қойғанын түсіндіреді.

Берілген сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді.

Жазылым Айтылым

Талғаулы салалас құрмалас сөйлем туралы мәліметті игеріп, мысал жазады. Жалғаулықтары: не, немесе, кейде, я, яки, болмаса.

Үлгі: Мен биыл оқуғыа түсемін немесе әскер қатарына қосыламын.

Жазылым

Берілген мәтін мазмұныны бойынша етістіктерді бір бағанағ, зат есімдерді екінші бағанға бөліп жазады..

Дескриптор: Жалпы - 3 балл.

-Тапсырманы орындайды

«Бағдаршам» тәсілі.

Дескриптор

3 балл

-Көшіріп жазады

Смайликтер

8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
«Жұмбақтар» жинағы

Сабақтың соңы

Бағалау

«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.

Рефлексия:

Үйге тапсырма

5-тапсырма

«Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар»



Қысқамерзімді жоспар

2-сабақ.

Бөлім:

11 бөлім. Мәңгілік елдің нұрлы жолы. Н.Назарбаев «Қазақстан жолы»(үзінді)

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ел болашағы жастардың қолында

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.1.1-мәтін тақырыбы,тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау;

8.5.1.5-демеулік шылаулардың (сұраулық, күшейткіш) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану

Сабақтың мақсаты:

мәтін тақырыбы,тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжай алады;

демеулік шылаулардың (сұраулық, күшейткіш) қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


І.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу

«Шаттық шеңбері»

Оқушылар шеңберге тұрады, бәрінің арқасына А4 форматты қағаз жапсырылады. Бәрі оңға бұрылады, арқасын беріп тұрған оқушының парағына өзінің тілегін сурет арқылы білдіреді.


Дескриптор

-Ойын айтады

-Пікірін білдіреді

ҚБ

«Қол шапалақ»

Оқулық, жұмыс дәптерлері

ДК экраны




(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.

Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.

Өз ойымен бөліседі.

Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.


Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.


Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы


Сөздік жұмысы

8-тапсырма

Жұптық жұмыс

Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқып береді,

берілген жаттығуларды орындатады.

Қосымша тапсырма

Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді

ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі

Айтылым

Тағдыр-судьба

Рух-дух

Сіңіру-усваивать

Табыс-доход

Гүлдену-процветать

Жазылым Айтылым

Парталас досымен тапсырманы орындайды.

Мәтінді мағыналық бөліктерге бөліп, әр бөлігіне тақырып қояды. Әр бөлік бойынша екі сұрақтан дайындап, көршісінен сұрайды.
Айтылым

«Акроним» тәсілі арқылы тақырыпқа байланысты сөздер айтады.

Қ

А

З

А

Қ

С

Т

А

Н



Дескриптор: Жалпы – 4 балл.

-Сәйкестендіреді

-Кестемен жұмыс жасайды

-Сипаттайды

«Өзін- өзі бағалау» тә сілі

8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері

Интербелсенді тақта


Слайдтар

Суреттер топтамасы




Тапсырма:

Топтық жұмыс

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.


Оқылым Айтылым

1-топ: «Оймоншақ» тәсілі арқылы тақырып бойынша баяндайды.

2-топ: «Шындық па, жалған ба» кестесі арқылы тапсырма орындайды.



3-топ: «Төрт сөйлем» тәсілі бойынша тақырыпты талдайды.


Дескриптор: Жалпы - 5 балл.

- Топтар бір-бірін критерийге сай бағалап, комментарий жазып отырады.

«Блоб ағашы» кері байланыс.

8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері




6-тапсырма:

Оқулықта берілген айдарындағы тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

7-тапсырма

Жеке жұмыс

Қосымша тапсырма

Жеке жұмыс
9- тапсырма

Жеке жұмыс

Ойтаразы

Жеке жұмыс

Жазылым

Шылауларды пайдаланып, талғаулы салалас сөйлем құрайды.

Мұғалімнің қосымша ұсынған «Аяқталмаған сөйлемін» орындайды.

Жазылым

Мәтін бойынша «Қос жазба» күнделігін толтырады. Түсіндіреді. Түсініксіз сөздерді теріп алып, мағынасын ашады.

Оқылым Айтылым

Тапсырманы орындайды.

«Сәйкестендіру кестесін» толтырады.

Жазылым

Берілген сөйлемдерді жалғастырып, талғаулы салалас сөйлем құрайды.

Айтылым

«Роунд- Робин» тәсілі.

Дескриптор: Жалпы – 3 балл.

- Мағынасын анықтайды

- Кестені толтырады.

«Бутерброд» тәсілі.

Дескриптор

3 балл

-Ойын айтады

Смайликтерді қолданады

Дескриптор

3 балл

-Сипаттайды

-Түсініктеме береді



8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері

Сабақтың соңы

Бағалау


«Бір ауыз сөз» әдісі.

Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа рефлексиясы
Үй тапсырмасы

Жеке жұмыс:

Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді
10- тапсырма

Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар,

«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.



  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


написать администратору сайта