Главная страница
Навигация по странице:

  • Бөлім: 7. 2 A Атомдар. Молекулалар. Заттар

  • (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі

  • Мақсаты

  • Дескриптор Жалпы–3 балл-Су молекуласын ыдырата алады.

  • Қысқамерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы

  • І.Ұйымдастыру кезеңі: а)

  • Химия. 7-сынып. 2 тоқсан кмж. ысамерзімді жоспар Сабаты таырыбы Атомдар мен молекулалар 1саба


    Скачать 299.28 Kb.
    Названиеысамерзімді жоспар Сабаты таырыбы Атомдар мен молекулалар 1саба
    Дата25.11.2021
    Размер299.28 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаХимия. 7-сынып. 2 тоқсан кмж.docx
    ТипДокументы
    #282242
    страница1 из 3
      1   2   3

    Қысқамерзімді жоспар

    Сабақтың тақырыбы:Атомдар мен молекулалар

    1-сабақ.

    Бөлім:

    7.2A Атомдар. Молекулалар. Заттар


    Педагогтің аты-жөні:

    Тұрымбетова Д.

    Күні:



    Сыныбы: 7 - Г , 7-Д

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Атомдар мен молекулалар

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    7.1.2.1 -атомдар мен молекулалардың айырмашылығын білу

    Сабақтың мақсаты:

    Атом заттың ең кіші бөлшегі екенін біледі;

    Молекула заттың құрамы мен қасиетін сақтайтын ең кіші бөлшегі екенін біледі

    Атомдар мен молекулалардың айырмашылығын біледі

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Қызығушылықты ояту.

    7 мин.

    (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

    1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

    2. Оқушыларды топтарға біріктіру.


    Әр оқушы қима қағаздарды таңдау арқылы ұқсас құралдармен 3 топқа бірігеді.

    1 топ: Қалам

    2 топ: Кітап

    3 топ: Қайшы








    Жаңа сабаққа кіріспе


    Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.

    .

    1. Заттарды құрайтын бөлшектер қалай аталады?

    2. Молекула дегеніміз не?

    3. Заттардың молекулалары бірдей ме?


    Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.


    Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

    Сабақтың ортасы

    Мағынаны ашу.

    15 мин.

    Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді

    Оқулықты оқып танысып шығады.Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.

    Дескриптор:

    -Атом-молекулалық ілім химия ғылымына кім енгізгенін біледі .

    7-сынып оқулығы.

    Жұмыс дәптерлері.

    Топтық жұмыс «жалғасын тап» 6 мин


    Жалғасын тап топтық жұмысында тапсырманы орындатад, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

    Дене неден құралады ...............................................................

    Зат нелерден құралады...........................................

    Атомдар мен молеукулалар құрлысын ата..........................
    Атомдық ілімді химия ғылымында қолданған-----------------

    Заттың химиялық бөлінбейтін ұсақ бөлшектері

    Дескриптор:

    Жалпы -3 балл

    -Түсіп қалған сөздерді қойып сөйлемді толықтырып дәптерге жазады.

    -Атомдар мен молекулалар тақырыбына презентация дайындайды.




    Жеке жұмыс

    5 мин

    Су молеку-

    ласының ыдырап, нәти-

    жесінде сутек және от-

    тек молекулаларының

    түзілуін көрсету?




    су молекулалары



    Дескриптор

    Жалпы–3 балл

    -Су молекуласын ыдырата алады.

    -Бір-бірінен айырмашылығын түсіндіре алады

    7-сынып оқулығы.

    Жұмыс дәптерлері

    Сабақтың соңы

    Ой толғаныс.

    Рефлексия

    7 мин.

    .

    Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.







    Қысқамерзімді жоспар

    Сабақтың тақырыбы:Химиялық элементтер.Жай және күрделі заттар

    2-сабақ.

    Бөлім:

    7.2A Атомдар. Молекулалар. Заттар

    Педагогтің аты-жөні:

    Тұрымбетова Динара

    Күні:

    15.11.2021 18.11.2021

    Сыныбы: 7- Г , 7- Д

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Химиялық элементтер.

    Жай және күрделі заттар

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    7.1.2.2 -әрбір элементтің химиялық таңбамен белгіленетіндігін және белгілі атом түрі екенін білу

    7.1.2.3 -элементтерді металдар мен бейметалдарға жіктеу

    7.1.2.4 -заттарды құрамына қарай жай және күрделіге жіктеу

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар үшін:Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

    Көпшілік оқушылар үшін: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

    Кейбір оқушылар үшін: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Қызығушылықты ояту

    7 мин.

    І.Ұйымдастыру кезеңі:

    а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін

    Атом дегеніміз не ?

    Молекула дегеніміз не ?

    Атом молекулалық ілімді кім ұсынды ?

    Атом мен молекула ұғымын ажырата алады


    Жаңа сабаққа кіріспе


    (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.

    Әр химиялық

    элементтің өзінің жеке

    таңбасы болатынын

    білетін боламыз;

    химиялық элемент

    атомның белгілі бір түрі

    екенін түсінеміз;

    элементтерді металдар

    және бейметалдар,

    заттарды жай және

    күрделі заттар деп

    жіктеуді үйренеміз.


    Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту,

    оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.




    Жеке жұмыс

    5 мин

    Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау№1,2,3


    1Химиялық элемент дегеніміз не? Химиялық элемент және жай зат

    Ұғымдарының айырмашылығы қандай?

    2. Келесітұжырымдардыңқайсысындахимиялық элемент, қайсысында

    жайзаттуралысөзболады?

    А) азот пен оттек ауаныңнегізінқұрайды;

    ә) жерқыртысыныңжартысыоттектіңүлесінетиеді;

    б) азот өсімдіктіңөсуінеқажет;

    в) гелий еңалғашКүннентабылды.

    3. Жай заттар қандай үлкен екітопқа бөлінед і және олардың бір-

    Бірінен айырмашылығы неде?

    Дескриптор:

    - Сызба сызады-1б

    - Өз тұжырымдарын негіздейді-1б
    -Айырмашылығынтабады-1б
    -Химиялық элементтерді жаттайды-1б


    оқулығы.

    Жұмыс дәптерлері.

    Топтық жұмыс

    6 мин

    Оқулықтағы Біліміңді тексер тапсырмасын орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

    Атомдық нөмірлері 6, 8, 12, 18, 22, 33, 29, 79, 80-ге тең

    химия лық элементтерді периодтық жүйеден тауып көрсетіп,

    олардыатайаласың ба?

    1. Периодтықжүйеде а) ғаламшарлар; ә) атақтығалымдар;

    б) мем-

    ле кет; в) қалаларқұрметінеаталғанэлементтер бар ма?

    Дескриптор:

    -Химиялық элементтерді периодтық кестеден тауып көрсетеді-1б
    -Периодтық жүйені кесте бойынша түсіндіреді-1б
    -Кесте бойынша салыстырады-1б

    ДК экраны

    7-сынып оқулығы.

    Жұмыс дәптерлері.

    Сабақтың соңы

    Ой толғаныс.

    Рефлексия

    7 мин.

    «Бір ауыз сөз» әдісі.


    Жеке жұмыс:

    Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. Т.б.

    Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.

    .




    Жалпы бағалау

    1.Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті :

    .







    Қысқамерзімді жоспар

    Сабақтың тақырыбы: Атомның құрамы мен құрылысы. Изотоптар

    3-сабақ.

    Бөлім:

    7.2A Атомдар. Молекулалар. Заттар


    Педагогтің аты-жөні:

    Тұрымбетова Динара

    Күні: 22.11.2021

    25.11.2021 7- Д

    Сыныбы: 7- Г

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Атомның құрамы мен құрылысы. Изотоптар

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    7.1.2.5 –протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу

    7.1.2.6 –алғашқы 20 элементтің атом құрылысы (p+, n0, e-) мен атом ядросының құрамын білу;

    7.1.2.7 –изотоп түсінігін білу

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар үшін:

    Атомның құрамы мен құрылысын біледі

    Көпшілік оқушылар үшін:

    Білім алушылар p+, n0, e не екенін біледі

    Кейбір оқушылар үшін:

    Изотоп түсінігін сипаттай алады
      1   2   3


    написать администратору сайта