Главная страница

тести. Історія Укр. Тест


Скачать 24.26 Kb.
НазваниеІсторія Укр. Тест
Дата12.04.2021
Размер24.26 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлатести.docx
ТипДокументы
#193944

Історія Укр. Тест

2020

  1. «Хто підписав документ, уривок з якого наведено: «Наказ “Сокола-Батька”. Члени всіх філій “Сокола-Батька” як “Січей”, так і “Соколів” мають стати тепер членами “Українських Січових Стрільців”… У стрілецьких справах усі тепер підпадають під наказ “Української Бойової Управи”…»?

  2. А Іван Франко Б Іван Боберський В Євген Петрушевич Г Андрей Шептицький

2. Скликання І Всеукраїнського з’їзду рад ініційовано більшовиками з метою

А усунення Української Центральної Ради (УЦР) від влади.

Б подолання чергового конфлікту УЦР з Тимчасовим урядом Росії.

В ратифікації умов Берестейського (Брестського) миру з державами Четверного союзу.

Г протидії поширенню корніловського заколоту на території України.

3. Коли оприлюднено відозву, уривок з якої наведено: «Дня 19 жовтня Твоєю волею утворилася на українських землях бувшої Австро-Угорської монархії Українська Держава та її найвища влада – Українська Національна Рада. З нинішнім днем Українська Національна Рада обійняла владу в столичнім місті Львові й на цілій території Української Держави…»? А 1917 р. Б 1918 р. В 1919 р. Г 1920 р.

4. Директорія здобула владу за підтримки

А підрозділів Робітничо-Селянської Червоної Армії. Б окупаційних військ держав Антанти. В селянських повстанських загонів. Г з’єднань Добровольчої армії.

6. Першим митрополитом Української автокефальної православної церкви, утвореної 1921 року, став А Василь Липківський. Б Сергій Єфремов. В Петро Болбочан. Г Володимир Вернадський.

8. Занесення на «чорну дошку» – це захід, який використовувало партійнорадянське керівництво СРСР / УСРР для А запровадження терору голодом. Б боротьби з масовими епідеміями. В реалізації антицерковної політики. Г усунення наслідків політики «ножиць цін».

Проаналізуйте фрагмент історичного документа та виконайте завдання 9–11 до нього. «Ще не минуло місяця, як ми вдало перейшли кордон і вступили до лав Січі й уже вчора зіткнулися з наступом ворожого війська та прийняли нерівний бій. Сьогодні Сойм проголосив незалежність Карпатської України. Новообраний Президент відразу звернувся до Німеччини з проханням про взяття країни під охорону Рейху та недопущення захоплення її. Відповіді ще немає…»

9. Цитований лист написано в А листопаді 1938 р. Б березні 1939 р. В серпні 1940 р. Г червні 1941 р.

10. Про «наступ ворожого війська» якої держави йдеться в листі? А Румунії Б Угорщини В Чехо-Словаччини Г Радянського Союзу

12. Засновником «Поліської Січі» – збройно-політичної формації, що діяла на Волині від червня 1941 р. до лютого 1944 р., – був А Р. Шухевич. Б А. Мельник. В С. Бандера. Г Т. Бульба (Боровець)

13. Проаналізуйте директиву керівнику Райхсміністерства в справах окупованих східних територій А. Розенбергу: «Цей мільйон нам конче потрібен протягом наступних чотирьох місяців. Від 15 березня ми встановили щоденні норми вивезення робітників до Райху: з генерального комісаріату “Білорусі” – 500 осіб, з райхскомісаріату “Україна” – 1 000 осіб… Від 1 квітня цього року щоденна квота має бути подвоєна…» У зверненні йдеться про А «колабораціоністів». Б «чорносвитників». В «остарбайтерів». Г «осадників».

14. Який характер мала кампанія боротьби з «безрідними космополітами», розгорнута в СРСР / УРСР у повоєнні роки? А антицерковний Б антисемітський В антинатовський Г антиукраїнський

15. Влада Польської Народної Республіки сподівалася «остаточно вирішити українське питання», здійснивши операцію А «Захід». Б «Ост». В «Вісла». Г «Барбаросса».

16. Проаналізуйте уривок з історичного джерела: «...Партійні організації не завжди враховують ту обставину, що останнім часом повернулося з місць ув’язнення значне число осіб реабілітованих або відбувших термін покарання. Серед них є особи, особливо із числа буржуазних націоналістів, які ідейно не роззброїлися. ЦК КПРС вимагає від партійних та радянських органів уживати рішучих заходів до тих, які намагаються відновити свою минулу антирадянську діяльність…» Що стало передумовою появи цитованого документа? А формування багатопартійності Б зародження дисидентського руху В виникнення руху «шістдесятників» Г ліквідація Головного управління таборів (ГУТабу)

18. «Працю», згадану в уривку документа, автор написав під впливом арештів А дисидентів. Б колаборантів. В остарбайтерів. Г номенклатурників.

19. Якою була реакція компартійного керівництва УРСР на згадану в документі «працю»? А початок цькування автора Б розгортання публічної дискусії В припинення зросійщення освіти Г виправдання судом заарештованих

21. Процеси «перебудови» в СРСР привели в Україні до А появи дисидентського руху. Б подолання економічних проблем. В зростання життєвого рівня населення. Г зростання національної самосвідомості українців.

22. Ігор Юхновський згадував про події серпня 1991 р.: «Референдум був найважливішим з усього. Щоправда, проти нього виступали навіть деякі члени Народної ради. Але я наполягав: референдум є обов’язковим». На Референдум було винесено питання А надання Криму автономії в складі УРСР. Б всенародного ухвалення Конституції України. В підтвердження Акта проголошення незалежності України. Г ухвалення тексту Декларації про державний суверенітет України.

24. Увідповідніть подію періоду боротьби за відновлення державності України (1918–1921 рр.) з її наслідком.

(2019)1 проведення Всеукраїнського з’їзду хліборобів-власників (Всеукраїнського хліборобського конгресу) 2 «Листопадовий зрив» 3 підписання Берестейського (Брестського) миру 4 скликання Трудового конгресу України

А визнання Директорії вищою владою в Україні

Б утворення Державного секретаріату на чолі з К. Левицьким

В початок антигетьманського повстання на чолі з Директорією

Г проголошення П. Скоропадського гетьманом України Д відновлення влади Української Центральної Ради

Увідповідніть ім’я історичного діяча з фактами його біографії. 1 А.-Х. Султан 2 Н. Челібіджіхан 3 П. Григоренко 4 М. Джемілєв

А один з організаторів першого Курултаю, автор національного гімну кримських татар Б генерал-майор, активний учасник дисидентського руху, обстоював право кримських татар повернутися на батьківщину В дисидент, перший голова Меджлісу кримськотатарського народу Г просвітитель, видавець першої в Криму тюркомовної газети «Терджиман» Д льотчик-ас, учасник Другої світової війни, національний герой кримськотатарського народу

1. Економічна криза, що охопила Наддніпрянську Україну в 1900–1903 рр., спричинила А націоналізацію важкої промисловості. Б концентрацію промислового виробництва. В втрату економічної першості регіону в Російській імперії. Г занепад добувної та металургійної галузей промисловості.

2. У якому році відбулася подія, що зумовила появу в польській газеті «Kurjer Stanisáawowski» цитованої статті: «На згаданому вічі справедливо було порушено питання, що жінкам належить право голосу на рівні з чоловіками, які цього року його здобули... і за це право ми маємо боротися…»? А 1900 р. Б 1907 р. В 1908 р. Г 1911 р.

3. Які українські землі під час Першої світової війни в 1914 р. було окуповано російськими військами? А Західне Поділля, Східну Волинь Б Холмщину, Західну Волинь В Східну Галичину, Північну Буковину Г Закарпаття, Мармарощину

4. «Самостійники» були ініціаторами А виступу «полуботківців». Б гетьманського перевороту. В створення Української Центральної Ради. Г скликання Всеукраїнського національного конгресу

5. Згаданий у документі наступ польських військ зумовив А скасування Акту Злуки між УНР та ЗУНР. Б успішне для Польщі завершення радянсько-польської війни. В визнання делегації ЗУНР учасником Паризької мирної конференції. Г реалізацію дозволу Антанти на тимчасову окупацію Східної Галичини Польщею.

6. У цитованому документі відображено ситуацію боротьби за збереження державності України в А 1917 р. Б 1918 р. В 1919 р. Г 1920 р.

10. Комплекс заходів, уживаних компартійно-радянським керівництвом у 1920-х – 1930-х роках, що мали на меті розбудову й модернізацію промисловості, увійшов в історію під назвою А «інкорпорація». Б «колективізація». В «коренізація». Г «індустріалізація».

11. «Підкарпатська Русь» – офіційна назва в 1920-х – 1930-х рр. українських земель у складі А Польщі. Б Румунії. В Угорщини. Г Чехословаччини.

12. Про дії якої влади йдеться в уривку з історичного джерела: «Підготовча робота до евакуації та сама евакуація в’язниць розпочалася з 22 червня цього року. У чотирьох в’язницях утримувалося 5424 в’язні. У перший же день уторгнення німців у СРСР у в’язницях було виконано вироки щодо 108 в’язнів…»? А угорської Б польської В нацистської Г радянської

15. У 1957 р. Центральне розвідувальне управління США підготувало доповідь з характеристикою регіонів України за ступенем сприяння американським силам спеціальних операцій на випадок можливої війни з СРСР. Якому з регіонів надано таку характеристику: «У цьому регіоні спеціальні сили можуть отримати значну підтримку місцевого населення включно з його активною участю в діях проти радянського режиму…»? А Центральній Україні Б Південній Україні В Західній Україні Г Східній Україні

16. Яка група осіб, репресованих сталінським режимом, не підлягала реабілітації в роки «відлиги»? А в’язні, засуджені за статтею Карного кодексу «шкідництво» Б колишні в’язні німецьких концтаборів часів Другої світової війни В в’язні, засуджені за звинуваченням в «українському буржуазному націоналізмі» Г партійні функціонери – жертви політичних репресій 1937–1938 рр

17. «Космічну еру» в історії людства започатковано А першим польотом людини в космос. Б висадкою першої людини на Місяці за програмою «Aполлон». В запуском людиною першого штучного супутника Землі. Г успішним випробуванням людиною першої балістичної ракети. 18. Однією з характерних рис соціально-економічного розвитку УРСР на початку 1980-х рр. було А скорочення соціальних видатків. Б впровадження фермерських господарств на селі. В зростання дефіциту товарів широкого вжитку. Г згортання ринкових механізмів управління економікою.

Прочитайте уривок історичного документа та виконайте завдання 20–22.

«...Сам факт проведення з’їзду – серйозна поразка [компартійного] апарату. Тривалий час Україна була республікою “застою” й, нарешті, вона сказала своє вагоме слово. Було враховано помилки інших республік, і ми прийшли до з’їзду без катаклізмів... З’їзд став силою, що консолідувала людей різних поколінь, політичних поглядів, багатьох організацій». 20. У якому році відбулась описана подія? А 1988 р. Б 1989 р. В 1990 р. Г 1991 р. 7

21. Що стало результатом описаної події? А відновлення діяльності Української Гельсінської групи Б відкриття клубу творчої молоді «Супутник» В створення Народного руху України за перебудову Г легалізація Української робітничо-селянської спілки

22. Подія, описана в джерелі, А засвідчила факт розпаду Радянського Союзу. Б сприяла початку люстрації корумпованої влади. В започаткувала процес розроблення нової Конституції. Г була складовою процесу формування багатопартійності

24. З’ясуйте, до якої події причетний кожен з указаних діячів. А ініціювання створення Товариства українських поступовців Б створення програми Української революційної партії В заснування української парламентської громади в I Державній Думі Росії Г утворення Директорії Української Народної Республіки Д формування легіону Українських січових стрільців

1 М. Міхновський 2 Є. Чикаленко 3 В. Винниченко 4 І. Шраг

26. 1 проведення операції «Вісла» 2 уключення Закарпаття до складу УРСР 3 депортація кримських татар та інших народів Криму 4 ліквідація Української греко-католицької

А 1944 р. Б 1945 р. В 1946 р. Г 1947 р. Д 1948 р.

29. Що було характерним для процесу колективізації в УСРР? 1 масовий добровільний вступ селян до колгоспів 2 проведення кампанії з розкуркулювання заможного селянства 3 ліквідація системи державної хлібозаготівлі 4 розширення мережі машинно-тракторних станцій 5 державне стимулювання приватних присадибних господарств 6 запровадження внутрішніх паспортів для населення міст і новобудов 7 майнове розшарування колгоспного селянства

(2017)

1. Відстоювання самодержавства, невизнання українців і білорусів як окремих народів, неподільність Російської імперії, антисемітизм – це складові програми А «народовців». Б «москвофілів». В «українофілів». Г «чорносотенців».

2. У 1907 р. на західноукраїнських землях відбулося А відкриття у Львові окремого українського університету. Б впровадження загального виборчого права для чоловіків. В започаткування політики «нової ери» в українсько-польських відносинах. Г об’єднання Галичини, Буковини та Закарпаття в єдиний Коронний край.

3. Бойові дії на українських землях у роки Першої світової війни розпочалися в А 1914 р. Б 1915 р. В 1916 р. Г 1917 р.

4. Прочитайте уривок з історичного документа та виконайте завдання. «На час до вирішення справи про місцеве врядування Установчими Зборами по справах місцевого врядування Україною вищим органом Тимчасового уряду є Генеральний Секретаріат, який призначає Тимчасовий уряд за пропозицією Центральної Ради. Повноваження Генерального Секретаріату поширюються на губернії: Київську, Волинську, Подільську, Полтавську і Чернігівську…»

Поява цитованого документа призвела до А надання Українською Центральною Радою допомоги Тимчасовому уряду в боротьбі з більшовиками. Б оформлення компромісу між Українською Центральною Радою та Тимчасовим урядом у вигляді Другого Універсалу. В підтримки Українською Центральною Радою генерала Л. Корнілова – очільника заколоту проти Тимчасового уряду. Г загострення стосунків між Українською Центральною Радою та Тимчасовим урядом

Прочитайте фрагмент історичного документа та виконайте завдання 6–8. «Уряд Речі Посполитої Польської... і уряд Української Народної Республіки… погодилися на такі рішення: […]

2) Кордони між Річчю Посполитою Польською та Українською Народною Республікою визначатимуться таким чином: на півночі від Дністра вздовж р. Збруч, а далі уздовж колишнього кордону між Австро-Угорщиною та Росією… […]

4) Український уряд зобов’язується не укладати будь-яких міжнародних договорів, спрямованих проти Польщі. Ці ж зобов’язання бере на себе уряд Речі Посполитої Польської стосовно Української Народної Республіки. […]

5) Національно-культурні права, які польський уряд надає своїм громадянам української національності, які проживають на території Речі Посполитої Польської, будуть тією ж мірою надані громадянам польської національності, які проживають у межах Української Народної Республіки…. […]

8) Договір залишається таємним. Його не можна передати третій стороні або публікувати…»

6. У якому році укладено цитовану угоду? А 1918 р. Б 1919 р. В 1920 р. Г 1921 р.

7. У якому пункті угоди зафіксовано положення, що викликали вкрай різку та негативну реакцію громадських і політичних кіл Західноукраїнської Народної Республіки? А другому Б четвертому В п’ятому Г восьмому

8. Яку подію можна оцінити як порушення умов, викладених у четвертому пункті угоди? А укладення Брестського договору між УНР і країнами Четверного союзу Б підписання попереднього договору між Українською Державою та РСФРР В укладення Сен-Жерменського договору між країнами Антанти та Австрією Г підписання Ризького договору між РСФРР і УСРР та Польщею

9. Сприятливі умови для розвитку ринкових відносин в УСРР існували за часів реалізації заходів А «воєнного комунізму». Б «суцільної колективізації». В «нової економічної політики». Г «форсованої індустріалізації».

10. Уривок історичного документа, що характеризує часи Голодомору: «Урожай у нас був хороший, але радянська влада до того часу “заготовляла” наш хліб, до тих пір доводила свої плани і завдання до нас, аж допоки ми не залишилися без фунта хліба», – можна використати для пояснення його А передумов. Б масштабу. В жертв. Г мети.

11. Український таємний університет у 1920-ті рр. діяв на території А Польщі. Б Угорщини. В Чехословаччини. Г Румунії.

12. «Радянські війська в якості союзника Німеччини перейшли кордон і подають німецькому війську руку. Львів повністю оточений. Опір марний!» – листівку такого змісту німецькі агітатори розповсюджували серед мешканців міста у А вересні 1939 р. Б червні 1941 р. В листопаді 1943 р. Г липні 1944 р

17. Л. Костенко, В. Симоненко – діячі, яких об’єднує А членство в Українській робітничо-селянській спілці (УРСС). Б належність до плеяди шістдесятників в українській культурі. В перебування в ув’язненні за «антирадянську агітацію та пропаганду». Г участь в акції протесту в кінотеатрі «Україна» проти арештів дисидентів.

18. Одна з характерних ознак суспільно-політичного життя СРСР наприкінці 1970-х – на початку 1980-х рр. – це А скорочення масштабів бюрократичного апарату. Б легалізація неформальних громадських організацій. В конституційне закріплення концепції «розвиненого соціалізму». Г розмежування повноважень партійних і радянських органів влади.

19. «Самвидав» – це один із методів боротьби дисидентів у СРСР й УРСР, що полягав у А поширенні серед населення української національної символіки. Б написанні листів-протестів до вищого партійно-радянського керівництва. В неофіційному виготовленні та розповсюдженні літературних і публіцистичних творів. Г друкуванні в державних засобах масової інформації критичних матеріалів.

20. Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання. «Уранці 19 серпня командуючий сухопутними військами СРСР генерал В. Варенников, прибувши з групою військових до кабінету Голови Верховної Ради УРСР, в ультимативній формі заявив Л. Кравчуку: “Влада перейшла до ДКНС, який врятує країну. Рекомендую Вам зайняти правильну позицію. Змінити свій особистий курс і курс Верховної Ради…”» Описана подія відбулася на завершальному етапі періоду А «відбудови». Б «відлиги». В «застою». Г «перебудови».


написать администратору сайта