Главная страница
Навигация по странице:

  • Актуальність роботи

  • Об’єктом дослідження

  • Метою роботи

  • робота 1. Шифр Cолотвина перлина Закарпаття


    Скачать 2.35 Mb.
    НазваниеШифр Cолотвина перлина Закарпаття
    Дата26.01.2022
    Размер2.35 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файларобота 1.docx
    ТипДокументы
    #342743
    страница1 из 6
      1   2   3   4   5   6




    Шифр «Cолотвина – перлина Закарпаття»

    РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ НА ТЕРИТОРІЇ СМТ СОЛОТВИНО

    ВСТУП


    Проблема забезпечення життєдіяльності населення та функціонування численних господарських об‘єктів в районах розвитку небезпечних природних та техно-природних процесів є однією з основних соціально-екологічних проблем сучасності через збитки‚ що завдаються цими процесами.

    Сьогодні вкрай необхідна стратегія охорони довкілля, широке екологічне виховання населення, тому що надмірне споживання та незворотні втрати екологічного ресурсу здатні, як свідчить досвід окремих регіонів (Донбас, Придніпров‘я, Передкарпаття, Карпатський), сформувати загрози національного рівня. На території України широко поширені екзогенні геологічні процеси (далі –ЕГП), як природні, так і природно-техногенні та техногенні, що пов’язані з впливом господарської діяльності на геологічне середовище. Залучення територій, уражених природними ЕГП, у сферу діяльності людини призводить до змін оточуючого середовища, які супроводжуються техногенним посиленням природних ЕГП.

    Майбутнє належить суспільству, яке забезпечує комфортні умови життя в оточенні прекрасної природи.

    Актуальність роботи пов’язана з тим, що саме у сучасних умовах різногозростання інженерно-господарського освоєння земної поверхні глобальні природні і техногенні процеси активізувалися під дією ряду несприятливих факторів. Зокрема, ці фактори викликають низку різних проблем: соціальних і екологічних, -запобігання яких можливе лише за умови раціонального використання природних ресурсів та створення системи заходів, що дадуть змогу запобігти виникненню нових зон стихійних лих: повенів, зсувів, селевих потоків, руйнувань об’єктів народногосподарської інфраструктури, пошкодження сільськогосподарських угідь та лісових масивів на всій території України, особливо, в регіоні Карпат.

    Об’єктом дослідження є територія смт. Солотвино Закарпатської області.

    Предметом дослідження0 є моніторинг екзогенних геологічних та

    природно-техногенних процесів смт. Солотвино.

    Метою роботи є здійснення аналізу основних екзогенних

    Таприродно-техногеннихпроцесівтазапропонуванняшляхівзменшенняїхпрояву.

    Длядосягненняпоставленоїметинеобхідневиконаннянаступнихзавдань:

    • аналізосновнихекзогеннихпроцесів;

    • аналізфакторів,якіспричиняютьпоявуекзогеннихпроцесів;

    • моніторинг екзогенних та природно-техногенних процесів смт.

    Солотвино

    РОЗДІЛ1.Екзогенні геологічні процеси



    Усіпроцеси,щопротікаютьунадрахЗемліабонаїїповерхні,поділяютьсянаендогенніабовнутрішні(гороутворення,землетруси,магматизм,метаморфізмтаін.)іекзогенніабозовнішні(вивітрювання,геологічнароботарічок,морів,вітру,льодовиків,атмосфернихопадів, атакож прояв таких явищ як зсуви, пливуни, карсти, суфозія, просідання таінші).

    Екзогеннігеологічнітаінженерно-геологічніпроцесипротікаютьуверхній зоні земної кори та на поверхні землі, змінюють стан і властивостіпевних типів гірських порід (просадкових, набрякливих і т.п.), впливають нагеоморфологію території, стійкість будівель і споруд. Ці процеси проходятьякпіддієюприроднихсил,таківнаслідокінженерноїдіяльностілюдини.

    Головними чинниками екзогенних геологічних процесів енергія Сонцяповітря, вода, органічний світ. Під дією річних та добових змін температури,кисню,вуглекислоти,поверхневихтапідземнихвод,вітру,льодовиківпроходить руйнування гірських порід, транспортування їх і накопичення віншомумісці.Інженернадіяльністьлюдиниможеобмежуватиабоактивізуватихідгеологічнихпроцесів.Інженерно-геологічніпроцеси,навідмінувідприродних,маютьлокальнепоширення(вмісцяхінженерноїдіяльності)табільшінтенсивнішепроявляються(наприклад,опусканняповерхні землі при відкачуванні підземних вод чи при розробці кориснихкопалинтощо.).

    Природні геологічні процеси під впливом діяльності людини зазнаютькількісних та якісних змін: підсилюються, послаблюються, припиняються,перестаютьбутисуттєвоприроднимиінабуваютьхарактерутехногенних.Найбільшимзмінампідвпливомтехногенезупідлягаютьекзогеннігеологічніпроцесиівменшійміріпроцесивнутрішньоїгеодинаміки.



    ОсобливостігеологічноїбудовитериторіїЗакарпатськоїобластізумовлюютьширокийрозвитоквїїмежах,особливовгірськійчастині,небезпечнихекзогеннихгеологічнихпроцесів(НЕГП).

    Територія Закарпатської області охоплює гірську частину УкраїнськихКарпат(70%),щохарактеризуєтьсянайбільшвисокоюдинамікоюгеологічного середовища (ГС), та рівнинну частину Закарпатської низовини.Тут широко розвинуті такі небезпечні екзогенні геологічні процеси як зсуви,селі,бічнаерозія,карст(табл.1.1).

    Таблиця1.1
      1   2   3   4   5   6


    написать администратору сайта