Главная страница
Навигация по странице:

  • Багдатов Кайрат Махсутович

  • Continue

  • Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті

  • Сабақтың

  • Өткен білімді еске түсіру «Таза тақта» әдісі арқылы өткенді еске түсіру

  • Жеке жұмыс. Оқулық 94 бет 1-есеп.

  • Жеке жұмыс . Оқулық 94 бет 2-есеп.

  • 3. тапсырма. Топтық жұмыс.

  • ЕБҚ оқушыға арналған тапсырма

  • Рефлекция Оқушыларға аяқталмаған сөйлем әдісі бойынша сабаққа рефлекция жасауды ұсынады.

  • Қысқа мерзімді-18.08.2022. Iv блім. Python тілінде алгоритмдерді программалау


    Скачать 423 Kb.
    НазваниеIv блім. Python тілінде алгоритмдерді программалау
    Дата19.10.2022
    Размер423 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаҚысқа мерзімді-18.08.2022.doc
    ТипПрограмма
    #740977

    Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


    Бөлім:

    IV бөлім. Python тілінде алгоритмдерді программалау

    Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

    Багдатов Кайрат Махсутович

    Күні:




    Сынып: 8 сынып

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    Continue циклін басқару

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue (континю), break (брик), else (элс));

    Сабақтың мақсаты

    (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)

    Программалауда сontinue циклін басқару нұсқаулығын тиімді қолдану

    Бағалау критерийлері:

    (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)

    Программалауда сontinue циклін басқару нұсқаулығын тиімді қолданады


    Сабақтың барысы


    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Ерекше білім беруді қажет ететін оқушының

    іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Ұйымдастыру кезеңі


    Оқушылармен амандасу, түгендеу.

    Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару және психологиялық ахуал қалыптастыру.


    Мұғаліммен сәлемдеседі.









    Өткен білімді еске түсіру


    «Таза тақта» әдісі арқылы өткенді еске түсіру

    1. Шарт циклі while-дың ерекшеліктері қандай?

    2. Шарт циклінің логикалық өрнегі қандай мәндерді қабылдайды?

    3. Шарт циклі қандай жағдайда тоқтайды?

    4. while циклінің жазба түрі қандай?

    Мұғалім сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстырады.

    «INSERT» әдісін қолдану. Жаңа материалмен таныса отырып, оқылған мәліметті түртіп алу жүйесі бойынша таным түсінігін қалыптастыру.

    Оқушылар тақтаға жазылған сұрақтарға жауап береді.

    Оқушылар жаңа материалмен таныса отырып, керекті мәліметтерді дәптерге жазады.


    Оқулықтан сұраққа байланысты мәліметтерді оқиды


    Мұғалімнің көмегіне сүйене отырып қажетті мәліметтерді дәптерге жазады.




    Мадақтау


    Интерактивті тақта.

    Слайд, оқулықтың 91 беті

    Сабақтың ортасы.

    Жаңа сабақ бойынша тапсырмалар


    Continue нұсқаулығының циклдің екі түрінде қалай жұмыс істейтінін түсіну үшін мысалдар қарастыру.
    Жеке жұмыс. Оқулық 94 бет 1-есеп.

    К мен Р аралығындағы соңғы цифры t-ға тең сандарды экранға шығаратын программа кодын құрастырыңдар.

    Мысал

    Нәтиже

    10 39 7

    17 27 37



    Дескриптор

    - t-ға тең сандарды экранға шығаратын программа кодын жазады;

    - Continue нұсқаулығын for параметрлі циклде қолданады;

    - Нәтижені тексереді.
    Жеке жұмыс. Оқулық 94 бет 2-есеп.

    N натурал саны берілген. Сол санда кездесетін

    барлық Р цифрын өшіріп таста. Санды кері ретпен экранға шығаратын программа кодын құрастырыңыз.


    Мысал

    Нәтиже

    2547585 5

    8742


    Дескриптор

    - Санда кездесетін Р цифрын өшіру кодынжазады

    - Санды кері ретпенэкранға шығаратын программа кодынқұрастырады.

    - Нәтижені тексереді.
    3. тапсырма. Топтық жұмыс.

    1-топ «Бірінші қатар»

    2- топ «Екінші қатар»

    Екі қатарға тапсырма жазылған карточка беріледі.
    1-Топтың тапсырмасы:



    Дескриптор

    • Continue нұсқаулығын қолданады;

    • Кодты орындағаннан кейін қандай нәтиже шығатынын анықтайды.


    2-Топтың тапсырмасы:




    Дескриптор

    Компиляция кезінде дұрыс нәтиже шығару үшін кодты ретімен жазады.

    Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды

    Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды.



    ЕБҚ оқушыға арналған тапсырма

    Берілген программаның орындалу нәтижесі қандай болады?

    for i in range (8):

    if i==2:

    continue

    print(i)
    Дескриптор

    1. Берілген программа кодын Pythonпрограммасында тереді;

    2. Нәтижесін анықтайды.


    Топтың айтқанын тыңдайды



    Әр дұрыс жауап

    1 ұпаймен бағаланады



    Дескриптор арқылы топтар бірін бірі бағалайды.

    Дұрыс жауап

    1 ұпаймен бағаланады



    Оқулықтың 94 беті, компьютер.


    Рефлекция

    Оқушыларға аяқталмаған сөйлем әдісі бойынша сабаққа рефлекция жасауды ұсынады.

    1. Бүгін сабақ мен үшін маңызды болды, себебі.........................................................................

    2. Мен .................... нұсқаулығының циклдің................түрінде қалай жұмыс істейтінін білемін.

    3.Программалауда сontinue циклін ...................нұсқаулығын тиімді қолдана аламын.

    Аяқталмаған сөйлем әдісі бойынша сабаққа рефлекция жасайды

    Өзінің эмоционалдық жағдайын айтады

    Аяқталмаған сөйлем әдісі бойынша сабақтағы өз әрекетіне баға береді.


    Аяқталмаған сөйлем сызбасы.


    Үйге тапсырма

    Оқулықтың 93 бетіндегі сұрақтарға жауап жазу.












    написать администратору сайта