Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні: 01.03.2020 Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 9-сынып

  • Жоспар Жоспарланатын уақыт

  • Сабақтың басы 5 минут Пcихологиялық aхуaл қaлыптacтыру: «Өзіңізге тілегенді бacқaлaрғa тілеңіз!»

  • Үй жұмысын сұрау.

  • ҚБ: мұғалімнің мадақтамасы( жарайсың,тамаша, өте жақсы, ) Презентация

  • Ой қозғау сұрақтары: « Өлең ,мен сені аялап өтем» шығармасына ұқсас тағы басқа қандай шығармаларды білесіңдер Үнтаспадан М.Мақатаевтың

  • «Поэзия» өлеңі тыңдатылады. 1-тапсырма

  • «Өлең ,мен сені аялап өтем» өлеңі «Поэзия» өлеңі Шығарма тақырыбы

  • Ұқсас жақтары мен айырмашылығы

  • Тақырыбы: ҰқсастығыТақырыбы: Идеясы: менИдеясы: Қорытынды: айырмашылығы Қорытынды: 3-топ: «Фариза –мұғалім,журналист» «

  • І деңгейлі тапсырма: (дұрыс +, бұрыс-)

  • ІІ деңгейлі тапсырма: «Қос жазба күнделігі»

  • ҚБ: «Бір тілек» әдісі, арқылы бағалау

  • Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс/Рефлексия Стикер

  • Фариза. 9 класс ҚМЖ. Кні 01. 03. 2020 Малімні атыжні Сынып 9сынып


    Скачать 61.69 Kb.
    НазваниеКні 01. 03. 2020 Малімні атыжні Сынып 9сынып
    АнкорФариза
    Дата01.03.2023
    Размер61.69 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла9 класс ҚМЖ.docx
    ТипДокументы
    #963362







    Күні: 01.03.2020

    Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 9-сынып

    Сабақтың тақырыбы

    3-бөлім. Адам жанының құпиясы

    Ф. Оңғарсынова «Өлең, мен сені аялап өтем»

    Оқу мақсаты

    9.3.1.1 шығарманы басқа өнер түрлеріндегі осы мазмұндас туындылармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау

    Сабақтың мақсаттары

    Шығарманы басқа өнер түріндегі туындылармен салыстыру керек екенін түсінеді;

    Шығарманы басқа өнер түріндегі мазмұндас туындылармен салыстырып, құндылықтарға баға береді.

    Жоспар

    Жоспарланатын уақыт

    Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз)

    Дереккөздер

    Сабақтың басы

    5 минут

    Пcихологиялық aхуaл қaлыптacтыру:

    «Өзіңізге тілегенді бacқaлaрғa тілеңіз!»

    «Фариза-ақын» «Фариза-жазушы» «Фариза –мұғалім»

    Қызығушылықты ояту

    Үй жұмысын сұрау.

    Ф.Оңғарсынова «Өлең, мен сені аялап өтем» өлеңін

    Сұрақтар:

    1. Ф.Оңғарсынованың қазақ әдебиетіне қосқан үлесі қандай?

    2. Автор қандай тақырыпқа қалам тербеген?

    3. Ф.Оңғарсынова лирик ақын дегеніне келісесіңдер ме? Өз ойыңмен дәлелде.

    ҚБ: мұғалімнің мадақтамасы( жарайсың,тамаша, өте жақсы, )


    Презентация

    Сабақтың ортасы

    10 минут




    Ой қозғау сұрақтары:

    «Өлең ,мен сені аялап өтем» шығармасына ұқсас тағы басқа қандай шығармаларды білесіңдер?

    Үнтаспадан М.Мақатаевтың «Поэзия» өлеңі тыңдатылады.

    1-тапсырма: Топтық жұмыс.

    1-топ: «Фариза-ақын тобы» талдау картасы

    «Өлең ,мен сені аялап өтем» өлеңі

    «Поэзия» өлеңі

    Шығарма тақырыбы







    Шығарма идеясы







    Ұқсас жақтары мен айырмашылығы







    Менің қорытындым





    2-топ: «Фариза-жазушы» тобы. « Венн диаграммасы» әдісі


    Тақырыбы: ҰқсастығыТақырыбы:

    Идеясы: менИдеясы:

    Қорытынды: айырмашылығы Қорытынды:


    3-топ: «Фариза –мұғалім,журналист»« Қос диаграмма» әдісі





    тапсырманы орындап болған соң,ортаға шығып таныстырып, өз ойларын қорғайды. ;

    ҚБ: «Екі жұлдыз,бір тілек»

    2-тапсырма: Жеке жұмыс.

    І деңгейлі тапсырма: (дұрыс +, бұрыс-)



    Өлеңдегі құндылықтар

    Д

    Б

    1

    Өлеңді ардақтай білу,аялай білу

    +




    2

    Туған жерге деген сүйіспеншілікке тәрбиелейді




    +

    3

    Жаман пасықтық мінез-құлықтардан жиркеніп, адамгершілікті болуға баулиды

    +




    4

    Жан-жануарларға деген мейірімділік




    +

    5

    Өлең оқыған оқырманның ойына сұлулық,әсемдік,сырлы сезім ұялатады

    +




    6

    Табиғатты аялауға , құрметтеу




    +

    7

    Өмірде төзімді бола білуге қалыптастырады

    +




    8

    Отанды көз қарашығындай қорғау




    +

    9

    Қайғы –мұңнан арылтып, ұшқыр қиялдай білуге үйретеді

    +




    10

    Жағымсыз ойдан жиркеніп, жақсылыққа,адамгершілікті құндылығына тәрбиелейді

    +





    ІІ деңгейлі тапсырма: «Қос жазба күнделігі»

    ІІІ деңгейлі тапсырма: «5 пікір» әдісі

    «Аялау» сөзін қолдана отырып , ақын өлеңінің көркемдік құндылығына

    5 сөйлеммен баға беріп көріңіз

    Үлгі: Мен өлеңде ақынның шындықты суреттегені үшін аялаймын

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.


    Дескриптор Білім алушы

    -шығарманың көркемдік құндылығына пікірбілдіреді;

    - дұрыс,бұрыс жауабын дұрыс белгілеп шығады;

    - қос жазба күнделігін толтырып комментарий жасайды;

    - 5 пікімен бағалай отырып пікір білдіреді

    ҚБ: «Бір тілек» әдісі, арқылы бағалау

    Ақ қағаз,
    маркер,

    магнит,


    стикер ,

    қолдау материалдары

    Сабақтың соңы

    5 минут

    Кері байланыс/Рефлексия


    Стикер

    Үйге тапсырма беру

    «Мен пір тұтқан ақын» (дерек көздерді жинап келу)





    написать администратору сайта