Главная страница
Навигация по странице:

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

  • Ойлау дағдыларының деңгейі Талдау, жинақтау Сабақтың мақсаттары

  • Жоспар Сабақтың жоспарланған уақыты Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

  • Жеке жұмыс

  • Рефлексия: ТАҚТАДАҒЫ ГРАФФИТИ

  • Саралау- сіз оқушыларғақандай тәсілмен көмектесесіз Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз Бағалау- Сіз

  • Кні Сынып 8 атысандар саны атыспаандар саны


    Скачать 257.64 Kb.
    НазваниеКні Сынып 8 атысандар саны атыспаандар саны
    Дата11.04.2023
    Размер257.64 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1542904566 (1).docx
    ТипДокументы
    #1053202

    Қысқа мерзімді жоспар

    Күні:

    Сынып: 8

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    Ауылшаруашылық, өнеркәсіп және қызмет салаларын орналастыру факторлары

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

    (оқу бағдарламасына сәйкес)

    8.5.3.3 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде ауылшаруашылық және өнеркәсіп өндірісін, қызмет саласын орналастыру факторларын талдайды

    Ойлау дағдыларының деңгейі

    Талдау, жинақтау

    Сабақтың мақсаттары

    Барлық оқушылар: Қазақстанның ауылшаруашылық және өнеркәсіп өндірісін, қызмет саласын орналастыру факторларын талдайды.

    Басым көпшілігі: ауылшаруашылық және өнеркәсіп өндірісін салыстырады.

    Кейбір оқушылар:Қызмет саласын орналастыру факторларын жасап шығарады

    Бағалау критерийі

    • Қазақстанның ауылшаруашылық және өнеркәсіп салаларын кесте арқылы жіктейді.

    • Қазақстанның өнеркәсіп өндірісін диаграмма арқылы салыстырады.

    • Қызмет саласының орналастыру факторларын жасап шығарады.

    Тілдік мақсаттар

    Тыңдалым: Қазақстанның ауылшаруашылық саласы жайлы видеоролик көрсетіледі.

    Оқылым: оқулықтағы мәтінмен танысу, қосымша үлестірме материалдар таратылады.

    Жазылым: кесте толтырады, диаграмма құрастырады.

    Айтылым: топпен пікір-талас жүргізеді,постер қорғайды

    ауыл шаруашылығысельскохозяйственное agricultural

    өндіріс производство production

    өнеркәсіп промышленность industry

    Құндылықтарға баулу

    Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, топтық, жұптық жұмыстар арқылы бір-бірін құрметтеу, ынтымақтастық, ашықтыққа тәрбиелеу.

    Пәнаралық байланыс

    Тарих-Қазақстанның ауыл шаруашылық саласы жайлы мағлұмат, биология- мәдени өсімдіктердің түрлері мен орналасуы

    Алдыңғы білім

    Дүниежүзі шаруашылықтың орналасу факторлары жайлы білім алды

    Жоспар

    Сабақтың жоспарланған уақыты

    Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

    Дерексөздер, ресурстар

    Сабақтың басы

    7 мин

    Сабақтың ортасы

    30 мин


    Ұйымдастыру кезеңі оқушыларды кезекшінің көмегімен түгелдеу, сергіту сәті «Ақ тілек» әдісі -оқушылар шеңберге тұрып бір – біріне тілек айтады.

    «Ел жүрегі- Астана» деп жазылған түрлі- түсті қағаздар арқылы топтастырамын.

    Үй тапсырмасын «Кім жылдам» әдісі арқылы сұраймын.

    1. Дүниежүзілік шаруашылық дегеніміз не?

    2.Дүниежүзілік шаруашылық салалары?

    3. Өнеркәсіп дегеніміз не?

    1-тапсырма.

    Қазақстанның ауылшаруашылық картасын және қосымша ақпараттарды пайдаланып кестені толтыру(топтық жұмыс)


    Дақылдар

    Орналасу факторлары

    Ірі орталықтары

    Бидай







    Қарақұмық







    Күріш







    Картоп







    Күнбағыс







    Қант қызылшасы










    Өңдеуші өнеркәсіп

    Өндіруші өнеркәсіп







    Дескриптор

    • Дақылдардың орналасу факторларын, ірі орталықтарын кестеге толтырады

    • Өңдеуші өнеркәсіп және өндіруші өнеркәсіп салаларына тоқталады

    Топтар бір-біріне кері байланыс жасайды, оқушылар өз-өзін бағалайды.






    Қосымша, кесте, атлас картасы
    8- сынып қалыптастырушы бағалау




    2-тапсырма.

    Қазақсатнның өнеркәсіп өндірісін диаграмма арқылы салыстырады (топтық жұмыс)




    Дескриптор

    • Металлургия түсінігімен танысады

    • Химия өнеркәсібін пайызбен көрсетеді

    • Жеңіл өнеркәсіп саласын талқылайды

    • Тамақ өнеркәсібін сұрыптайды

    • Тоқыма өнеркәсібі сипаттайды

    • Машина жасау саласының үлесін көрсетеді

    • Қазақстанның өнеркәсіп өндірісін диаграмма арқылы салыстырады

    Топтар бір-біріне кері байланыс жасайды, оқушылар өз-өзін бағалайды.


    Жеке жұмыс

    3-тапсырма. «Біреуін аласың – біреуін бересің» әдісі

    Оқулық материалдарын және қосымша деректер көздерді пайдаланып қызмет көрсету, соның ішінде туризм мен рекреациялық қызметті орналасу факторларын жасаңдар.



    Дескриптор

    • Қызмет көрсету салалрымен танысады

    • Туризмнің орналасу факторларын жасайды

    • Рекреациялық қызмет түрлерімен танысады



    Топтар бір-біріне кері байланыс жасайды, оқушылар өз-өзін бағалайды.












    Сабақтың соңы

    3 минут

    Рефлексия: ТАҚТАДАҒЫ ГРАФФИТИ

    Оқушылардан әртүрлі уақытта граффитиге арналған тақтаға «БББ»
    тұжырымдамасы арқылы өз үлестерін қосу, олар осы тақырып туралы не ойлайды, не «біледі»,
    нені «білгісі келеді» және тақырыпты талқылау қорытындысында олар нені «білгендігі»
    сұралады.
    Белсенді оқушыларды марапаттаймын.

    Үйге тапсырма: Жергілікті жердің қызмет көрсету салалры. Эссе жазу


    Стикер

    Саралау- сіз оқушыларғақандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

    Бағалау- Сіз

    оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

    Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық –коммуникациялық технологияларды қолдану

    1.Мұғалімнің қолдауын қажет ететін оқушыларға

    Қазақстанның ауылшаруашылық картасын және қосымша ақпараттарды пайдаланып кесте толтырады.

    2.Мұғалімнің қолдауын аса қажет етпейтін оқушыларға Қазақсатнның өнеркәсіп өндірісін диаграмма арқылы

    салыстырады.

    3. Мотивациясы жоғары оқушыларға «Түймедақ» әдісі бойынша ауыл шаруашылық, өнеркәсіп және қызмет салаларын жетілдіру жолдары жайлы өз ойларын жеткізеді.


    Оқушылардың алдын-ала белгіленген критериийлер мен дескрипторлар арқылы бағаланады. Өзін-өзі бағалайды.



    Оқушыларға жағымды психологиялық ахуал қалып Оқу құралдарын пайдаланғанда ұқыптылықты қадағалау.АКТ тиімділігін қолдануға жағдай жасау, техника қауіпсіздігін есекру.




    написать администратору сайта