Главная страница
Навигация по странице:

  • Бала-Канда

  • Кішкіндга-канда

  • Юддга-канда

  • тема 2.2 пит5. Книга про дитинство Рами (героя Рамаяни)


    Скачать 29 Kb.
    НазваниеКнига про дитинство Рами (героя Рамаяни)
    Анкортема 2.2 пит5.doc
    Дата06.08.2018
    Размер29 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлатема 2.2 пит5.doc
    ТипДокументы
    #22544

    Рама́яна (санскр. रामायण, «подорож Рами») — частина індуїстського канону (смріті), що отримала своє остаточне оформлення між IV ст. до н. е. — ІІ. н. е. На відміну від Махабхарати, Рамаяна є порівняно струнким цілим з композицією та розгортанням сюжету. Індійські поетики називають міфічного автора Рамаяни — Вальмікі — «першим поетом» (адікаві), а саму Рамаяну — першим художнім епосом (кав'я). В Рамаяні вже чітко виступають риси творчого методу пізнішого стилю кав'я: насиченість викладу ліризмом; ретельне виписування картин природи, які часто набувають символічного характеру; безліч стилістичних прикрас — порівнянь, поетичних тропів і постатей, багатозначних висловів, здійснюють принцип «подвійного сенсу» (дгвані).

    Епічна поема складається з 24 тисяч віршів (шлок), об'єднаних у 7 книг (канд):

    1. Бала-Канда - книга про дитинство Рами (героя Рамаяни).

    2. Айодг'я-канда - книга про царський двір в Айодх'ї.

    3. Аран'я-канда - книга про життя Рами в лісовій пустелі.

    4. Кішкіндга-канда - книга про союз Рами з мавпячим царем в Кішкіндге.

    5. Сундара-канда - «Прекрасна книга» про острів Ланка - царство демона Равани, викрадача дружини Рами - Сіти.

    6. Юддга-канда - книга про битву мавпячого війська Рами з військом демонів Равани.

    7. Уттара-Канда - «Заключна книга».

    Основною фабулою є історія царственого вигнанця Рами та його вірної дружини Сіти, їхнє життя в лісовому усамітненні, викрадення Сіти царем лютих духів (ракшасівРаваною, пошуки її Рамою, його союз із мавпячим царем, облога острова Ланка — царства Равана, бій мавп із ракшасами і єдиноборство Рами з десятиголовим Раваною, його перемога, звільнення Сіти і розлука із нею Рами.

    У І тис. до н.е. Веди отримали своєрідне й вагоме продовження, причому вже в художньому (а не сакральному) епосі: поемах «Махабхарата» і «Рамаяна», які повно та яскраво висвітлюють міфологію Індії та стародавнє життя краю у нерозривній єдності. В цих творах поетичні описи природи та побуту давніх індійців переплітаються з фантастичними подвигами міфологічних героїв, які діють поряд з богами, духами та демонами. Об'єднує ці два твори образ бога Крішни (Вішну), який втілюється то у візничого героя Арджуни, доносячи йому волю богів, то у царевича Раму.


    написать администратору сайта