Главная страница
Навигация по странице:

  • Педагогтың аты-жөні Күні

  • Сабақтың тақырыбы: Таңдау операторы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

  • Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар

  • Көптеген оқушылар

  • Сабақтың кезені/ уақыт Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • Сабақтың ортасы Жаңа тақырып:«Джигсо» әдісі

  • 1 – топ

  • Веен диаграммасы. Топтық жұмыс

  • Тақырыптық түйінді сөздер

  • «Плюс»

  • ПОР. Компьютерлік графика Педагогты атыжні


    Скачать 0.69 Mb.
    НазваниеКомпьютерлік графика Педагогты атыжні
    Дата26.10.2022
    Размер0.69 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла13.2020.docx
    ТипДокументы
    #756619

    Қысқа мерзімді жоспары

    Бөлім

    Компьютерлік графика

    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып: 8

    Қатысушылар саны




    Қатыспағандар саны




    Сабақтың тақырыбы:

    Таңдау операторы


    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    8.3.3.1 визуалды ортада (мысалы: Lazarus) бағдарламаларды әзірлеу кезінде таңдау және қайталау операторларын қолдану

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар:

    • Таңдау операторының қызметін және қолданылу жағдайларымен танысады;

    Көптеген оқушылар:

    • Таңдау операторынының синтаксисін және құрылымын жасай алады;

    Кейбір оқушылар:





    Сабақтың барысы:


    Сабақтың кезені/ уақыт

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, психологиялық ахуал орнату.

    Шаттық шеңберін құрып, «Жүрек жылуы» тренингін ойнату.

    Жүрекшенің екінші жағында топ аттары бойынша топқа біріктіріледі.

    1 – топ: switch операторы

    2 – топ: case операторы

    «Доп лақтыру» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау.

    Оқушыларға доп лақтырып сұрақ қоямын. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға лақтыру арқылы сұрақтарға жауап береді.
    Oқушылaрды уәждік бaғaлaу «жaқcы», «өтe жaқcы» cөздeрімeн бaғaлaймын..

    1.Мұғаліммен амандасады.

    2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

    3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.






    Жүрекше жапсырылған парақшалар

    Доп


    Сабақтың ортасы

    Жаңа тақырып:

    «Джигсо» әдісі арқылы 2 топқа жаңа тақырыпты бөліп беремін. Тақырыпты оқып, талқылап, өз түсінгендерін постерге түсіреді.

    1 – топ: Таңдау операторының синтаксисі

    2 – топ: Операторлардың жіктелуі

    Оқушылар өзара «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды.

    Компьютерде практикалық тапсырмалар орындату:

    Тапсырма №1

    Бағаны 1 – ден 5-ке дейінгі сандармен енгізіңдер. Бағаны сөзбен көрсететін программа жазыңдар?



    Дескриптор:

    • Таңдау операторына алгоритм құра алады

    • С++ бағдарламасында программа құруды біледі

    Смайликтер арқылы бағалау

    Тапсырма №2



    Дескриптор:

    • Таңдау операторын пайдаланып программа құрады

    • Программа нәтижесін алады

    Смайликтер арқылы бағалау

    Сергіту сәті көзге арналған жаттығулар

    Веен диаграммасы. Топтық жұмыс

    Switch және If операторларының айырмашылығын жазып шығады.


    Ifiii

    Switch


    Оқушылар өзара «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды.

    Тақырыптық түйінді сөздер




    Мұғалімді тыңдайды

    1-тапсырманы орындайды

    2-тапсырманы орындайды



    Стикер

    6 балл

    Стикер

    4 балл


    Интербелсенді тақта/

    Компьютер
    https://bilimland.kz/r u/courses/informatik a-ru/7-klass/lesson/program my-po-sozdaniyu-i-obrabotke-rastrovoj-grafiki


    Сабақтың соңы


    Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді.

    «Плюс» сабақта түсінгенін жазады

    « Минус» сабақта түсінбегенін жазады

    «Қызықты» сабақта не қызықты болғанын жазады

    +

    -

    қызықты












    Өзін-өзі бағалау.




    Үлестірме қағаздар


    написать администратору сайта