Главная страница

конспект лекцій (ТСПП). Конспект лекцій з дисципліни 07 технологія створення програмних продуктів напряму 050101 Компютерні науки


Скачать 14.87 Mb.
НазваниеКонспект лекцій з дисципліни 07 технологія створення програмних продуктів напряму 050101 Компютерні науки
Анкорконспект лекцій (ТСПП).docx
Дата15.12.2017
Размер14.87 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаконспект лекцій (ТСПП).docx
ТипКонспект
#11579
страница49 из 62
1   ...   45   46   47   48   49   50   51   52   ...   62

11.7.Опис програми. Записка пояснення.


Опис програми (код виду документу - 13) повинен містити відомості про логічну структуру і функціонування програми.

Відомість експлуатаційних документів (код виду документу - 20) повинна містити перелік експлуатаційних документів на програму, до яких відносяться документи з кодами 30, 31, 32, 33, 34, 35, 46. Необхідність цього документу також визначається на етапі розробки і затвердження технічного завдання.

Формуляр (код виду документу - 30) повинен містити основні характеристики програмного забезпечення, комплектність і відомості про експлуатацію програми.

Опис застосування (код виду документу - 31) повинен містити зведення про призначення програмного забезпечення, сферу застосування, вживані методи, клас вирішуваних завдань, обмеження для застосування, мінімальної конфігурації технічних засобів.

Керівництво системного програміста (код виду документу - 32) повинне містити відомості для перевірки, забезпечення функціонування і налаштування програми на умови конкретного застосування.

Керівництво програміста (код виду документу - 33) повинне містити зведення для експлуатації програмного забезпечення.

Керівництво оператора (код виду документу - 34) повинне містити зведення для забезпечення процедури спілкування оператора з обчислювальною системою в процесі виконання програмного забезпечення.

Опис мови (код виду документу - 35) повинен містити опис синтаксису і семантики мови.

Керівництво по технічному обслуговуванню (код виду документу - 46) повинне містити відомості для застосування тісто

вых і діагностичних програм при обслуговуванні технічних засобів.

Програма і методика випробувань (код виду документу - 51) повинні містити вимоги, що підлягають перевірці при випробуванні програмного забезпечення, а також порядок і методи їх контролю.

Записка (код виду документу - 81) пояснення повинна містити інформацію про структуру і конкретні компоненти програмного забезпечення, у тому числі схеми алгоритмів, їх загальний опис, а також обгрунтування прийнятих технічних і техніко-економічних рішень.

Складається на стадії ескізного і технічного проектів.

Інші документи (коди виду документу - 90-99) можуть складатися на будь-яких стадіях розробки, т. е. на стадіях ескізного, технічного і робочого проектів.

Записка пояснення

Записка пояснення повинна містити усю інформацію, необхідну для супроводу і модифікації програмного забезпечення, : відомості про його структуру і конкретні компоненти, загальний опис алгоритмів і їх схеми, а також обгрунтування прийнятих технічних і техніко-економічних рішень.

Зміст записки пояснення за стандартом (ГОСТ 19.404-79) повинен включати наступні розділи:

  • вступ;

  • призначення і сфера застосування;

  • технічні характеристики;

  • очікувані техніко-економічні показники;

  • джерела, використовувані при розробці.

У розділі Введення вказують найменування програми і документу, на підставі якого ведеться розробка.

У розділі Призначення і сфера застосування вказують призначення програми і дають коротку характеристику сфери застосування.

Розділ Технічні характеристики повинен містити наступні підрозділи:

  • постановку завдання, опис вживаних математичних методів і допущень і обмежень, пов'язаних з вибраним математичним апаратом;

  • опис алгоритмів і функціонування програми з обгрунтуванням прийнятих рішень;

  • опис і обгрунтування вибору способу організації вхідних і вихідних даних;

  • опис і обгрунтування вибору складу технічних і програмних засобів на підставі проведених розрахунків або аналізів.

У розділі Очікувані техніко-економічні показники вказують техніко-економічні показники, що обгрунтовують перевагу вибраного варіанту технічного рішення.

У розділі Джерела, використані при розробці, вказують перелік науково-технічних публікацій, нормативнотехнических документів і інших науково-технічних матеріалів, на які є посилання в початковому тексті.

Записка пояснення складається професіоналами в області розробки програмного забезпечення для фахівців того ж рівня кваліфікації. Отже, в ній доречно використовувати спеціальну термінологію, посилатися на спеціальну літературу і т. п.

11.8.Керівництво системного програміста. Вимоги до змісту і оформлення.


Посібник користувача

Нині часто використовують ще один експлуатаційний документ, в який частково входить керівництво системного програміста, програміста і оператора. Цей документ називають Посібником користувача. Поява такого документу стала наслідком широкого поширення персональних комп'ютерів, працюючи на яких користувачі поєднують у своєму обличчі трьох вказаних фахівців.

Складання документації для користувачів має свої особливості, пов'язані з тим, що користувач, як правило, не є професіоналом в області розробки програмного забезпечення. У книзі С. Дж. Гримм дані рекомендації по написанню подібної програмної документації :

  • враховуйте інтереси користувачів - керівництво повинне містити усі інструкції, необхідні користувачеві;

  • викладайте ясно, використовуйте короткі пропозиції;

  • уникайте технічного жаргону і вузькоспеціальної термінології, якщо все ж необхідно використовувати деякі терміни, то їх слід пояснити;

  • будьте точні і раціональні - довге і заплутане керівництво зазвичай ніхто не читає, наприклад, краще привести малюнок форми, чим довго її описувати.

Посібник користувача, як правило, містить наступні розділи:

  • загальні відомості про програмний продукт;

  • опис установки;

  • опис запуску;

  • інструкції по роботі (чи опис призначеного для користувача інтерфейсу);

  • повідомлення користувача.

Розділ Загальні відомості про програму зазвичай містить найменування програмного продукту, короткий опис його функцій, реалізованих методів і можливих сфер застосування.

Розділ Установка зазвичай містить детальний опис дій з установки програмного продукту і повідомлень, які при цьому можуть бути отримані.

У розділі Запуск, як правило, описані дії із запуску програмного продукту і повідомлень, які при цьому можуть бути отримані.

Розділ Інструкції по роботі зазвичай містить опис режимів роботи, форматів введення-виведення інформації і можливих налаштувань.

Розділ Повідомлення користувача повинен містити перелік можливих повідомлень, опис їх змісту і дій, які необхідно зробити по цих повідомленнях.

1   ...   45   46   47   48   49   50   51   52   ...   62


написать администратору сайта