Главная страница
Навигация по странице:

  • Поліпшення якості.

  • конспект лекцій (ТСПП). Конспект лекцій з дисципліни 07 технологія створення програмних продуктів напряму 050101 Компютерні науки


    Скачать 14.87 Mb.
    НазваниеКонспект лекцій з дисципліни 07 технологія створення програмних продуктів напряму 050101 Компютерні науки
    Анкорконспект лекцій (ТСПП).docx
    Дата15.12.2017
    Размер14.87 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаконспект лекцій (ТСПП).docx
    ТипКонспект
    #11579
    страница57 из 62
    1   ...   54   55   56   57   58   59   60   61   62

    13.3. СММ


    У листопаді 1986 р. американський інститут Software Engineering Institute (SEI) спільно з Mitre Corporation почав розробку огляду зрілості процесів розробки програмного забезпечення, який був призначений для допомоги в поліпшенні їх внутрішніх процесів [31].

    Розробка такого огляду була викликана запитом американського федерального уряду на надання методу оцінки субпідрядників для розробки ПО. Реальна ж проблема полягала в нездатності управляти великими проектами. У багатьох компаніях проекти виконувалися зі значним запізненням і з перевищенням запланованого бюджету. Необхідно було знайти вирішення цієї проблеми.

    У вересні 1987 р. SEI випустив короткий огляд процесів розробки ПО з описом їх рівнів зрілості, а також опитувач, що призначався для виявлення областей в компанії, в яких були потрібні поліпшення. Проте більшість компаній розглядали цей опитувач як готову модель, внаслідок цього через 4 року запитальник був перетворений в реальну модель, Capability Maturity Model for Software (CMM). Перша версія CMM (Version 1.0), що вийшла в 1991 р., в 1992 р. була переглянута учасниками робочої зустрічі, в якій брали участь близько 200 фахівців в області ПО, і членами суспільства розробників.

    В результаті був випущений стандарт CMM, Version 1.1, який до теперішнього часу активно використовується у всьому світі.

    Причини такого інтересу до СММ зрозумілі. Незважаючи на те що і самі розробники ПО, і їх керівництво частенько дуже добре знають свої постійні проблеми, вони не можуть прийти до єдиної думки про те, які зміни потрібні компанії в першу чергу. Без вироблення єдиної стратегії проведення поліпшень керівництво не може знайти взаєморозуміння зі своїми співробітниками відносно найбільш пріоритетних завдань по поліпшенню. Для досягнення максимального результату від зусиль, витрачених на поліпшення процесів, необхідно мати поетапну стратегію розвитку, яка дозволить покращувати зрілість процесів розробки поступово, еволюційним шляхом.

    Постійне поліпшення процесів базується на поступовому вирощенні культури компанії, а не на проведенні революційних інновацій. У СММ представлена схема такого поступового поліпшення, розділена по п'яти рівнях зрілості процесів. Ці п'ять рівнів є шкалою (мал. 2.4) для оцінки рівня зрілості процесів розробки ПО в компанії і для виміру їх параметрів.

    Приведемо основні характеристики кожного рівня :

    Початковий рівень. Процес розробки носить хаотичний характер. Визначені лише небагато з процесів, і успіх проектів залежить від конкретних виконавців.

    Повторюваність. Встановлені основні процеси управління проектами: відстежування витрат, графіка робіт і функціональності.



    Мал. 2.4. Принцип послідовного підвищення рівня зрілості : можливості розвитку організації

    Впорядковані деякі процеси, необхідні Для того, щоб повторити попередні досягнення на аналогічних проектах (проектах з аналогічними застосуваннями).

    Розробка. Процеси розробки ПО і управління проектами описані і впроваджені в єдину систему процесів компанії. У усіх проектах використовується стандартний для організації процес розробки і підтримки ПО, адаптований під конкретний проект.

    Контроль. Збираються детальні кількісні дані по функціонуванню процесів розробки і якості кінцевого продукту. Аналізується значення і динаміка цих даних.

    Поліпшення якості. Постійне поліпшення процесів грунтується на кількісних даних по процесах і на пробному впровадженні нових ідей і технологій.
    1   ...   54   55   56   57   58   59   60   61   62


    написать администратору сайта