план проспект заняття. план проспект. Конспект заняття з акторської майстерності педагог Місце проведення Дата проведення Час проведення Тип заняття
Скачать 24.84 Kb.
|
План-конспект заняття з акторської майстерності педагог: _____________ Місце проведення: _________ Дата проведення: __________ Час проведення: ___________ Тип заняття: ______________ Тема заняття: Акторський тренінг, як засіб зняття фізичного, психічного та психофізичного затиску у дитини. Мета: Шляхом низки вправ навчити вихованців знімати психофізичний затиск; розвивати творчі здібності ; виховувати сценічну культуру, культуру мовлення, прищеплювати художній смак. Обладнання: Музична апаратура, тексти вправ, реквізит, для творчого завдання. Хід заняття: Організаційний момент. Вступне слово: Що є важливим для актора? Артист - дуже відповідальна і водночас хвилююча професія, котра вимагає роботу, в першу чергу, перед публікою. Тому і не дивно, що на початках своєї роботи, артисти мають цілий набір затисків, які пов`язані з відсутністю досвіду роботи на публіку, а також певних особистих психологічних затисків для людини. Тому важливим для якісної та професійної роботи є ряд вправ, які допомагають звільнитись від своїх внутрішніх та зовнішніх затисків. 2. Актуалізація опорних знань Перевірка домашнього завдання. Повторення вправ на увагу: «Сісти, підвестись, пересісти» (на оплеск, на число, на літеру); «Зоровий та тілесний контакт при хаотичному русі»; «Перегони»(наздогнати, втекти, спільний стрибок та присідання на оплеск); «Сіамські близнюки»(робота в парах, у визначеному темпоритмі і емоції). 3. Підготовка учнів (студентів) до сприйняття нового матеріалу. Тема заняття: Акторська майстерність. Пластичне перевтілення. Етюдна робота. Мета заняття: - навчити учнів (студентів) образно мислити і впевнено діяти у запропонованих обставинах; навчити яскравому та виразному перевтіленню за допомогою міміки та жестів; формувати і покращувати навички колективної роботи; розвивати фізичні можливості тіла; 4. Засвоєння та закріплення нового матеріалу. Вправи на зняття фізичного напруження «Готовність»(на оплеск стати у позицію «жабка», при цьому напружити всі м’язи тіла і виконувати стрибки по команді (вперед, назад, вправо, вліво) у різних темпах); «Колода, камінь, собака» (основний дія: біг на місці. На слово «колода» - перестрибуємо, на слово «камінь зліва, з права» - ухиляємося, на слово «собака» - гавкаємо, з поворотом голови назад); «Ой! Ай! Ай-яй-яй!» (педагог, у певному емоційному настрої називає частини тіла, студент торкається названих частин, при цьому вигукує «Ой! Ай! Ай-яй-яй!». Вправи на зняття психологічного напруження: «Емоційна хода»(приєднатися та повторити ходу і емоцію за обраною людиною); «Рух, емоція, вигук» (повторити рух, емоцію, вигук за товаришем і придумати свій і так по колу…). Вправи на зняття психофізичного напруження: «Музичне дзеркало»(студент рухається в ритмі і характері запропонованої музики, а решта наслідує його, як відображення у дзеркалі); «Двійник» (група ділиться на пари. Перші номери виходять на сцену і під музику створюють певний образ за пропонованими обставинами. Другі номери повинні уважно спостерігати і запам’ятовувати дії свого партнера, щоб потім повністю відтворити цей образ); «Ведмедик» (дитяча лічилка у русі); Вправа з використанням скоромовки «іч, еч, ач, оч, уч,ич…»; «Шишка» (вірш покладений на задані дії). 6. Закріплення матеріалу. Творче завдання. «Граюча скоромовка» (за скоромовкою на картці придумати рухи і виправдати задану емоцію). 7. Підсумок заняття. Рефлексія. |