Главная страница
Навигация по странице:

  • Перевірила: Гринкевич С.С.Львів 2020РОЗРОБЛЕННЯ І ОБҐРУНТУВАННЯ МАРКЕТИНГОВИХ РІШЕНЬ ПІДПРИЄМСТВА Теоретичні питання

  • Завдання 6. Дайте характеристику концепції взаємовідносин виробника і споживача за такою схемою: Назва концепції

  • Умови доцільності використання

  • Контрольна робота з маркетингу. Контрольна 1. Контрольна робота 1 з курсу Маркетинг Варіант 6 Виконала ст групи ме21з Гатілова А. Г. Перевірила


    Скачать 26.4 Kb.
    НазваниеКонтрольна робота 1 з курсу Маркетинг Варіант 6 Виконала ст групи ме21з Гатілова А. Г. Перевірила
    АнкорКонтрольна робота з маркетингу
    Дата28.11.2021
    Размер26.4 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаКонтрольна 1.docx
    ТипКонтрольна робота
    #284115

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»


    КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1

    з курсу «Маркетинг»

    Варіант6


    Виконала:

    ст. групи МЕ-21з

    Гатілова А.Г.
    Перевірила:

    Гринкевич С.С.
    Львів 2020

    РОЗРОБЛЕННЯ І ОБҐРУНТУВАННЯ МАРКЕТИНГОВИХ РІШЕНЬ ПІДПРИЄМСТВА
    Теоретичні питання
    6. Стан попиту та завдання маркетингу, що їм відповідають.

    Попит буває: негативний, відсутній, прихований, падаючий, нерегулярний, повноцінний, надмірний, нераціональний.
    1. Негативний попит викликаний негативним ставленням покупців до товару або послуг. Завдання маркетингу в цих умовах проаналізувати, чому ринок відчуває неприязнь до товару, і чи може програма маркетингу змінити негативне ставлення до товару за допомогою його переробки, зниження цін і більш активного стимулювання.
    2. Відсутність попиту . Цільові споживачі можуть бути не зацікавлені в товарі або байдужими до нього. Завдання маркетингу — відшукати способи ув’язування властивих товару вигод з природними потребами та інтересами людини.
    3. Прихований попит — це коли багато споживачів не можуть задовольнити свої бажання з допомогою пропонованих на ринку товарів і послуг , (нешкідливі сигарети, більш економічні автомобілі). Завдання маркетингу — оцінити величину потенційного ринку і створити ефективні товари і послуги, здатні задовольнити попит.
    4. Падаючий попит . Завдання маркетингу проаналізувати причини падіння попиту і визначити, чи можна знову стимулювати збут шляхом відшукання нових цільових ринків, зміни характеристик товару і т.п.
    5. Нерегулярний попит (коливання на сезонній, щоденній і навіть погодинній основі): — годинники пік на транспорті, перевантаження музеїв у вихідні дні. Завдання маркетингу — знайти способи згладити коливання в розподілі попиту за часом за допомогою гнучких цін, заходів стимулювання та інших прийомів спонукання.
    6. Повноцінний попит . Такий попит зазвичай має місце тоді, коли організація задоволена своїм торговим оборотом.

    Задача маркетингу — підтримати існуючий рівень попиту, незважаючи на мінливі споживчі переваги та підсилюється конкуренцію.
    7. Надмірний попит — це, коли рівень попиту вище, ніж можливість його задовольнити. Завдання маркетингу, іменованого в даному випадку «демаркетінгом», — знайти способи тимчасового або постійного зниження попиту, а не його ліквідації.
    8. Нераціональний попит , тобто попит на шкідливі для здоров’я товари та послуги; сигарети, алкогольні напої, наркотики і т.п. Завдання маркетингу — переконати таких любителів відмовитися від таких звичок.
    51. Модель ціноутворення, що базується на конкуренції, та відповідні методи.
    Модель ціноутворення - це конкретна сукупність технічних прийомів для визначення базового рівня цін.

    До конкурентної моделі ціноутворення належить метод ціноутворення на основі рівня поточних цін, метод визначення ціни за рівнем конкурентоспроможності товару, метод встановлення ціни на підставі торгів.

    Метод ціноутворення на основі рівня поточних цін широко застосовують на ринках з олігополістичною конкуренцією металу, паперу, мінеральних добрив тощо, де коливання цін на однорідні товари незначні. У такій ситуації фірми орієнтуються передусім не на власні витрати чи попит, а на ціни конкурентів.

    Метод визначення ціни за рівнем конкурентоспроможності товару - якщо фірма розробила новий товар із певними технічними та економічними параметрами, кращими чи гіршими за аналогічні параметри товару свого основного ринкового конкурента, то вона може встановлювати ціну з урахуванням інтегрального показника конкурентоспроможності:

    Метод встановлення ціни на підставі торгів - покупець (замовник) оголошує конкурс на виробництво складного товару із заздалегідь визначеними параметрами, масштабну науково-дослідну розробку, будівництво певного об'єкта тощо.

    Після визначення вихідної ціни на товар на основі обраного методу ціноутворення фірмі доцільно провести аналіз беззбиткової роботи при даному рівні ціни. Такий аналіз пов'язує будь-який застосований метод із витратною моделлю ціноутворення.

    Підприємства корегують свої ціни в залежності від відмінностей у характеристиках споживачів і ситуації, що постійно змінюється тому відбувається встановлення цін зі знижками і заліками, а саме: встановлення ціни з урахуванням психології споживачів, ціни для стимулювання збуту, диференціація по географічному принципу та встановлення дискримінаційних цін для різних споживачів товарів.

    Отже, будь-яка цінова модель, щоб залишатися актуальною й ефективною, повинна переглядатися та змінюватися у разі удосконалення чи створення нової продукції, зміни конкурентного середовища, стадії життєвого циклу товару, зміни витрат виробництва.
    Завдання
    6. Дайте характеристику концепції взаємовідносин виробника і споживача за такою схемою:

    Назва концепції: Концепція партнерського маркетингу

    Основна ідея: налагодження сталих взаємин між споживачами, продавцями і посередниками.

    Недоліки:

    1) партнерство обмежує шанси використання привабливіших ринкових можливостей;

    2) можуть виникати конфлікти з приводу володіння спільно розробленою інновацією та правом на інтелектуальну власність;

    3) ставка на одного-двох постачальників може спричинити ризик ринкової небезпеки;

    4) нерідко складно довірити партнеру стратегічно важливу інформацію;

    5) за незначних обсягів закупівлі переваги від партнерства можуть не виправдати тих зусиль, які було витрачено на налагодження цих стосунків; 6) нерідко складно відшукати партнера, готового прийняти на себе необхідні за умов партнерства зобов’язання.

    Переваги:

    1) З постачальниками: створення додаткової корисності товару; спільне управління якістю продукції; скорочення логістичних витрат; можливість об’єднання в стратегічні союзи та альянси; допомога в уникненні загрози банкрутства (участь в санації підприємства).

    2) З конкурентами в галузі: бенчмаркінг – обмін передовим досвідом; створення вхідних бар’єрів в галузь, які сприятимуть зменшенню кількості нових конкурентів; спільне розроблення стандартів якості продукції.

    3) З організаціями-споживачами: створення додаткової корисності товару; виконання індивідуальних замовлень; зменшення часу оформлення замовлення; розширення комунікацій «з вуст у вуста».

    4) З персоналом підприємства: створення сприятливих умов праці; злагодженість роботи структурних підрозділів; чітке та вчасне виконання поставлених завдань; швидке реагування на скарги та пропозиції споживачів.

    5) З маркетинговими посередниками: зменшення вертикальних та горизонтальних конфліктів; зменшення часу на зворотні комунікації зі споживачами; спільне проведення маркетингових заходів (досліджень та рекламних кампаній); прискорення процесу реалізації продукції; собрендинг.

    6) З контактними аудиторіями: лобіювання; фінансова підтримка; активізація інвестиційних процесів.

    7) З надавачами ділових послуг: першочерговість обслуговування; допомога в уникненні загрози банкрутства (участь в санації підприємства).

    Умови доцільності використання:

    - зростання диференціації потреб споживачів;

    - використання підприємством ефективної системи комунікацій;

    - створення позитивного іміджу суб’єкта господарювання.
    51. Визначити недоліки та переваги стратегії єдиних марок. Навести приклади застосування.
    Переваги: популярна єдина торгова марка забезпечує новому товару впізнавання, формує переконання у високій якості нових виробів; зменшуються витрати на рекламу і просування нових товарів.

    Недоліки: новий невдалий товар може погіршити репутацію іншої продукції і фірми в цілому; єдина товарна марка не завжди однаково вдало підходить для товарів різних груп.

    Виробник мінеральних вод компанія Perrier є добре відомим прикладом

    впровадження стратегії єдиних торговельних марок. Компанія створила різні кольорові упаковки для своїх пляшок і приурочила їх до особливих обставин та подій. Проте сама торговельна марка у білому або зеленому кольорах, що використовувалась на цих упаковках, залишилась незмінною.

    Задача
    6. На ринку високоточної апаратури працює три підприємства. Для просування своєї продукції вони витрачають 110, 170 та 230 тис. грн. відповідно з ефективністю 1,3 1,15 та 1,21. Визначити частку ринку другого підприємства. Чи зміниться частка ринку цього підприємства, якщо маркетингова чутливість попиту знизиться та складатиме 0,7.
    Визначимо частку ринку другого підприємства:

    Визначаємо частку ринку підприємств з врахуванням зменшення коефіцієнту маркетингової чутливості попиту = 0,7

    1. Для першого підприємства:





    1. Для другого підприємства:





    1. Для третього підприємства:



    Проведемо нормування отриманих вище даних щодо часток ринку (35% + 44% + 57%) = 136%
    136%  100%

    44% –
    Отже, при коефіцієнту маркетингової чутливості ринку 0,7 частка другого підприємства збільшиться на 1,3%


    написать администратору сайта