Главная страница
Навигация по странице:

  • Зміст Методи управління підприємством

  • Методи управління

  • Змістова характеристика окремих методів управління

  • Поняття і види нематеріальних ресурсів підприємства.

  • Контрольна робота. контрольна робота Економіка підприємства. Контрольна робота з навчальної дисципліни Економіка підприємства


    Скачать 36.49 Kb.
    НазваниеКонтрольна робота з навчальної дисципліни Економіка підприємства
    АнкорКонтрольна робота
    Дата01.12.2021
    Размер36.49 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаконтрольна робота Економіка підприємства.docx
    ТипКонтрольна робота
    #288052

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    ПОЛТАВСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ


    кафедра менеджменту

    Контрольна робота
    з навчальної дисципліни «Економіка підприємства»
    Варіант № 7

    Виконав (ла) здобувач вищої освіти

    ННІ економіки, управління, права та інформаційних технологій

    спеціальності Менеджмент

    СВО Бакалавр

    1 курсу групи Мен_бз_2021(стн)весняний набір
    Змага Аліна Іванівна

    Перевірив викладач:

    ___________________________________________

    (ПІБ)
    Дата здачі на кафедру:________________

    Дата захисту________________________

    Оцінка_____________________________

    Полтава 2021

    1.

    Методи управління підприємством.

    3-5

    2.

    Поняття і види нематеріальних ресурсів підприємства.

    5-6

    3.

    Тести

    7

    4.

    Задача

    8

    Зміст


    1. Методи управління підприємством

    Практична реалізація функцій, управління здійснюється за допомогою системи методів управління. Привести в дію організовану систему, щоб одержати потрібний результат, можна лише через вплив на неї керуючого органу чи особи. При цьому необхідні певні інструменти погодженого впливу, які й забезпечують досягнення поставлених цілей. Такі інструменти заведено називати методами управління.

    Методи управління — це способи впливу на окремих працівників і трудові колективи в цілому, які необхідні для досягнення цілей фірми (підприємства, організації).

    Управління фірмою (підприємством, організацією) спрямоване на людей, коло їхніх інтересів, передовсім матеріальних. Тому основою класифікації методів управління є внутрішній зміст мотивів, якими керується людина у процесі виробничої чи іншої діяльності. За своїм змістом мотиви діяльності можна поділити на матеріальні, соціальні та мотиви примусового характеру. Відповідно до цього розрізняють економічні, соціально-психологічні та організаційні методи управління діяльністю підприємств.

    Змістова характеристика окремих методів управління

    Усі названі методи управління діяльністю підприємств органічно взаємозв'язані й використовуються не ізольовано, а комплексно. Проте провідними треба вважати саме економічні методи. Організаційні методи створюють передумови для використання економічних методів.

    Соціально-психологічні методи доповнюють організаційні та економічні й утворюють у сукупності необхідний арсенал засобів управління діяльністю підприємства, будь-якого суб'єкта підприємницької чи іншої діяльності.

    1. Економічні методи управління — це такі методи, які реалізують матеріальні інтереси участі людини у виробничих процесах (будь-якій іншій діяльності) через використання товарно-грошових відносин. Ці методи мають два аспекти реалізації.

         

    Перший аспект характеризує процес управління, зорієнтований на використання створеного на загальнодержавному рівні економічного сегмента зовнішнього середовища. Суть цього аспекту:

    • формування системи оподаткування суб'єктів господарювання;

    • визначення дійової амортизаційної політики, яка сприяла б оновленню (відтворенню) матеріальних і нематеріальних активів підприємства;

    • встановлення державою мінімального рівня заробітної плати та пенсій.

    Другий аспект економічних методів управління зв'язано з управлінським процесом, орієнтованим на використання різноманітних економічних важелів, таких як фінансування, кредитування, ціноутворення, штрафні санкції тощо.

    2. Соціально-психологічні методи управління реалізують мотиви соціальної поведінки людини. Адже рівень сучасного виробництва, зростання загальноосвітнього і професійно-кваліфікаційного рівня працівників зумовлюють суттєві зміни в системі ціннісних орієнтацій та структурі мотивації трудової діяльності людей. Традиційні форми матеріального заохочення поступово втрачають свій пріоритетний стимулюючий вплив.

    Усе більшого значення набувають такі чинники, як змістовність і творчий характер праці, можливості для прояву ініціативи, суспільне визнання, моральне заохочення тощо. Тому розуміння закономірностей соціальної психології та індивідуальної психіки працівника є необхідною умовою ефективного управління виробництвом чи будь-яким іншим видом діяльності.

    Практична реалізація соціально-психологічних методів управління здійснюється за допомогою різноманітних засобів соціального орієнтування та регулювання, групової динаміки, розв'язання конфліктних ситуацій, гуманізації праці тощо.

    3. Організаційні методи управління базуються на мотивах ! примусового характеру, їхнє існування й практичне застосування зумовлене заінтересованістю людей у спільній організації праці. Організаційні методи управління — це комплекс способів і прийомів впливу на працівників, заснованих на використанні організаційних відносин та адміністративній владі керівництва. Усі організаційні методи управління поділяють на регламентні й розпорядчі.

    Зміст регламентних методів полягає у формуванні структури та ієрархії управління, делегуванні повноважень І відповідальності певним категоріям працівників фірми, визначенні орієнтирів діяльності підлеглих, наданні методично-інструктивної та іншої допомоги виконавцям. Розпорядчі методи управління охоплюють поточну (оперативну) організаційну роботу і базуються, як правило, на наказах керівників підприємств (організацій). Вони передбачають визначення конкретних завдань для виконавців, розподіл цих завдань між ними, контроль виконання, проведення нарад з питань поточної діяльності фірми (підприємства, організації).

    Професійно вміле застосування економічних, соціально-психологічних та організаційних методів управління здебільшого забезпечує достатньо ефективне господарювання.

    1. Поняття і види нематеріальних ресурсів підприємства.

    Нематеріальні ресурси – це складова частина потенціалу підприємства, здатна забезпечувати економічну користь протягом відносно тривалого періоду. Відмінними рисами цих ресурсів є недостатня матеріальна основа одержання доходів та невизначеність розмірів майбутнього прибутку від їхнього використання.

    Поняття “нематеріальні ресурси” використовується для характеристики сукупності об`єктів інтелектуальної власності.

    Інтелектуальна власність – це юридична категорія, яка застосовується для визначення результатів творчої праці людини.



    1. Об`єкти промислової власності:

    Винахід – це результат творчої діяльності людини в будь-якій галузі технології. Об`єктами винаходу можуть бути продукт і спосіб.

    Корисна модель – це результат творчої діяльності людини, об`єктом якої може бути конструктивне вирішення пристрою або його складових частин.

    Промисловий зразок – результат творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання. Об`єктом такої діяльності може бути форма, малюнок, кольори або їхнє поєднання, що визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.

    Знаки для товарів та послуг (товарні знаки) – оригінальні позначення, за допомогою яких товари та послуги одних осіб відрізняють від однорідних товарів і послуг інших осіб.

    Зазначення походження товару – це словесне чи графічне позначення місця походження товару.

    Фірмове найменування – це стале позначення підприємства або окремої особи, від імені якої здійснюється виробнича чи інша діяльність.

    Недобросовісна конкуренція – будь-які дії в конкуренції, що суперечать правилам, торговим та іншим чесним звичаям у підприємницькій діяльності.

    2. Об`єкти, що охороняються авторським правом та суміжними правами:

    Твори в галузі науки, літератури, мистецтва – у будь якій формі (письмовій, усній, образотворчій (ілюстрації, картини), об`ємно-просторовій (скульптури, моделі), в інших).

    Комп`ютерна програма – об`єктивна форма подання сукупності даних та команд, призначених для забезпечення функціонування електронних обчислювальних машин.

    База даних – сукупність даних, матеріалів або творів, систематизованих у формі, яку читає машина.

    Топологія інтегральних мікросхем – зафіксоване на матеріальному носії просторово-геометричне розташування сукупності елементів інтегральної мікросхеми та зв`язків між ними.

    3. Нетрадиційні об`єкти інтелектуальної власності:

    Раціоналізаторська пропозиція – це технічне вирішення, яке є новим і корисним для підприємства, до якого воно подано.

    Ноу-хау – не захищені охоронними документами та не оприлюднені знання чи досвід технічного, виробничого, управлінського, комерційного, фінансового чи іншого характеру, що можуть бути використані в наукових дослідженнях та розробках.

    Комерційна таємниця – це відомості, безпосередньо пов`язані з діяльністю підприємства, які не є державними таємницями і розголошення яких може завдати шкоди інтересам підприємства.

    1. Тести

    11.Що означає поняття «спільне підприємство»?

    в) колективне підприємство, засноване на власності різних громадян.

    12.Яка особливість товариства з обмеженою відповідальністю?

    в) товариство несе відповідальність неповністю.

    13.Назвіть особливості кооперативних підприємств:

    б) колективне підприємство акціонерів;

    14.Плинність персоналу визначається:

    в) співвідношенням кількості звільнених за власним бажанням і за

    порушення трудової дисципліни до середньоспискової чисельності працюючих на підприємстві.

    15.Як обчислюється середньоспискова чисельність працівників спискового складу підприємства за місяць?

    а) шляхом додавання чисельності працівників спискового складу за

    кожен календарний день звітного місяця і діленням отриманого результату на

    число календарних днів місяця;

    86. Амортизація – це:

    б) процес відшкодування зношення основних засобів;

    87. Собівартість продукції – це:

    в) грошовий вираз затрат підприємства на виробництво і реалізацію

    продукції.

    88. До собівартості продукції включають:

    в) заробітну плату робітників їдальні.

    89. До складу матеріальних витрат підприємства включаються:

    а) вартість електроенергії, яку використало підприємство за період;

    90. Прибуток від реалізації продукції визначається:

    б) як різниця між виручкою від реалізації продукції (за мінусом податку)

    та повною собівартістю продукції;

    1. Задача

    Задача 48.

    Визначити величину валового і чистого доходів підприємства за податковим обліком за такими даними:

    - виручка від реалізації продукції без ПДВ – 1200 тис. грн.

    - матеріальні витрати на виготовлення продукції – 690 тис. грн.

    - амортизаційні відрахування у складі собівартості реалізованої продукції – 90 тис. грн.

    - витрати на заробітну плату – 120 тис. грн.

    Рішення:

    Валовий доход:

    1200 – 690 – 90 = 420 (тис. грн.)

    Чистий доход:

    420 – 90 = 330 (тис. грн.)


    написать администратору сайта