Главная страница
Навигация по странице:

  • Барлық оқушылар

  • Көптеген оқушылар

  • қмж 4 сынып қазақ тілі. қазақ тіл 3 тоқсан 4 сын. Кптеген оушылар тыныс белгілері йретіледі, жасалу жолдары танытылады. Кейбір оушылар


    Скачать 33.01 Kb.
    НазваниеКптеген оушылар тыныс белгілері йретіледі, жасалу жолдары танытылады. Кейбір оушылар
    Анкорқмж 4 сынып қазақ тіл
    Дата12.01.2020
    Размер33.01 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлақазақ тіл 3 тоқсан 4 сын.docx
    ТипДокументы
    #103748

    Сынып: 4 « »

    Қазақ тілі

    Күні:

    № 69 Сабақтың тақырыбы:

    Зат есім

    Оқудың мақсаттары

    4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау

    Сабақтың мақсаттары:

    Білімділік:Оқушыларға өткен тақырыптар бойынша қайталау жұмысын жасау. Дамытушылық:шығармашылық қабілеттерін ,ой-өрісіндамыту.

    Тәрбиелік: Сауаттылыққа тәрбиелей отырып,өз ойларын еркін айта білуге тәрбиелеу.

    Сабақ мақсаттары:

    Барлық оқушылар: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі.

    Көптеген оқушылар: тыныс белгілері үйретіледі, жасалу жолдары танытылады.

    Кейбір оқушылар:топтық,жұптық, жеке жұмыстарды орындайды.

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Ресурстар

    Сабақтың басы 1 мин

    Ұйымдастыру кезеңі.

    Оқушыларды сабаққа дайындау.Партаның үстін жинақтау.






    Мұғалімнің іс-әрекеті:

    Оқушының іс-әрекеті:




    Үй тапсымасы

    7 минут

    Дәптерімізіді ашып, үй жұмысын оқимыз.

    11- беттің 15-жаттығуын бір оқушы оқиды. Қалған оқушылар тексереді.

    суреттер

    Сабақтың ортасы

    16 минут

    2.Жаңа сабақ. Зат есім

    22-жаттығу. Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойыңдар. Мәтін не туралы? Мәтіннің мазмұны мен тақырыбы бір-біріне сәйкес келе ме? Ойыңд дәлелдеп айт. Мәтіндегі негізгі ойды анықта. Мәтіннен зат есімді тауып, негізгі немесе туынды екенін айт.

    23-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жаз. Туынды зат есімдерді тауып, сөз құрамына талда.


    22-жаттығу. Мәтінді оқиды. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қояды. Мәтін не туралы? Мәтіннің мазмұны мен тақырыбы бір-біріне сәйкес келе ме? Ойыңд дәлелдеп айтады. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Мәтіннен зат есімді тауып, негізгі немесе туынды екенін айтады.

    23-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жазады. Туынды зат есімдерді тауып, сөз құрамына талдайды.



    маркер,

    ламинад

    дыбыстар

    Сергіту сәті

    2 мин


    Аю-аю

    видео

    10 минут


    24-жаттығу. 15-беттегі негізгі зат есімдерге –ш, -ші жұрнақтарын жалғау арқылы туынды зат есімдер жаса. Алдымен негізгі зат есімдерді, сонан соң туынды зат есімдерді топтап жаз. Әр топтағы сөздерге сұрақ қой, олардың мағналық айырмашылығын түсіндір.

    24-жаттығу. 15-беттегі негізгі зат есімдерге –ш, -ші жұрнақтарын жалғау арқылы туынды зат есімдер жасайды. Алдымен негізгі зат есімдерді, сонан соң туынды зат есімдерді топтап жазады. Әр топтағы сөздерге сұрақ қой, олардың мағыналық айырмашылығын түсіндіреді.




    Сабақтың соңы

    3 минут

    4.Рефлексия.

    Бүгінгі сабақта алған әсерлерін ашық микрафон арқылы жеткізу

    5.Үйге тапсырма 15-бет. 25-жаттығу. Қоян туралы білетін мәліметіңмен кестені толтыр. Осы тірек сөздермен мәтін құрастыр. Қандай мәтін шықты?

    микрафон



    Сынып: 4 « »

    Қазақ тілі

    Күні:

    № 68 Сабақтың тақырыбы:

    Зат есім

    Оқудың мақсаттары

    4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету;жазба жұмысын қазақ тілінің пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларына сәйкес өз бетінше редакциялау.

    Сабақтың мақсаттары:

    Білімділік:Оқушыларға өткен тақырыптар бойынша қайталау жұмысын жасау. Дамытушылық:шығармашылық қабілеттерін ,ой-өрісіндамыту.

    Тәрбиелік: Сауаттылыққа тәрбиелей отырып,өз ойларын еркін айта білуге тәрбиелеу.

    Сабақ мақсаттары:

    Барлық оқушылар: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі.

    Көптеген оқушылар: тыныс белгілері үйретіледі, жасалу жолдары танытылады.

    Кейбір оқушылар:топтық,жұптық, жеке жұмыстарды орындайды.

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Ресурстар

    Сабақтың басы 1 мин

    Ұйымдастыру кезеңі.

    Оқушыларды сабаққа дайындау.Партаның үстін жинақтау.






    Мұғалімнің іс-әрекеті:

    Оқушының іс-әрекеті:




    Үй тапсымасы

    7 минут

    Дәптерімізіді ашып, үй жұмысын оқимыз.

    11- беттің 15-жаттығуын бір оқушы оқиды. Қалған оқушылар тексереді.

    суреттер

    Сабақтың ортасы

    16 минут

    2.Жаңа сабақ. Зат есім

    17-жаттығу. Мәтінді оқып, тәуелдік жалғаулы зат есімдерді тап. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді үш жақта тәуелдеп жаз. Тәуелдік жалғауы жалғанғанда қай сөздің соңғы дыбысы өзгерді? Себебін түсіндір.

    18-жаттығу. Әріптер қатарында жасырынған сөйлемді оқып көр. Тапқан сөйлеміңді жазып, тәуелдік жалғаулы сөздің астын сыз.

    19-жаттығу. Мақалдың қатесін түзеп жаз. Мақал мазмұнын топта талқыла

    17-жаттығу. Мәтінді оқып, тәуелдік жалғаулы зат есімдерді табады. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді үш жақта тәуелдеп жазады. Тәуелдік жалғауы жалғанғанда қай сөздің соңғы дыбысы өзгергенін айтады. Себебін түсіндіреді.

    18-жаттығу. Әріптер қатарында жасырынған сөйлемді оқып көреді. Тапқан сөйлеміңді жазып, тәуелдік жалғаулы сөздің астын сызады.

    19-жаттығу. Мақалдың қатесін түзеп жазады. Мақал мазмұнын топта талқылайды.



    маркер,

    ламинад

    дыбыстар

    Сергіту сәті

    2 мин


    Аю-аю

    видео

    10 минут


    Шығармашылық үзіліс.20-жаттығу. Ребусты дұрыс шешсең, төмендегі жұмбақтың жауабын табасың. Жұмбақта тәуелденіп тұрған зат есімдерді тауып, қай жақта тұрғанын айт. Шабақ сөзімен ребус құрастырып көр.

    Шығармашылық үзіліс. 20-жаттығу. Ребусты дұрыс шешеді, төмендегі жұмбақтың жауабын табады. Жұмбақта тәуелденіп тұрған зат есімдерді тауып, қай жақта тұрғанын айтады. Шабақ сөзімен ребус құрастырып көреді.




    Сабақтың соңы

    3 минут

    4.Рефлексия.

    Бүгінгі сабақта алған әсерлерін ашық микрафон арқылы жеткізу

    5.Үйге тапсырма 13-бет. 21-жаттығу. Жақшадағы сөздерге тәуелдік жалғауларын жалғап жаз. Түбір сөздер тәуелденгенде қалай өзгерді?

    микрафон



    Сынып: 4 « »

    Қазақ тілі

    Күні:

    № 67 Сабақтың тақырыбы:

    Зат есім

    Оқудың мақсаттары

    4.2.6.1 – белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау;

    4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу.

    Сабақтың мақсаттары:

    Білімділік:Оқушыларға өткен тақырыптар бойынша қайталау жұмысын жасау. Дамытушылық:шығармашылық қабілеттерін ,ой-өрісіндамыту.

    Тәрбиелік: Сауаттылыққа тәрбиелей отырып,өз ойларын еркін айта білуге тәрбиелеу.

    Сабақ мақсаттары:

    Барлық оқушылар: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі.

    Көптеген оқушылар: тыныс белгілері үйретіледі, жасалу жолдары танытылады.

    Кейбір оқушылар:топтық,жұптық, жеке жұмыстарды орындайды.

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Ресурстар

    Сабақтың басы 1 мин

    Ұйымдастыру кезеңі.

    Оқушыларды сабаққа дайындау.Партаның үстін жинақтау.






    Мұғалімнің іс-әрекеті:

    Оқушының іс-әрекеті:




    Үй тапсымасы

    7 минут

    Дәптерімізіді ашып, үй жұмысын оқимыз.

    8- беттің 9-жаттығуын бір оқушы оқиды. Қалған оқушылар тексереді.

    суреттер

    Сабақтың ортасы

    16 минут

    2.Жаңа сабақ. Зат есім

    11 – жаттығу. Кесте мен тақырып бойынша мәтіннің мазмұнын болжа. Содан соң мәтінді тыңдап, болжамыңды салыстыр.

    Мәтіннен жекеше, көпше түрдегі зат есімдерді тап.

    Жоғарыдағы мәтін бөліктерінің атауларын толықтыр.

    12-жаттығу. Қай сөз көп? Жалқ есімдердің бас әріппен жазылу себебін есіңе түсіндір.

    13-жаттығу. Мәтінді оқы. Мәтінді пайдаланып, кестені тиісті сөздермен толықтырып айт.

    14-жаттығу. Мәтінді көшіріп жаз. Мәтін не туралы? Зат есімдерді тап. Мәтінді зат есімдерсіз оқып көр. Сонда мәтін мазмұны түсінікті болама?

    11 – жаттығу. Кесте мен тақырып бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Содан соң мәтінді тыңдап, болжамыңды салыстырады.

    Мәтіннен жекеше, көпше түрдегі зат есімдерді табады.

    Жоғарыдағы мәтін бөліктерінің атауларын толықтырады.

    12-жаттығу. Қай сөз көп? Жалқ есімдердің бас әріппен жазылу себебін есіңе түсіндіреді.

    13-жаттығу. Мәтінді оқы. Мәтінді пайдаланып, кестені тиісті сөздермен толықтырып айтады.

    14-жаттығу. Мәтінді көшіріп жазады. Мәтін не турал? Зат есімдерді табады. Мәтінді зат есімдерсіз оқып көреді. Сонда мәтін мазмұны түсінікті болама айтады.



    маркер,

    ламинад

    дыбыстар

    Сергіту сәті

    2 мин


    Аю-аю

    видео

    10 минут


    16-жаттығу. Шығармашлық үзіліс. Өлеңді оқып, сұрақтң жауабын дереккөздерден ізде.берілген өлең мен сұрақтың жауабы болатн мәтінді салыстыр. Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын тауып, дәлелде. Ғылыми-танымдық мәтін жаз. Он парталасыңның мәтінімен салыстыр. Ұқсастық барма? Болса, оның сыры неде?

    16-жаттығу. Шығармашлық үзіліс. Өлеңді оқып, сұрақтың жауабын дереккөздерден іздейді. Берілген өлең мен сұрақтың жауабы болатын мәтінді салыстырады. Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын тауып, дәлелдейді. Ғылыми-танымдық мәтін жазады. Он парталасының мәтінімен салыстырады. Ұқсастық барма? Болса, оны ң сыры неде? Жауабын айтады.




    Сабақтың соңы

    3 минут

    4.Рефлексия.

    Бүгінгі сабақта алған әсерлерін ашық микрафон арқылы жеткізу

    5.Үйге тапсырма 15-жаттығу. Жұмбақты шеш. Жұмбақты жоғарыдағы мәтінмен салыстыр. Ұқсастығы мен айырмашылығын тап. Дұрыс жауапты белгіле.

    микрафон



    Сынып: 4 « »

    Қазақ тілі

    Күні:

    № Сабақтың тақырыбы:

    Морфология әлеміне саяхат

    Оқудың мақсаттары

    4.4.2.6 – сөз таптарының сөйлемдегі қызметін анықтау.

    Сабақтың мақсаттары:

    Білімділік:Оқушыларға өткен тақырыптар бойынша қайталау жұмысын жасау. Дамытушылық:шығармашылық қабілеттерін ,ой-өрісіндамыту.

    Тәрбиелік: Сауаттылыққа тәрбиелей отырып,өз ойларын еркін айта білуге тәрбиелеу.

    Сабақ мақсаттары:

    Барлық оқушылар: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі.

    Көптеген оқушылар: тыныс белгілері үйретіледі, жасалу жолдары танытылады.

    Кейбір оқушылар:топтық,жұптық, жеке жұмыстарды орындайды.

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    2 минут

    Ұйымдастыру кезеңі.

    Оқушыларды сабаққа дайындау.Партаның үстін жинақтау.






    Мұғалімнің іс-әрекеті:

    Оқушының іс-әрекеті:




    Үй тапсырмасы

    7 минут

    Дәптерімізіді ашып, үй жұмысын оқимыз.

    85- беттің 30-жаттығуын бір оқушы оқиды. Қалған оқушылар тексереді.

    суреттер

    Сабақтың ортасы

    минут

    2.Жаңа сабақ

    «Телефон арқылы әңгіме» тәсілі бойынша жұмыс ұйымдастырылады. Оқушылар бір-біріне арқысын сүйеп отырады да, телефон арқылы диалог жүргізеді. Жаңа тақырыпты түсіну. Оқулықтағы тапсырмаларды топта, жұпта, жеке орындау.

    Морфология әлеміне саяхат

    «Шешім қабылдау аллеясы»

    Бұл тәсіл - өзекті мәселенің шешу жолын зерттеу болып табылады. Сынып оқушылары екі қатарға бір-біріне қарама қарсы орналасып тұрады. Бір оқушы «Шешім қабылдау аллеясынан» өтеді. Алдымен ол оқушының өзекті мәселесі айтылады. Екі қатарда тұрған оқушылар зерттелетін мәселеге қатысты өз пікірлерін, ұсыныстарын айтады.



    «Телефон арқылы әңгіме» тәсілі бойынша жұмыс ұйымдастырылады. Оқушылар бір-біріне арқысын сүйеп отырады да, телефон арқылы диалог жүргізеді. Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі.

    «Аллеядан» өтіп бара жатқан оқушы өзгелердің пікірлерін, дәлелдемелерін естіп, ойланып, шешім қабылдайды. Оқушылардың сауаттылығын арттыруға, көркем жазу, дұрыс оқу дағдыларын қалыптастыруға және сөйлеу мәдениетін дамытуға мән беріледі. топтық,жұптық, жеке жұмыстарды орындайды.



    маркер,

    ламинад

    дыбыстар

    Сергіту сәті

    2 мин


    Аю-аю

    видео

    10 минут


    4-жаттығу. (МК; Ө) Өлеңді бірыңғай мүшелермен байланыстырып, мəнерлеп оқу.


    4-жаттығу. (МК; Ө) Өлеңді бірыңғай мүшелермен байланыстырып, мəнерлеп оқу.

    Өлеңді ма, па, та, те, да, мен арқылы бірыңғай мүшелерді байланыстырады жəне мəнерлеп оқиды. Жұмыстарын топта жариялап оқиды.




    Сабақтың соңы

    минут

    4.Рефлексия.

    Бүгінгі сабақта алған әсерлерін ашық микрафон арқылы жеткізу

    микрафон

    1 минут

    5.Үйге тапсырма

    Жұмыс дәптердегі 6 беттегі 5- жаттығуды орындау





    написать администратору сайта