Главная страница
Навигация по странице:

  • Зміст Вступ ……………………………………………………………………… 3 Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав…....…4 Стаття 177.

  • Порушення прав на винахід, корисну модель…..…..... 5 Стаття 203-1. Незаконний обіг дисків для лазерних систем зчитування………………………………………………………………..7

  • Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав

  • Суб’єкт злочину

  • Обєктом злочину

  • Стаття 177. Порушення прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію

  • Суб’єктивна сторона злочину

  • Реферат. Реферат Руденко В.А.. Кримінальна відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності


    Скачать 20.64 Kb.
    НазваниеКримінальна відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності
    АнкорРеферат
    Дата11.10.2021
    Размер20.64 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаРеферат Руденко В.А..docx
    ТипДокументы
    #245388

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

    ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ

    Тема: Кримінальна відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності

    Виконав: студент групи ТРТЕ-11

    Руденко Владислав

    Прийняла: к.т.н., доцент

    Кучмій Г.Л.

    Львів 2021

    Зміст

    Вступ ……………………………………………………………………… 3

    Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав…....…4

    Стаття 177. Порушення прав на винахід, корисну модель…..…..... 5

    Стаття 203-1. Незаконний обіг дисків для лазерних систем

    зчитування………………………………………………………………..7

    Вступ

    Що таке злочин? Злочин — антисоціальний вчинок людини, що посягає на відносини, що склалися в суспільстві, і становить небезпеку суспільному розвитку. Людину, яка чинить злочин, називають «злочинець».

    Злочином в українському праві є передбачене Кримінальним кодексом України суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину, більш тяжке, ніж кримінальний проступок.

    В науці кримінального права злочином називають суспільно небезпечне, винне, протиправне і кримінально каране діяння (дія чи бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.

    В данному випадку ми розлядаємо кримінальну відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності, тому будемо керуватись статтями №: 176, 177, 203-1, 216.

    Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав

    «Порушення авторського права і суміжних прав караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк

    1. Суб’єкт злочину - загальний: будь-яка особа, що досягла 16-ти років, у тому числі і сам автор, у випадку, коли ним, наприклад, приховано співавторство іншої особи.

    2. Об'єктом злочину є авторське право та суміжні права.

    3. Суб’єктивна сторона даного злочину - прямий умисел. Винний усвідомлює, що він своєю дією порушує авторські або суміжні права, які охороняються Законом; передбачає заподіяння матеріальної шкоди відповідним особам і бажає настання цих наслідків.

    4. 3 об'єктивної сторони злочин передбачає суспільно небезпечні дії, їх наслідки у вигляді заподіяння матеріальної шкоди у великому розмірі (визначення цього розміру дається у примітці до ст. 176), а також причинний зв'язок між відповідними діями та їх наслідками


    Стаття 177. Порушення прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію

    «Порушення прав на об'єкти промислової власності караються штрафом від ста до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання і матеріалів, призначених для її виготовлення.»

    1. Суб’єкт злочину - загальний: будь-яка особа, що досягла 16-ти років, у тому числі і сам автор, у випадку, коли ним, наприклад, приховано співавторство іншої особи.

    2. Об'єктом злочину є права інтелектуальної власності щодо винаходів, корисних моделей, промислових зразків, топографій інтегральних мікросхем, сортів рослин, раціоналізаторських пропозицій.

    3. Суб’єктивна сторона злочину - прямий умисел. Винний усвідомлює, що він незаконно використовує винахід, корисну модель, промисловий зразок та інші пред­мети, права на які охороняються відповідними законами, передбачає заподіяння ма­теріальної шкоди відповідним особам і бажає настання цих наслідків.

    4. Об’єктивна сторона складається з трьох обов’язкових ознак:

    1)незаконного використання зазначених предметів, привласнення авторства на них або іншого умисного порушення права на ці об’ єкти;

    2) наслідку у вигляді мате­ріальної шкоди у значному розмірі;

    3) причинного зв’язку між ними.

    Про поняття незаконного використання див. коментар до ст. 176 КК. Це, напри­клад, створення похідного твору, який є продуктом інтелектуальної творчості: пере­клад, адаптація, обробка тощо, або оголошення, розповсюдження, демонстрація чи інше доведення до відома сторонніх осіб суті винаходу або раціоналізаторської про­позиції без згоди власника.

    Під привласненням авторства слід розуміти оформлення в повному обсязі або частково відповідних реєстраційних документів на чужі права інтелектуальної влас­ності під своїм прізвищем; реєстрація під своїм прізвищем предмета інтелектуальної власності, створеного у співавторстві з іншими особами, без позначення цього.

    Інше умисне порушення прав на зазначені у диспозиції цієї статті об’єкти інте­лектуальної власності охоплює будь-які інші умисні дії, спрямовані на порушення цих прав, що тягнуть за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України, наприклад, використання без дозволу автора під час оформлення відповід­ного патенту відомостей, які містяться в опублікованій для цього заявці, за умови, що винна особа знала або одержала письмове повідомлення із зазначенням номера заявки.

    Стаття 203-1. Незаконний обіг дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання та сировини для їх виробництва



    «Незаконний обіг дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання та сировини для їх виробництва караються штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»


    1. Суб'єкт злочину спеціальний. Це службова особа суб'єкта господарювання - юридичної особи, яка є виробником, експортером або імпортером дисків для лазерних систем зчитування, матриць, сировини та обладнання для їх виробництва, а так само фізична особа - підприємець, яка здійснює таку господарську діяльність. Наведене розуміння суб'єкта злочину ґрунтується на тому, що, встановлюючи зміст ознак коментованого складу злочину, перевагу слід віддавати спеціальним законодавчим актам, що регулюють відповідний різновид господарської діяльності.



    1. Основним безпосереднім об'єктом злочину є регламентований законодавством порядок здійснення такої господарської діяльності, як виробництво, експорт та імпорт дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання і сировини для їх виробництва. Додатковим об'єктом злочину виступає авторське право і суміжні права.



    1. Суб’єктивна сторона злочину - прямий умисел. Винний усвідомлює, що він незаконно використовує винахід, корисну модель, промисловий зразок та інші пред­мети, права на які охороняються відповідними законами, передбачає заподіяння ма­теріальної шкоди відповідним особам і бажає настання цих наслідків.



    1. З об'єктивної сторони злочин полягає у вчиненні однієї з вказаних альтернативно дій із відповідними предметами: 1) виробництво; 2) експорт; 3) імпорт; 4) зберігання; 5) реалізація; 6) переміщення. Вказані дії можуть тягнути відповідальність за ст. 2031, якщо вони вчинені незаконно, тобто з порушенням вимог законодавства, що регулює виробництво, експорт та імпорт дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання та сировини для виробництва дисків.

    Виробництво дисків - це діяльність, пов'язана із застосуванням технологічного процесу по переробці сировини в оптичні носії інформації у формі диску для лазерних систем зчитування, матриць, під час якого одночасно з виготовленням диску здійснюється запис на нього інформації, яка є об'єктом авторського права та (або) суміжних прав, або без запису, а також діяльність, пов'язана з реалізацією дисків або матриць власного виробництва. Виробництво дисків для лазерних систем зчитування, матриць здійснюється суб'єктами господарювання лише за наявності у них ліцензії на провадження такої діяльності та за умови дотримання ліцензійних умов.


    написать администратору сайта