Ұлттық және отбасылық құндылықтар Күні: 11.10.2021ж.
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстаннның ғажайып мұралары
|
СЫНЫП:6
| Қатысқандар: 12
| Қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу мақсаттары:
| 6.1.4.1 -мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау;
6.4.2.1 - екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолдану
|
Сабақ
мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды табады;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды
Кейбір оқушылар орындай алады:- екпіннің түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданады
|
Бағалаукритерийі
| мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастырады
екпіннің түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданады
|
Тілдік мақсат
| Пәндік лексика мен терминология: мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастырады
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер:
Менің байқағаным,... Менің ойымша,... Мен... ойлаймын, себебі... Қорытындылай келе,...
|
Құндылықтарға баулу
| 6.Мәңгілік Ел, бұл -Тарихтың, Мәдениет пен Тілдің ортақтығы.
|
Пәнаралық
байланыс
| әдебиет, өзін-өзі тану
|
Алдыңғы оқу:
| Ұлттық құндылықтар
|
Жоспар:
|
Жоспарланған
уақыт
| Жоспарланған жаттығу түрлері:
| Ресурстар
|
Сабақтың барысы.
5 мин.
| Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын дайындау.
Айтылым.Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу.
| « Сөйлемдегі сөздердің байланысы»
|
Сабақтың ортасы
30 мин.
Сергіту сәті.
| Тапсырма: Берілген мәселе бойынша пікір таластырыңыз.
Адам – табиғаттың баласы, өйткені ол – табиғаттың бір бөлігі. Адам – табиғатты билеп төстеуші, бағындырушы. Ежелгі адамдар табиғат құбылыстарынан қорқsп, соларға табынған. Тұрмыс заттары, құбылыстар, қолжазбалар, кітаптар, монеталар – «тарихи ескерткіштер». Тарих – адамдардың өткен өмірі туралы ғылым.
ЖЖ Сұрақтарға жауап бергеннен соң, оқушылар жұпта келісемін және қарсымын аргументтерін тізіп жазады.
Аргументтер
| Келісемін
| Келіспеймін
|
|
| Дескриптор:
Жұпта келтірілген аргументтерді топта талқылайды.
Мәтін бойынша жұмыс
ҚБ. Қол шапалақтау арқылы
3-тапсырма.Өлеңде айтылған ойға сәйкес өз жеті атаңды кестеге жаз.
Өз әкең -
| Арғы атаң -
| Түп атаң -
| Ұлы атаң -
| Атаң -
| Бабаң -
| Тек атаң -
|
|
Дескриптор:
Жеті аталарын жаза алады;
екпіннің түрлерін орынды қолданады
ҚБ. Қол шапалақтау арқылы
4-тапсырма. Мәтін мазмұнына қатысты жауапты тауып,ақпараттың жұрыс/бұрыстығын жаз.
Дескриптор:
Мәтіннен дұрыс, бұрыс ақпаратты таба алады;
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс.
| Кел, жұмбақ шешейік!
Қорытынды сұрақтар: - Осы сабақтан не үйрендіңіз? - Бұл тақырыпта ата-анаңызбен әңгімелесесіз бе? + Мен ................ үйрендім.
- Маған .............. қиын.
| «Бір +, бір -»
|
Қосымша ақпарат
|
|
Саралау- 3-тапсырма.Өлеңде айтылған ойға сәйкес өз жеті атаңды кестеге жаз.
| Бағалау
Көңіл-күй одағайлары, « Қол шапалақтау»
| Пәнаралық байланыс Көркем еңбек, өзін-өзі тану
Қауіпсіздікережелері, АКТ мен байланыс. Сабақта оқушылардың өміріне қауіпті ештеңе пайдаланылмайды.
Құндылықтармен байланыс /тәрбиелік элемент/ Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы
|
Рефлексия
|
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
|