Главная страница
Навигация по странице:

  • Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Бөлім.

  • Джунусова Алия Сагатовна

  • Сабақ тақырыбы Жұмысты қорғау. Көрмеге ұсыну.

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Қолдану Өз жұмысын таныстырады және көрмені дұрыс безендіреді Талдау

  • Лексика және терминология, айрықша пәні үшін: Құрғақ киіз, ылғалды киіз, техника ший диалогтар мен хаттар үшін пайдасын білдіру

  • Дағдыландыру құндылықтары

  • АКТ пайдалану дағдылары

  • Сабақтың барысы Жоспарланған сабақтың кезеңдер

  • Жалпы бағалау Сабақ қандай екі аспектісі жақсы өтті (ойланып көрші қалай оқыту туралы, сондай-ақ оқыту туралы) 1

  • 2: Бұл сабақ барысында сынып туралы немесе жетістіктері/қиындығы анықтады, оқушылардың келесі сабақтарында неге назар аудару қажет деп ойлайсыздар

  • Мектеп Абай атындаы жалпы білім беретін


    Скачать 171.98 Kb.
    НазваниеМектеп Абай атындаы жалпы білім беретін
    Дата15.03.2023
    Размер171.98 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1560142867.docx
    ТипДокументы
    #991967


    Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

    1 Бөлім. Сәндік қолданбалы өнер

    Мектеп: Абай атындағы жалпы білім беретін

    мектеп - интернат




    Күні: 24.04.19ж.

    Мұғалімнің аты-жөні: Джунусова Алия Сагатовна




    Класс: 8






    Сабақ тақырыбы

    Жұмысты қорғау.

    Көрмеге ұсыну.










    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.3.1.1-Онлайн платформадағы ауқымды аудитория алдында дайын жұмыстарды қорғау және оны ұсыну (онлайн форумдар, әлеуметтік желілерде)




    Сабақтың мақсаты

    • Арнайы термин сөздерді қолданып, арнайы критерийлер арқылы жұмыстарды талдау және бағалау;

    • Өз бұйымдарын аудитория алдыңда сенімділікпен қорғау және ұсыну.




    Бағалау критерийі


    Білу

    1. Қазіргі заманауи шеберлерді біледі, киізден және панно ши техника жұмысын дайындайды

    Түсіну

    1. Мектеп қоғамдастығындағы көрмелер маңыздылығын сезінеді

    Қолдану

    1. Өз жұмысын таныстырады және көрмені дұрыс безендіреді

    Талдау

    1. Презентацияны қорғайды және талдайды

    Бағалау

    1. Орындалған өзінің тәжірибелік жұмысын бағалау және көрсету




    Тілдік мақсаттар


    Оқушылар терминологияны қолдана алады.

    Оқушылар пікір жазуды және өз жұмыстарына және басқа оқушылардың жұмыстарына құрылымдық өзгерістер енгізеді.

    Оқушылар анализ жасайды және қорытындылайды.

    Лексика және терминология, айрықша пәні үшін:

    Құрғақ киіз, ылғалды киіз, техника ший

    диалогтар мен хаттар үшін пайдасын білдіру:

    1. Мен тәжірибелік жұмысты орындау кезінде техникамен таныстым………

    2. Себебі бұл техника мен таңдадым…….

    3. Шабыт көзі менің жұмысым болып табылады……




    Дағдыландыру

    құндылықтары

    1. Оқыту:оқушылар үйренеді, өз жұмыстарының көрмесін ұйымдастырды және оларды таныстырады

    2. Құрмет: ұлттық мәдениетке құрмет көрсету және әр түрлі елдердің мәдениетіне толеранттылықпен қарайды

    3. Ынтымақтастық: сыныптың бірігуіне топтық көрмелерді ұйымдастыру ықпал етеді




    Пәнаралық байланыс

    Қазақстан және дүниежүзі тарихы сабағында оқушылар Қазақстанның халық кәсіпшілігімен танысады және әр түрлі елдердің мәдениетімен танысады.




    АКТ пайдалану дағдылары

    Оқушылар презентация орындау кезінде ноутбукті пайдаланады және практикалық жұмысты орындау.




    Алдын-ала білу


    Практикалық жұмысты орындау дымқыл киізден немесе панно ший дайындау




    Сабақтың барысы




    Жоспарланған сабақтың кезеңдер

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Ресурсы




    Сабақтың басы

    3 мин.

    Мұғалім:

    Сабақ басында назар аударту:

    - оқушылардың зейінін аудару

    сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау /ОМ және бағалау критерийлері

    слайд көрсету сипаттай отырып, дұрыс безендіріп көрмеге дайындау және бағалау критерийлері

    1. Қызықты композиция

    2. Дұрыс орналастыру

    3. Кескіндемені орындау, киіз немесе әртүрлі жіптер реңктері бар.

    4. Түстік шешімді дұрыс таңдау

    Оқушылар:

    Сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен танысады. Осыдан кейін келесі дескрипторлармен таныстырамыз:

    • шығармашылық жұмысты кезең – кезеңмен орындау барысын презентацияны даярлау;

    • жұмысты көрмеге даярлап безендіру;

    • жобаны қорғау.

    Көрмені ұйымдастыру жөнінде қойылатын сұрақтарға жауап беріңіз.

    Презентация




    Сабақтың ортасы

    30 мин.


    Мұғалім:

    Презентация құру үшін ноутбуктерді дайындау және практикалық жұмыстың сипаттамасы.

    Оқушы

    Өзінің жұмысын кезеңмен орындалған презентацияны дайындау. Оқушылар анализ жасау арқылы бұйымның орындалған техникасын түсіндіреді, құру кезінде қандай материалдар қолданған, идеяға пікір айту, әдістері мен тәсілдері, өзінің жұмысын қолданған және сыныптас жұмыстары. Сіздің шығармашылық жұмыстың оң аспектілері, өзіндік жұмысты қалай жақсартуға болады; ұйымдастыру үшін көрмеге жақсы орынды таңдау және мүмкіндігінше табиғи жарықпен жарықтандыру.

    Композициялық орталықта, қажетінше көрме болуы тиісті ақпаратты толықтыру, эстетикада безендірілуі

    Оқушылар көрме жұмысын ұйымдастыруда бірнеше түрін қолдану.

    1. Мольбертке жұмыстарды ілу

    2. Манекенге шарфты және палантинді ілу

    3. Көз деңгейімен жазықтықта немесе тігінен жұмыстарды жіппен екі шегеге ілу.

    4. ПВХ-ға арнайы папка бекіту, оларға, сондай-ақ тоқсан ішінде сізге қажетті түйін сөздерді ілу

    мектеп жылжымалы тақта дөңгелегі бар жұмысты пайдаланылуы мүмкін

    - Жұмыстарды көрмеге рамасымен безендіру

    - Жұмыстардың атын басып шығару

    Оқушының аты-жөнін, жұмыстың атын, қандай материалда орындалған, суретке басып шығарған атын бекіту


    https://www.youtube.com/watch?v=5aVnV_K633c





    Сабақтың соңы

    2 мин.

    Сабақтың соңында оқушылар кері байланыс өткізеді:

    - Сіз жұмыстың соңында нітижесіне қанағаттанасыз ба?

    - Немен жұмыс істеу қажет?

    Сабақты қорытындылау

    оқушыларға тілегім, шығармашылықпен және болашақта игілігі үшін өз отанымызды дамыту

    Керібайланыс сұрақтары жауап береді







    Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз

    Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?



    Денсаулығын және техника қауіпсіздігін ережелерін сақтау

    Выставку можно провести в виде театрализованного представления перформанса или просто выставить работы.



    Көрмеге қою және топтық жұмыстарды талқылау, критерий бойынша бағалау

    Бағалауды мұғалімдермен бірге кейін топтық жұмысты талқылау критерийяға сәйкес болу.

    • Қызықты композиция

    • Дұрыс орналастыру

    • Кескіндемелік орындау, киіз және түрлі түсті жіптерді пайдаланады

    • Колоритті сақтай отырып таңдап алынған түстер

    • Жұмысың бастапқы идеяға сәікес кемтіндігін талдайды және жұмысын ұсынады.

    Нұсқаулыққа сәйкес қауіпсіздік техникасын сақтау


    Сабақ бойынша рефлексия

    Қандай сабақтың мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы?

    Барлық оқушылар қол жеткізді ме ОМ?

    Егер жоқ болса, неге?

    саралау сабақта дұрыс жүргізілді ме?

    Сабақтың кезеңдері уақытша себепші болды ма?

    Сабақ жоспарында және қандай ауытқулар болды? неге

    Осы бөлімде сабақ туралы ойлану үшін пайдаланыңыз. Осыған орай, ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз Сіздің сабағыңыз сол жақ колонкасында.










    Жалпы бағалау

    Сабақ қандай екі аспектісі жақсы өтті (ойланып көрші қалай оқыту туралы, сондай-ақ оқыту туралы)?

    1:

    2: Сабақ жақсартуға не ықпал етер едің (ойланып көрші қалай оқыту туралы, сондай-ақ оқыту туралы)?

    1:

    2: Бұл сабақ барысында сынып туралы немесе жетістіктері/қиындығы анықтады, оқушылардың келесі сабақтарында неге назар аудару қажет деп ойлайсыздар?










    написать администратору сайта